Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 10:27:54 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw grecki -> zima 2010 czyli pierwsze zimowanie!  (Przeczytany 31154 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Żółw grecki -> zima 2010 czyli pierwsze zimowanie!
« Odpowiedź #30 dnia: 25.02.2011, 09:16:59 am »
Świetnie, że całe zimowanie ładnie ci wyszło, ja też postaram się spróbować następnej zimy.
Pozdrawiam Jakub

Offline Arczie30

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 3
  • Posiadany gatunek - Testudo hermanni boettgeri
Odp: Żółw grecki -> zima 2010 czyli pierwsze zimowanie!
« Odpowiedź #31 dnia: 18.03.2011, 11:27:19 am »
żółw po nie całym miesiącu od wybudzenia wrócił do swojej wagi przed głodówka i waży 1370g czyli nawet o 20g więcej niż przed głodówka ..

Offline Arczie30

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 3
  • Posiadany gatunek - Testudo hermanni boettgeri
Odp: Żółw grecki -> zima 2010 czyli pierwsze zimowanie!
« Odpowiedź #32 dnia: 16.09.2011, 14:11:42 pm »
Witam!

Starałem się opisać jak najlepiej zimowanie mojej żółwinki w zeszłym roku, aby zachęcić ludzi do zimowania żółwi .. tego roku tak samo będę starał się opisać wszystko i pokazać że z zimowanie żółwia to nie tylko świetna sprawa dla żółwia, ale i dla nas .. bo odpoczywamy od swojego pupila i z nowym rokiem możemy się nim cieszyć na nowo .. w tym roku chce zimować żółwia 4 miesiące, a nie jak w zeszłym 3 .. wszystko oczywiście zależy od samego żółwia i spadków jego wagi .. ale także od pogody .. uwierzcie zimowanie to wyglada, oszczędność ... i odpoczynek dla nas i żówia ..

Więc zaczynamy .. pierwsza relacja ..

W tym roku starałem się przygotować żółwia jak najlepiej, ale lato mi w tym nie pomogło, w zeszłym roku żółw praktycznie cały czas spędzał w terrarium, w tym roku doczekał się wybiegu balkonowego, gdzie o ile pogoda dopisała czerpał słońce ..



wymiary wybiegu może nie powalają .. 120/55 ale niestety na więcej nie mogę sobie pozwolić .. wystrój będzie modyfikowany, na mojego żółwia ciężko znaleźć coś na kryjówkę .. więc w przyszłym sezonie pojawi się "domek" w jednym z rogów ..

żywienie w całym okresie letnim do woli .. babka zwykła i lancetowata, mlecz, koniczyna. rucola, pokrzywa .. w tym roku praktycznie wogole wyeliminowałem owoce, raz na jakiś czas tylko bawałem mu arbuza, ogórka zielonego, śliwki i marchew ..

Na dzień dzisiejszy moja żółwinka waży 1415g .. i jest to wzrost wagi o 75g z poprzednim rokiem ( 1340g)

W tym roku rezygnuję z odrobaczania .. bo kupa okazała się czysta .. żółw został uznany za okaz zdrowia .. jest niezwykle silny, żarłoczny i zainteresowany każdą nowością w terrarium .. od zeszłego roku jego oswojenie bardzo się poprawiło .. można go nawet łapać za łepek za łapki .. zero oznak niezadowolenie, syczenia .. zachowuje się jakby nie wiedział do czego jest skorupa .. a pamiętacie jak z nim było kiepsko ..

pozdr. i zachęcam do czytania wątku ..

Offline zuzu5

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 4
  • żółwik grecki x2, żółw stepowyx1
Odp: Żółw grecki -> zima 2010 czyli pierwsze zimowanie!
« Odpowiedź #33 dnia: 16.09.2011, 14:48:15 pm »
Ponieważ w tym roku czeka nas właśnie pierwsze zimowanie, z pewnością będę śledziła wątek i z góry dziękuję za na pewno przydatne informacje.  ;)

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Żółw grecki -> zima 2010 czyli pierwsze zimowanie!
« Odpowiedź #34 dnia: 19.09.2011, 11:58:49 am »
Oj bardzo się cieszę ,że powstał taki wątek. Też chcę przezimować swojego gada ale na razie nerwicy dostaję na samą myśl.

Offline Arczie30

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 3
  • Posiadany gatunek - Testudo hermanni boettgeri
Odp: Żółw grecki -> zima 2010 czyli pierwsze zimowanie!
« Odpowiedź #35 dnia: 21.09.2011, 12:04:55 pm »
Oj bardzo się cieszę ,że powstał taki wątek. Też chcę przezimować swojego gada ale na razie nerwicy dostaję na samą myśl.

ja bym nerwicy dostawał jakbym nie zimował żółwia .. bo skąd ulicha brać darmowe jedzenie w zimę  ;) .. i ile prądu idzie na oświetlenie i nagrzanie terrarium + kasa na żarówki UVB/A .. jestem osobą dorosłą ( 27 lat ) sam pracuję, sam mieszkam i nie musze od nikogo żebrać o kasę .. lubię żółwie i uważam że są dużo mniej inwazyjne w mieszkaniu niż pies czy kot .. lub gryzonie, nie mówię że zapewniam żółwiowi idealne warunki .. bo idealne wg mnie to duża działka całe lato .. lub wybieg liczony w metracha na metry .. ale uważam że warunki jakie mu zapewniam są dość dobre biorąc pod uwagę to jak trzymane są przeważnie żółwie w Polskich mieszkaniach ..
« Ostatnia zmiana: 21.09.2011, 12:09:31 pm wysłana przez Arczie30 »

Offline Arczie30

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 3
  • Posiadany gatunek - Testudo hermanni boettgeri
Odp: Żółw grecki -> zima 2010 czyli pierwsze zimowanie!
« Odpowiedź #36 dnia: 27.11.2011, 16:54:27 pm »
ZIMOWANIE 2011
16 września waga 1415g jedzie pod dostatkiem ...
11 listopada II tydzień głowdówki 1385gr ( waży więcej o całe 105gr niż w 2010r)
25 litopada na kilka dni przed włożeniem do lodówki IV tydzień od rozpoczęcia głodówki 1365gr ( 95gr cięższy niż w 2010r o tej porze ) przy nie zmienionych wymiarach skorupki .. we wtorek ładuję żółwia do lodówki ..

Mam nadzieję że uda mi się go zazimować do połowy marca .. czyli o miesiąc dłużej niż w zeszłym roku .. przypomnę że to moje drugie zimowanie żółwia .. który także zimowany jest drugi raz w życiu .. mimo iż ma ok. 11-12 lat

.. cdn