Żółwie lądowe > Zimowanie

Żółw grecki -> zima 2010 czyli pierwsze zimowanie!

<< < (3/8) > >>

Arczie30:
.. witam!

tak jak pisałem, co jakiś czas dam relacje z zimowania ..

w sumie nic sie nie zmieniło, w przyszłym tygodniu zważę żółwia i zobaczymy jak zmieni się waga, przypominam że nie dostawał jedzenia od 1 listopada ..

Ale mam teraz małą ciekawostkę .. i to ja proszę o rade  ;)

Mianowicie żółw śpi sobie w lodówce, ale wystarczy że się na niego zacznie chwile patrzeć to tak jakby to czuje, wysuwa bardzo powoli łepek i rusza łapkami .. oczy ma przy tym zamknięte a ruchy są bardzo powolne .. ciekawostka, ale dziwi mnie taka reakcja .. myslałem raczej że będzie spał jak kamień .., muszę powiedzieć że po tym jak wsadziłem go do lodówki ok. 20-tego listopada to na poczatku grudnia jeszcze otwierał oczy ..

Basia:
wygląda, że jest z nim ok, choć powinien troszkę mocniej pospać, ale możlwe, ze nie lubi lodówki i tych wibracji w środku, ale za rok sie na pewno przyzwyczai, i wtedy zaśnie jak kamień.

Arczie30:
pewnie masz racje .. żółw ma ok. 9-10 lat i nigdy nie zimował, wiec z poczatku pewnie nie wiedzial co sie dzieje jak poczuł tak niską temp. zobaczymy jak się zachowa podczas ważenia w przyszłym tygodniu .. bede go musiał przecie wyjąć na chwile i położyć na wadze

witia:
Arczi, pojemnik w którym zimuje żółw możesz przykryć wilgotnym ręcznikiem, tak żeby w lodówce nie było zbyt sucho.

Arczie30:
pomyslałem o tym ale troszke w inny sposob .. wilgotny recznik by zaczął śmierdzieć jak wszystko wilgotne w lodówce, wiec koło żółwia postawiłem słoik z wodą .. od poczatku zimowania tak było ..

dziś tj. 20 grudnia 2010 waga żółwia to 1250g .. czyli spadek 20gr w stosunku do ostatniego ważenia z dnia 24 listopada 2010r

graniczna waga jaką moze uzyskać mój żółw czyli max spadek 10% wyjściowej wagi to 1180g .. także jeszcze sporo brakuje, myślę że do tego marca spokojnie go przezimuję ..

zachowanie podczas ważenia .. lekki ruch łapkami, oczy cały czas zamknięte .. lekko schował łepek ..

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej