Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 13:15:13 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Pierwsze zimowanie żółwia greckiego  (Przeczytany 15137 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amerykaa83

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: -54
Odp: Pierwsze zimowanie żółwia greckiego
« Odpowiedź #60 dnia: 28.11.2017, 22:24:29 pm »
Na bank ten zolwik sie juz nie wybudzi. Nowatorskie metody to gwozdz do jego trumny  :(

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Pierwsze zimowanie żółwia greckiego
« Odpowiedź #61 dnia: 28.11.2017, 22:57:36 pm »
Do Kamil56
Ty lepiej nie odpisuj, skoro nie masz nic mądrego do powiedzenia. Bo z tego co widzę nie masz żadnej wiedzy na pewne tematy, ale na siłę chcesz dawać,,dobre” rady. Zamiast napisać konkretną poradę ,ty piszesz: ,,poczytaj , dowiedz się , sprawdź”.
Do doru
Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź. O to mi właśnie chodziło, aby ktoś kompetentny powiedział konkretnie ,że taki objaw może być niepokojący. Kenet nigdy wcześniej nie miał takich objawów, stąd było moje pytanie, czy to może być normalny objaw gdy żółw zasypia.
Oczywiście to naturalne, że gdy jest taka potrzeba to pędem biegnę do weta i nie patrzę na wszystkie inne sprawy. Bez dwóch zdań jego zdrowie jest dla mnie priorytetem i gdyby była taka potrzeba to również chodziłbym tam codziennie. Chciałem się tylko upewnić czy ten objaw może być groźny i wymaga kontroli weterynaryjnej.

Jeszcze raz dziękuję. Oczekiwałem właśnie konkretnej odpowiedzi a nie nic nie wnoszącej krytyki.




Offline Kamil56

  • Główny Moderator
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 746
  • Reputacja: 29
Odp: Pierwsze zimowanie żółwia greckiego
« Odpowiedź #62 dnia: 29.11.2017, 06:54:25 am »
Do Kamil56
Ty lepiej nie odpisuj, skoro nie masz nic mądrego do powiedzenia. Bo z tego co widzę nie masz żadnej wiedzy na pewne tematy, ale na siłę chcesz dawać,,dobre” rady. Zamiast napisać konkretną poradę ,ty piszesz: ,,poczytaj , dowiedz się , sprawdź”.
Do doru
Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź. O to mi właśnie chodziło, aby ktoś kompetentny powiedział konkretnie ,że taki objaw może być niepokojący. Kenet nigdy wcześniej nie miał takich objawów, stąd było moje pytanie, czy to może być normalny objaw gdy żółw zasypia.
Oczywiście to naturalne, że gdy jest taka potrzeba to pędem biegnę do weta i nie patrzę na wszystkie inne sprawy. Bez dwóch zdań jego zdrowie jest dla mnie priorytetem i gdyby była taka potrzeba to również chodziłbym tam codziennie. Chciałem się tylko upewnić czy ten objaw może być groźny i wymaga kontroli weterynaryjnej.

Jeszcze raz dziękuję. Oczekiwałem właśnie konkretnej odpowiedzi a nie nic nie wnoszącej krytyki.
Przestań już facet. Już po odpowiedzi byś nie szukał pomocy weterynaryjnej na forum powinieneś  wiedzieć że trzeba lecieć do Weta a nie pisać wywody. Cały czas miałem nadzieję że pomyślisz i załapiesz, ba nawet przykład ci nie pomógł.

Na szczęście pojawiła się "Pani Policjant  ;D " i zrozumiałeś przekaz.

PS A wracając do facebooka to tam udziela się wiele osób z tego forum, min Doru czy Victoria. Założę się że częściej obydwie zajrzą na fejsa niż tu. I szybciej byś uzyskał odpowiedź.
Rób jak chcesz, więcej nic nie napisze w tym temacie.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Pierwsze zimowanie żółwia greckiego
« Odpowiedź #63 dnia: 30.11.2017, 15:45:01 pm »
Jak już wiecie zamierzam wentylować lodówkę pompą do akwarium.Niestety nigdzie nie jest napisane jak ją zamontować.Zwracam się do forumowiczów ,którzy używali takiego systemu o pomoc i napisanie jak powinno się coś takiego zamontować .

Jeśli chodzi o żółwia to przebywa on obecnie 4 dzień w 17 stopniach.Przez te dni jedyny ruch jaki zrobił to obrót o 90 stopni.Nie otwiera oczu nawet po wzięciu na rękę a oczy mimo,że zamknięte wyglądają bardzo ładnie ,bez opuchlizny .Ma dość szybki odruch chowania kończyny.Jutro przeniosę go do 14 stopni w celu dalszego schładzania przed hibernacją.

Martwi mnie trochę brak jego aktywności oraz to,że nie otwiera oczu.Mam nadzieję,że wszystkie żółwie tak się zachowują moje obawy wynikają tylko z tego,że pierwszy raz hibernuję.

Nie stosowałam nigdy pompy -  wystarczy otwierać drzwi lodówki w celu wymiany powietrza, gad śpiąc nie zużywa go dużo, lodówka ma sporą objętość, jak co 2-3 dzień otworzysz ją na troche to w zupełności wystarczy.
Moim zdaniem długo trzymasz go w wysokiej temperaturze. Nie spada Ci z wagi?
Brak aktywności jest zupełnie normalny , u mnie np stepowe nie wykazują praktycznie żadnej aktywności w czasie przygotowań do zimowania.