Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 01:42:44 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zakup mini lodówki  (Przeczytany 8771 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dagtum

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 3
Zakup mini lodówki
« dnia: 11.07.2009, 12:47:26 pm »
Obejrzyjcie proszę lodówki, przymierzam się do zakupu z wyprzedzeniem i chciałabym pozbierać opinie i komentarze.
Teraz Leon jest mały a ja nie mam zbyt wiele miejsca, w przyszłości wymienię ją na większą.

http://www.lodowki-przenosne.pl/p,pl,39,chlodziarka+na+wino+myfridge+%3Cbr+%3E+6+butelek.html

http://www.lodowki-przenosne.pl/p,pl,41,stylizowana+chlodziarka+myfridge+%3Cbr+%3E+pojemnosc+40+l.html

http://www.allegro.pl/item676022304_mini_lodowka_gwarancja_fv_niebieska.html

Offline witia

  • Moderator
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • *
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Zakup mini lodówki
« Odpowiedź #1 dnia: 11.07.2009, 13:38:59 pm »
Hej,

pierwsza lodówka wydaje się całkiem ok. Martwi mnie jednak trochę zakres minimalnej temp., czyli te 5 stopni. Szkoda, że nie chłodzi ona np. do 2 stopni. Co prawda optymalna temp. do zimowania (żółwi środziemnomorskich) to właśnie ok.  5 stopni (stepowych ok. 2-3), ale często zdarza się tak, że lodówka nie osiąga tej temp. (jaką podaje proucent), tylko o kilka stopni wyższą. To samo może tyczyć lodówki nr. 3 bo sam mam bardzo podobną. Już kiedyś pisałem na jej temat, także zajrzyj najlepiej tutaj: http://forum.zolw.info/rozmnazanie/inkubatory/15/  ;)

Nie wiem czy za bardzo nie namieszałem  ::) W każdym razie chodzi mi o to, żebyś spradzwiła przed zakupem, czy podane temp. w rzeczywistości również się zgadzają. Żeby nie było tak, że na lodówce jest napisane np. 5 stopni, a lodówka chłodni max. do 7. 

 
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Zakup mini lodówki
« Odpowiedź #2 dnia: 13.07.2009, 08:42:43 am »
chyba żadna lodówka nie jest stała, u mnie sie wahała w zakresie paru stopni mimo, że z taką samą zawartością była przez miesiąc wcześniej testowana. Ale żółw i tak spał jak zabity. Może to był taki osobnik bardzo senny albo zmęczony, ale spał w takiej "wahającej się" długo.

Offline witia

  • Moderator
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • *
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Zakup mini lodówki
« Odpowiedź #3 dnia: 13.07.2009, 11:23:41 am »
chyba żadna lodówka nie jest stała

Też to właśnie zauważyłem, dlatego najlepiej zimować żółwia w lodówce gdzieś na dole, bo jest tam zawsze trochę zimniej niż na górnej półce. Uważam, że wyższe temp. podczas zimowania są bardziej niebezpieczne niż te niższe, bo mogą zainicjować rozpoczęcie przemiany materii, albo po prostu wybudzić żółwia przedwcześnie ze snu. Skoki temperaur nie są tak tragiczne, pod warunkiem, że nie trwają one zbyt długo i że nie wykraczają poza 2-6 stopni (w przypadku żółwi greckich). W sumie w naturze też dochodzi często do skoków temperatur.
« Ostatnia zmiana: 13.07.2009, 11:26:26 am wysłana przez witia »
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline dagtum

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 3
Odp: Zakup mini lodówki
« Odpowiedź #4 dnia: 15.07.2009, 20:04:28 pm »
Wielkie dzięki  :)
Lipiec mamy a ja już stresuję sie pierwszym zimowaniem i chciałabym się dobrze przygotowac

Offline witia

  • Moderator
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • *
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Zakup mini lodówki
« Odpowiedź #5 dnia: 15.07.2009, 22:00:36 pm »
Ja się też z początku stresowałem. Dobrze, że już teraz o tym myślisz. Dzięki temu możesz się lepiej przygotować...  ;)
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl