Żółwie lądowe > Zimowanie

Żółw grecki -> zima 2010 czyli pierwsze zimowanie!

<< < (8/8)

Arczie30:

--- Cytat: an_na w 19.09.2011, 11:58:49 am ---Oj bardzo się cieszę ,że powstał taki wątek. Też chcę przezimować swojego gada ale na razie nerwicy dostaję na samą myśl.

--- Koniec cytatu ---

ja bym nerwicy dostawał jakbym nie zimował żółwia .. bo skąd ulicha brać darmowe jedzenie w zimę  ;) .. i ile prądu idzie na oświetlenie i nagrzanie terrarium + kasa na żarówki UVB/A .. jestem osobą dorosłą ( 27 lat ) sam pracuję, sam mieszkam i nie musze od nikogo żebrać o kasę .. lubię żółwie i uważam że są dużo mniej inwazyjne w mieszkaniu niż pies czy kot .. lub gryzonie, nie mówię że zapewniam żółwiowi idealne warunki .. bo idealne wg mnie to duża działka całe lato .. lub wybieg liczony w metracha na metry .. ale uważam że warunki jakie mu zapewniam są dość dobre biorąc pod uwagę to jak trzymane są przeważnie żółwie w Polskich mieszkaniach ..

Arczie30:
ZIMOWANIE 2011
16 września waga 1415g jedzie pod dostatkiem ...
11 listopada II tydzień głowdówki 1385gr ( waży więcej o całe 105gr niż w 2010r)
25 litopada na kilka dni przed włożeniem do lodówki IV tydzień od rozpoczęcia głodówki 1365gr ( 95gr cięższy niż w 2010r o tej porze ) przy nie zmienionych wymiarach skorupki .. we wtorek ładuję żółwia do lodówki ..

Mam nadzieję że uda mi się go zazimować do połowy marca .. czyli o miesiąc dłużej niż w zeszłym roku .. przypomnę że to moje drugie zimowanie żółwia .. który także zimowany jest drugi raz w życiu .. mimo iż ma ok. 11-12 lat

.. cdn

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej