Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 03:23:06 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zimować?  (Przeczytany 18597 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Zimować?
« Odpowiedź #60 dnia: 22.08.2013, 22:15:47 pm »
piszesz, ze nie trzeba zimować, potem rzucasz ze "róbcie jak chcecie" ale podkreślasz, że nie trzeba. Owszem nikomu nie zabraniasz ale swoim zachowaniem wystawiasz świadectwo " nie trzeba, nie ma konieczności". Jak by chodziło o mnie, Mexico czy Janka to możesz pisać co chcesz, wiemy swoje. Ale niczym nie poparta teza, ze zimowanie potrzebne nie jest (wybacz ale obserwacja żółwia, że w środku lata ma się dobrze, bez badań, i bez wiedzy jak on będzie się czuł za 10, 15, 20 lat ) dobrego przykładu i podstawy wiedzy dla nowych właścicieli gadów nie daje. Twoje obserwacje kontra natura i wiele lat doświadczenia hodowców.. To chyba mówi samo za siebie.

No nic, mam nadzieje tylko, ze Twoje, dla mnie niezrozumiałe, podejście nie sprawi, że bojący się zimować nowicjusze tego zaniechają ze szkodą dla skorupek. Ja to co miałam do powiedzenia to powiedziałam, ale nie powiem, żeby ta dyskusja nie pozostawiła po sobie odrobiny negatywnych odczuć.
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Zimować?
« Odpowiedź #61 dnia: 22.08.2013, 22:17:26 pm »
też tak myślę, bo każdy pozostanie przy swoich zdaniach :)

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Zimować?
« Odpowiedź #62 dnia: 22.08.2013, 22:19:06 pm »


Dodano 22.08.2013, 22:11:15 pm
Wiecie co? Skończmy tę dyskusję, bo nie ma ona sensu..... :)

Serio ?  :P  ;)

A ja uważam że nie ma sensu przekonywania kogoś na siłę i uświadamianie , jeśli to osoba ma o tym doskonałe pojęcie :)
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Zimować?
« Odpowiedź #63 dnia: 22.08.2013, 22:20:28 pm »
Minka sama mam żółwia od 23 lat - żółwie które widziałam są z właścicelami odpowiednio jeden ponad 30 lat i drugi ponad 20 lat. Te żółwie żyją i mają się dobrze dlatego to daje mi podstawę żeby mieć takie a nie inne zdanie w tym temacie.

Offline GIGA1985

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 2
Odp: Zimować?
« Odpowiedź #64 dnia: 22.08.2013, 23:25:43 pm »
Nooooo moi drodzy :) teraz już całkiem zgłupiałam  ??? Zimować mauretana czy nie... ;/

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Zimować?
« Odpowiedź #65 dnia: 22.08.2013, 23:38:19 pm »
A od kiedy to na tym forum zapanowała zasada, że minusuje się kogoś za odmienne poglądy? Nie przesadzacie, trzech na jednego? To forum dyskusyjne, z definicji przeznaczone do przekonywania i prezentowania różnych punktów widzenia. Poza tym she ma gatunek niezimujący, więc wypowiada się czysto teoretycznie.

Ad meritum: nie zgodzę się ze stwierdzeniem, by zimowanie było niepotrzebne dla zdrowia żółwi gatunków zimujących, jednak taki pogląd jest dość powszechny nawet wśród weterynarzy-specjalistów od gadów (choćby nasz toruński..). Według moich własnych dociekań w temacie, brak hibernacji po prostu skraca żółwie życie. Natomiast jeśli alternatywa to: brak zimowania albo jego błędne przeprowadzenie (a w taki sposób mi się przedstawia sytuacja u autora wątku), to w takim wypadku decyzja o podjęciu się zimowania będzie wyrokiem dla żółwia - i je stanowczo odradzam.

« Ostatnia zmiana: 22.08.2013, 23:43:56 pm wysłana przez semiramida »
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline andzia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 513
  • Reputacja: 6
  • Klementyna i Melania
Odp: Zimować?
« Odpowiedź #66 dnia: 22.08.2013, 23:44:02 pm »
mój łódzki wet również odradzał zimowanie, mówił, że jest zbędne ???
Pozdrawiam, Aneta i Gadzinki :)

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Zimować?
« Odpowiedź #67 dnia: 22.08.2013, 23:46:44 pm »
Nooooo moi drodzy :) teraz już całkiem zgłupiałam  ??? Zimować mauretana czy nie... ;/
Są euro-azjatyckie podgatunki mauretanów, które wymagają zimowania, oraz afrykańskie, niezimujące.
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline GIGA1985

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 2
Odp: Zimować?
« Odpowiedź #68 dnia: 22.08.2013, 23:52:37 pm »
Semiramida jest jeden mały problem ...ja nie wiem jak sprawdzic jakiego ja posiadam;/ jedna osoba sie tylko wypowiedziała ale nie w 100%...

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Zimować?
« Odpowiedź #69 dnia: 22.08.2013, 23:59:57 pm »
Giga- dopóki nie będziesz miała absolutnej pewności co do podgatunku to mniejszym złem jest nie zimować niz przezimować gatunek który nie zimuje...
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Zimować?
« Odpowiedź #70 dnia: 23.08.2013, 00:12:52 am »
Semiramida jest jeden mały problem ...ja nie wiem jak sprawdzic jakiego ja posiadam;/ jedna osoba sie tylko wypowiedziała ale nie w 100%...

Myślę, że mogę Ci dopomóc w temacie. Więcej info na pw.
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline Misiunia838

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
  • Tupeczek
Odp: Zimować?
« Odpowiedź #71 dnia: 18.10.2014, 12:10:02 pm »
Temperatura do zimowania powinna wynosić ok. 5°c, jeżeli w twoim mieście nie ma weterynarza, to pojedź gdzieś dalej, i pamiętaj, żeby to był weterynarz specjalizujący się w gadziorkach:) Polecam przechodnię weterynaryjną Salvet, mieści się w Warszawie na ulicy Hlonda:)