Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 16:51:12 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zimowanie żółwia obrzeżonego  (Przeczytany 3281 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gosiunia

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 337
  • Reputacja: 7
  • 2 x Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
Zimowanie żółwia obrzeżonego
« dnia: 27.12.2011, 23:53:57 pm »
Witam, czytałam ostatnio troszkę o żółwiach obrzeżonych ponieważ to gatunek naturalnie (choć ponoć rzadko ) wystepujący w rodzinnych okolicach mojego męża. Wiec przeczytałam że można je zimować na zewnątrz, oczywiście w odpowiedno przygotowanym "domku", ale czy ktoś z was już tego próbował  :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Zimowanie żółwia obrzeżonego
« Odpowiedź #1 dnia: 28.12.2011, 11:30:27 am »
Gosia - stepy czy greki teoretycznie też można na zewnątrz zimować. Tylko to ryzyko.
Jak mamy taką zimę jak teraz - to OK, ale może się zdażyć, jak w zeszłym roku minus 25 i wtedy żółw może zamarznąć.
Na tcp sa osoby które zimują gady na zewnątrz - jedna z tego co pamiętam z opisu miała piwniczkę ceglaną pod tunelem foliowym, a druga budkę tuż przy domu z termostatem i kablem grzewczym, który w razie potrzeby dogrzewał "sypialnię".
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Zimowanie żółwia obrzeżonego
« Odpowiedź #2 dnia: 28.12.2011, 12:58:26 pm »
Kiedyś na tcp czytałem tez, że koleś wykopał spory dół dla swoich żółwi, zabezpieczył cegłami, styropianem i tam hibernowały jego skorupki... Nie zdecydowałbym się na taki zabieg chyba. Sam nie wiem. Nie wiem w jakim celu kombinować. W lodówce mamy żółwia zawsze pod ręką i możemy w razie potrzeby szybko reagować. No dworze musiałabyś lecieć w śniegu, odkopywać zimownik i kombinować co dalej na mrozie. Jak dla mnie metoda dla bardzo doświadczonych.
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline gosiunia

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 337
  • Reputacja: 7
  • 2 x Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
Odp: Zimowanie żółwia obrzeżonego
« Odpowiedź #3 dnia: 28.12.2011, 15:46:13 pm »
Pytałam z ciekawości, sama pewnie bym się na to nie zdecydowała pewnie z braku właśnie doświadczenia. Nie wiem nawet jak kiedyś poradze sobie z zimowaniem w lodówce  ::) chyba bardzo potrzebna mi będzie Wasza pomoc  :D