Żółwie lądowe > Zimowanie

SEN

(1/7) > >>

karen:
Witam!!! Mam pewien problem. mam zółwia stepowego juz 5 lat i jeszcze nigdy nie zimowal, zawsze na zime troche "spowalnial" ale w tym roku calkowicie zasnal. nie wiem czy mam  go budzic na jedzenie.... nie wiem czy wlaczac mu klampke czy nie!! nie wiem co mam robic.. pomozcie!!

Agnieszka:
Włącz mu lampkę żeby się wybudził. Żółwik nie był przygotowywany do zimowania więc nie zimuj go, a zaśniecie w temperaturze pokojowj może mu tylko zaszkodzić. Podwyższ temperaturę.

Beata:
Witaj na forum  :)

Opisany przez Ciebie problem często się przewija w mailach i postach.
Poniżej wklejam linki 2 dyskusji na ten temat. Mam nadzieję że tam znajdziesz rozwiązanie swojego problemu. Jeśli coś nadal będzie niejasne, pisz.

http://forum.zolw.info/index.php/topic,437.0.html

http://forum.zolw.info/index.php/topic,407.0.html  - zaczyna się z innej beczki ale pod koniec opisane jest zachowanie żółwi zimą i zalecane sposoby postępowania oraz warunki jakie należy stworzyć w terrarium by żółw bezpiecznie przetrwał zimę

karen:
Dzieki Beata!!! Jest tylko jeden problem. Ja go nie potrafie wybudzic. Czasami gdy probuje ma otwarte oczy porusza lapami ale po 2 min znow zasypia. nie wiem co zrobic!!!

kondi:

--- Cytat: karen w 05.01.2008, 19:46:06 pm ---Dzieki Beata!!! Jest tylko jeden problem. Ja go nie potrafie wybudzic. Czasami gdy probuje ma otwarte oczy porusza lapami ale po 2 min znow zasypia. nie wiem co zrobic!!!

--- Koniec cytatu ---

dziwne, przygotuj mu ciepłą kąpiel, jeśli ci zasypia od razu to przypilnuj, żeby mu nie opadła główka do wody (nie wiem na ile to możliwe, ale na wszelki wypadek). do tego zwiększ temperaturę w terra

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej