Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 17:08:34 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 29-30.09.2012 Warszawa - wstępny plan naszego zlotu  (Przeczytany 23345 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
29-30.09.2012 Warszawa - wstępny plan naszego zlotu
« dnia: 03.09.2012, 19:35:49 pm »
Zlot już za mniej niż cztery tygodnie, trzeba zacząć działać!
Przypominam stan osobowy:

Mamy trzynaścioro stuprocentowców:
ankan, sola, Jakub, wege, KamilJ, Dorcia, an_na, Serpentin, Ines, edytaqueenie, enter, pacior18, semiramida.

Plus siemnaścioro, na których przybycie też liczymy:
Beata, Viktoria, malwa, !Mateusz!, batusia81, gosiunia, sq6www, sobs, Fausto, Agata, rumek, Tortuga, attra, barto_nt, zolwinka, chroman91, Pe.

Plus zapewne osoby towarzyszące.

Plus osoby, które się stawią, ale dotąd mi nie odpisały na pw, z nieznanych przyczyn zostały pominięte (jeśli, to przepraszam) lub są nowe na forum i jeszcze nie wiedzą, co się święci. Uwaga, zapraszamy więc na zlot!

Poniżej prezentuję wstępny plan ramowy, jest to zbiór luźnych pomysłów, nic absolutnie nie jest jeszcze ustalone. Zaczynam bo chyba nikt tego nie zacznie a coś ustalić trzeba!




WSTĘPNY PLAN ZLOTU:

Pierwszy wieczór (piątek) - zapewne część osób przybędzie już wtedy na nocleg, wyjdzie zapewne wstępna zbiórka przy piwie. W jakim miejscu, jakieś pomysły? I kto ma zamiar przybyć już w piątek wieczór? (ja nie mogę w pt., mam jeszcze inne zobowiązania towarzyskie na ten dzień w Wawie). Najlepiej - proszę się odmeldować , kto ma jakie plany :)

Pierwszy dzień (sobota) - część osób [z tego co wiem to na pewno enter] może przyjechać bez nocowania, więc moim zdaniem tu powinna się znaleźć główna atrakcja zlotu (poza nocnymi baletami;P). Taka atrakcja powinna być możliwie najbliższa tematyce forum, więc może w ten dzień zaplanujmy wyprawę do ZOO? Start powiedzmy o 12? O 14? Ile tam godzin zejdzie? Jak krótko to później jakieś zwiedzanie miasta?
Później posiłek (godzina 16?) i..

Drugi wieczór (sobota) - start powiedzmy, 18? 19? Trzeba by się rozejrzeć za jakąś przytulną knajpką, gdzie będzie można pogadać i która pomieści nas wszystkich. Można by zrobić rezerwację wcześniej. Liczę tu na pomoc warszawiaków.  

Trzeci dzień (niedziela) - tu może się znaleźć wyprawa do ZOO (jeśli się nie uda w sobotę) albo zwiedzanie miasta bądź muzeum (decydujemy się na to Centrum Kopernik?). A może macie inne pomysły? Zapewne frekwencja będzie mniejsza niż w sobotę, bo niektórzy będą chcieli jeszcze przed poniedziałkiem zajechać na spokojnie do domów.

Trzeci wieczór (niedziela) - wieczorek pożegnalny dla wytrwałych;)


Pozdrawiam serdecznie i czekam na odzew :)

Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline enter

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 201
  • Reputacja: 13
  • www.foto-skoracki.pl
    • fotografia okolicznościowa
Odp: 29-30.09.2012 Warszawa - wstępny plan naszego zlotu
« Odpowiedź #1 dnia: 03.09.2012, 20:12:11 pm »
Hej, ja wybieram się z rodzinką (żoną i córką), znając życie wyjedziemy za małego ruchu, tzn. koło 5:30 z Włocławka, więc na 8 będziemy w stolicy. Jeżeli plany zlotowe startują ok. 12.00 to my sobie od rana we własnym zakresie jakieś szybkie latanie po galeriach bądź innych ikeach zaplanujemy i na 12.00 czy inną ustaloną godzinę się stawimy. Wrócić chciałbym jeszcze w sobotę, tak żeby na się przespać w domu i na spokojnie w niedzielę uszykować się do kolejnego tygodnia. Kawiarenek czy knajp warszawskich nie znam, więc w wyborze czegoś na wieczór nie pomogę niestety.
Pozdrawiam, Wojtek

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: 29-30.09.2012 Warszawa - wstępny plan naszego zlotu
« Odpowiedź #2 dnia: 03.09.2012, 20:14:14 pm »
Zlot może startować i o 8, wszystko zależy od uczestników. Możemy to zmienić. Ja po prostu po piątku dam radę najwcześniej na 12 ;)
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: 29-30.09.2012 Warszawa - wstępny plan naszego zlotu
« Odpowiedź #3 dnia: 03.09.2012, 21:30:18 pm »
Hej :)
Piątek: Nie wiem jak praca mi wypadnie, ale jak coś to będę wolny maksymalnie o 22.30. Jest możliwość, że wcześniej. Nocuję u siebie Solę, Kubę i chłopaka Soli. ( Jak ma ktoś śpiwory i karimaty, to zapraszam do mnie ;) ( mówię o osobach, które już znam) pewnie się pomieścimy, a czym więcej osób tym lepsze piwko wieczorne ) Liczę, że Sola z chłopięciami wpadnie w piątek na nocleg.

1 dzień: W ten dzień proponuję zwiedzanie miasta, knajpek itd. Co myślicie o odwiedzeniu sklepu Marco Szapkarova- Orłowskiego? ;)

2 dzień: Tutaj zdecydowanie bardziej pasuje mi zoo. Przede wszystkim dlatego, że niedziela w zoo dla pracownika, który ma dyżur jest luźniejsza. W niedzielę gady poszczą u nas i jest mniej roboty, bo odpada karmienie. Nie będzie zamieszania. To spora szansa na to, by postarać się o pozwolenie na oprowadzenie was po zapleczu. ( chciałbym by się udało, ale nic nie obiecuję- oby nie miał kierownik dyżuru ;) ) Jeżeli będzie ciepło, to z pewnością wyniosę wielkie żółwie na trawnik, by wam pokazać. ;) W tej kwestii, nie muszę mieć pozwolenia. Wycieczka do zoo moim zdaniem powinna się zacząć zaraz po otwarciu, czyli ok 9 rano. O tej godzinie jest najpiękniej. Przy wybiegu małp, można posłuchać " pieśni na powitanie słońca". Ogólnie rano jest najfajniej, bo zoo budzi się do życia. Myślę, że zoo zajmie nam czas min do 15-16.

W kwestii wieczorów:

Nie wiem czy preferujecie spędzanie tego czasu na piciu piwa i knajpach, czy imprezowaniu i tańcach. Mi przykładowo na krakowskim zlocie tego brakowało, więc wybrałem się na noc do klubu i wytańczyłem swoje. ;) Decyzję zostawiam Wam. Ja się dostosuję.

Chciałbym też w trakcie zlotu zaprosić do siebie te osoby, którym już dawno proponowałem u mnie herbatkę. ;)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: 29-30.09.2012 Warszawa - wstępny plan naszego zlotu
« Odpowiedź #4 dnia: 03.09.2012, 21:33:55 pm »
Kurcze aż mi żal.Może nam się uda chociaż na jeden dzień wpaść.Zobaczymy
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

TomaszW

  • Gość
Odp: 29-30.09.2012 Warszawa - wstępny plan naszego zlotu
« Odpowiedź #5 dnia: 03.09.2012, 21:38:06 pm »
Chciałbym też w trakcie zlotu zaprosić do siebie te osoby, którym już dawno proponowałem u mnie herbatkę. ;)

Czuję się zaproszony weguś! :-*

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: 29-30.09.2012 Warszawa - wstępny plan naszego zlotu
« Odpowiedź #6 dnia: 03.09.2012, 21:59:33 pm »
kurcze a ja z Wawy i aż mi żal, że się nie załapie na taki zlocik  :'(

TomaszW

  • Gość
Odp: 29-30.09.2012 Warszawa - wstępny plan naszego zlotu
« Odpowiedź #7 dnia: 03.09.2012, 22:07:35 pm »
kurcze a ja z Wawy i aż mi żal, że się nie załapie na taki zlocik  :'(

To w zamian daję Ci plusa na otarcie łez! ;)


Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: 29-30.09.2012 Warszawa - wstępny plan naszego zlotu
« Odpowiedź #8 dnia: 03.09.2012, 22:09:34 pm »
TomaszW dziękuję :) już mi lepiej  ;D

TomaszW

  • Gość
Odp: 29-30.09.2012 Warszawa - wstępny plan naszego zlotu
« Odpowiedź #9 dnia: 03.09.2012, 22:11:06 pm »
 ;)

Offline sola

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 16
Odp: 29-30.09.2012 Warszawa - wstępny plan naszego zlotu
« Odpowiedź #10 dnia: 03.09.2012, 22:38:27 pm »
Ja już postaram się razem z chłopakami stawić się już wieczorem w piątek, wyjedziemy pewnie popołudniu po pracy więc na nocne piwko się stawimy :D

Ja z Moim Rafałem chcemy odwiedzić Centrum Kopernika, ale to jakoś elastycznie możemy wpleść pomiędzy luki czasowe harmonogramu zlotu.
Jeżeli w niedzielę Wege może nam dostarczyć dodatkowych atrakcji w zoo, to uważam, że ten dzień to nie głupi pomysł.

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: 29-30.09.2012 Warszawa - wstępny plan naszego zlotu
« Odpowiedź #11 dnia: 03.09.2012, 22:39:51 pm »
wszyscy do Kopernika chcą iść, a wg mnie tam nic ciekawego nie ma ;) Chyba klimatu nie czuje  :laugh:

Offline enter

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 201
  • Reputacja: 13
  • www.foto-skoracki.pl
    • fotografia okolicznościowa
Odp: 29-30.09.2012 Warszawa - wstępny plan naszego zlotu
« Odpowiedź #12 dnia: 04.09.2012, 08:20:12 am »
Ja też uważam, że jeżeli Wege mówi, że niedziela jest lepszym dniem na zwiedzanie zoo, to dla mnie żaden kłopot przyśmigać w niedzielę rano.
Pozdrawiam, Wojtek

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: 29-30.09.2012 Warszawa - wstępny plan naszego zlotu
« Odpowiedź #13 dnia: 04.09.2012, 09:09:43 am »
W takim układzie Zoo w niedzielę a sobotę można podzielić. Część może chcieć zwiedzać miasto, część muzeum. Ja bym się pisała na Centrum Kopernika. Tylko albo się już dzielimy i umawiamy w konkretnych miejscach albo zbiórka koło południa w centrum i się rozdzielamy. W Centrum to pewnie spokojnie 3-4 godz. zejdzie.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: 29-30.09.2012 Warszawa - wstępny plan naszego zlotu
« Odpowiedź #14 dnia: 04.09.2012, 12:34:38 pm »
OK, w takim razie nowy harmonogram:

PIĄTEK
wieczór: ok. 22 - nocne piwko dla pierwszych przyjezdnych (wege, sola i Rafał, Jakub), kto jeszcze niech się deklaruje, żebyście się nie zagubili.

SOBOTA:
dzień: 12:00 zbiórka w centrum (pod kolumną?), część grupy spacerkiem pójdzie do CNK (chyba najlepsza opcja biorąc pod uwagę że dojazd tam jest obecnie utrudniony), a część może zacząć zwiedzanie miasta. Teraz tak, jeżeli w grupie będzie min. 15 osób to można nabyć bilety grupowe za 20 zł każdy plus dwa wejścia gratis dla 16. i 17. osoby (jako opiekunów). To 300 zł na 17 osób, każdy więc zapłaci 17,7 (lub zeta więcej przy 30 osobach) zamiast 22 zł (jak przy normalnym bilecie). Na taki bilet grupowy trzeba zrobić rezerwację. Cennik tu --> http://www.kopernik.org.pl/informacja/bilety/
Pytanie, ile osób się wybiera? Z tego co wiem, pewny skład się prezentuje tak:
ankan, sola i Rafał, Jakub

wieczór: 18-19, knajpka - tu moim zdaniem nastawmy się na rozmowę siedzącą przy piwku a nie tańce-łamańce. Jak nas najdzie ochota, zawsze będzie można się gdzieś ruszyć, a mamy sporo spraw do obgadania. Kto będzie? Na razie wiem, że na pewno będą:
ankan, sola i Rafał, Jakub, wege, semiramida i Michał

NIEDZIELA:
dzień: 8:50 zbiórka pod ZOO; zwiedzanie do 15-16 w składzie:
wege, enter z Rodzinką, sola i Rafał, Jakub, ankan

wieczór: czas pożegnań


Z mojej strony mogę na 100% powiedzieć, że będziemy na spotkaniu w sobotę wieczorem. Nie wiem, czy uda się czasowo stawić w trakcie obu dni, a jeśli nie, to będziemy musieli wybrać, zoo czy Kopernik.. Tak że póki co jesteśmy elementem ruchomym na dziennej liście obecności.
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM