Pozostałe > Żółwie do adopcji

Do adopcji samiczka stepowa, Toruń

(1/1)

ankan:
Do adopcji urocza samiczka stepowa o imieniu Zygunia … :) 

•   gatunek: Żółw stepowy

•   płeć: samica

•   wiek: dorosły, waga: powyżej 1 kg; wielkość: około 16 cm

•   miejsce odbioru: Toruń

•   stan zdrowia: Żółwica jest zdrowa, wymaga jedynie kontrolnej wizyty u weterynarza.

•   dotychczasowe warunki utrzymania: żółwiczka u obecnej opiekunki przebywa od 10 lat. Od tej pory ma terrarium, najpierw ze sztuczną trawą, następnie z korą i siankiem. W terrarium ma lampy (grzewczą i UVB) oraz basenik. Żywiona jest roślinami polnymi od 2007 r., wcześniej dostawała warzywa i owoce. Przed tym jak trafiła do obecnej opiekunki kilka lat spędziła na podłodze, była niewłaściwie żywiona i nie miała dostępu do UVB, co „odbiło” się na wyglądzie jej skorupki i zbyt dużych przyrostach. Na deformacje te miały też zapewne wpływ zastrzyki z wapnia i witamin zaserwowane jej w jednej z toruńskich klinik.
Męczyły ją też małe dzieci we wcześniejszych domach, tak więc gadzina sporo przeszła i na resztę życia szuka odpowiedzialnego domu z godziwymi warunkami bytowania… :) Dotychczas nie hibernowała, dlatego przed pierwszym zimowaniem wskazane jest wykonanie badań krwi.
•   wymagania względem osoby adoptującej żółwia: Wymagana osoba z dobrymi warunkami i odpowiednią wiedzą. Kandydat na nowego opiekuna musi posiadać przestronny wybieg letni w ogrodzie oraz terrarium z odpowiednimi lampami i wyposażeniem.
Obecna opiekunka do oddania wraz z żółwiczką oferuje terrarium (szklane) wraz z akcesoriami (lampy, basenik, domek, stolik pod terrarium). Natomiast wybieg musi być KONIECZNIE w ogrodzie ! Żółwiczka jest bardzo żywa, uwielbia biegać, kopać i wspinać się na przeszkody.
Wybieg musi być odpowiednio zabezpieczony aby uniemożliwić dostanie się na niego (i do żółwia) innych zwierząt, jak i wykluczyć możliwość ucieczki z niego żółwia. Obecna opiekunka zastrzega sobie możliwość obejrzenia wybiegu przed oddaniem gadzinki.

Przed złożeniem oferty adopcyjnej zapoznaj się z wymaganiami ogólnymi:

http://forum.zolw.info/adopcja-wymiana-i-laczenie-par/ogolne-wymagania-przy-adopcji-zolwi-stepowych-oraz-z-basenu-morza-srod-4339/

Kontakt w sprawie adopcji: http://forum.zolw.info/pm/?sa=send;u=336
Proszę o przesyłanie przemyślanych i poważnych ofert. Zaznaczam również, że aby u nas na forum adoptować żółwia należy wypełnić test i ankietę (wysyłane na maila).

Informacje o warunkach utrzymania, diecie i stanie zdrowia żółwia pochodzą od ich obecnego właściciela. Serwis www.zolw.info nie ponosi odpowiedzialności za ich prawdziwość

Fotki gadzinki i jej lokum:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej