Żółwie lądowe > Zimowanie

Komentarze do artykułu "Zimowanie żółwi lądowych z użyciem lodówki" [wątek archiwalny]

(1/2) > >>

Beata:
Chciałabym zaprosić do dyskusji na temat artykułu nulusa pt: "Zimowanie żółwi lądowych z użyciem lodówki" - artykuł oparty o tegoroczne doświadczenia autora oraz porady doświadczonego hodowcy - Grzegorza Rafałowskiego.

http://www.zolw.info/sposoby-zimowania/zimowanie-zolwi-ladowych-z-uzyciem-lodowki.html

pol@k:
Artykuł przeczytałem i bardzo mi się spodobał, dzięki niemu mam wiele konkretnych i rzeczowych informacji o zimowaniu żółwi. Dobra robota!!!
ps. Nie chcę być drobiazgowy, ale w części artykułu "Na co musimy zwracać uwagę podczas zimowania" jest zamiast "wybudzić" napisane "wybrudzić" . No chyba, że tak powinno być. ;)

Beata:
Aj... byłam pewna że to poprawiłam.
Dzięki za informację, będzie zmienione  ;D

Mnie się też artykuł podoba. Dziękujemy nulusowi!  :)
Może pewne wątki można by nieco rozwinąć ale to co jest - jest w konkretnej, przejrzystej formie.

W jednym ciekawym artykule znalazłam informację że zimując żółwia warto użyć podwójnego pojemnika - tworzącego izolację, bo jeśli nawet damy żółwiowi sporo substratu to on i tak znajdzie się na dnie i będzie plastronem przylegał do niego. Jest w tym wiele racji.
Technicznie wygląda to tak że w tym większym pojemniku izolację robimy ze styropianu lub wiórów papierowych a mniejsze umieszczamy w połowie wysokości.

nulus:
Zimowanie to taki temat "tabu" wśród polskich żółwiarzy, a szkoda, bo to bardzo istotny element prawidłowego hodowania żółwi. Mało jest prac na ten temat w Polsce, tak więc każda taka jest potrzeba. ;)

Agnieszka:
I nie pomyliło Ci się nigdy wyciągnąć żółwia zamiast kostki masła?  ;) hehe

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej