Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 08:27:32 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Draco nasz mały grek  (Przeczytany 34415 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Draco nasz mały grek
« Odpowiedź #120 dnia: 13.02.2014, 13:49:30 pm »
Zawisza ja kupuje ziemię w Auchan - zwykła ziemia uniwersalna. Ostatnio kupiłam w OBI.  Owszem mam kilka białych, zbitych granulek, ale je wybieram (te duże) i wyrzucam. Resztę wysypuję do terra. KAŻDA ziemia ma nawozy - w zwykłej "czystej" ziemi też jest masa minerałów i mikroelementów i mimo, że "z natury" może być bardziej przekombinowana niż sklepowa. Przy ubitej ziemi do jedzenia nie powinno się nic przykleić. Poza tym nawozy w najtańszych ziemiach nie są trwałe, a przede wszystkim nie ma ich dużo, bo w końcu kosztują ;)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Draco nasz mały grek
« Odpowiedź #121 dnia: 13.02.2014, 16:00:13 pm »
Zawisza - glina np. taka:
http://www.sandacz.nysa.pl/gliny-inne/728-glina-wiazaca-traper.html
Kolory ma różne - od jasnej, przez ceglastą, brązową po czarną, ale ważne żeby była wiążąca.
Dajesz ok. 2 kg gliny na 20 litrów ziemi. Mieszasz to na sucho, potem lekko zraszasz, wkładasz do terro i ubijasz.
Ziemię kupowałam różną - wybieram, jak Ci she napisała najtańszą do kwiatów lub torf. Ostatnią partię kupowałam w Lidlu - worek 20 litrów ok. 3 zł kosztował.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Zawisza

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 2
Odp: Draco nasz mały grek
« Odpowiedź #122 dnia: 13.02.2014, 20:52:52 pm »
Bardzo Wam dziękuję, koszty spadną, uff .. Na razie wykorzystam zapas, który mam, później zrobię wg instrukcji Ankan i jeśli Semiramida będzie miała jeszcze cierpliwość, żeby mi pomóc to zobaczycie zdjęcia :)

Dziękuję w imieniu Draco za komplementy z strony Pań :) Również mnie się podoba kolor jego skorupki i pyszczek z błyszczącymi oczkami, oglądałem już kilka żółwików w sklepach zoologicznych, od czasu zakupu malucha, ten jest najładniejszy, przynajmniej dla mnie :)

Może kiedyś 'dokoptujemy' towarzystwo, zobaczymy jak się sytuacja rozwinie, wiadomo, że najważniejsze są dobre warunki, jeśli miałby mieć większe terra niż obecne 30x30x60 to jeszcze trochę czasu minie ...

Na razie też oceniam małego na faceta, z czasem się to potwierdzi, czy greki są agresywne ?

Pytam, bo jak miałem meksykany, to samczyk był agresywny wobec samiczki i mniejszego samczyka i musiałem je rozdzielić ...
Jeden jest Wszystkim i Wszystko jest Jednym, co dajesz, jest tym co dostajesz z powrotem.

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Draco nasz mały grek
« Odpowiedź #123 dnia: 13.02.2014, 22:25:56 pm »
Jaką masz wilgotność w terra z tym cyprysem? ::)
Może zastosuje to podłoże u mnie na piętrze, bo w tym przypadku ziemia chyba nie jest najlepszym wyjściem. ;)
« Ostatnia zmiana: 13.02.2014, 22:28:24 pm wysłana przez ןคภ ๒z »
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Draco nasz mały grek
« Odpowiedź #124 dnia: 14.02.2014, 11:53:17 am »
Greki bywają agresywne. Szczególnie 2 samce względem siebie; z parkami też róznie bywa - czasem, szczególnie na wiosnę, po zimowaniu samce też mocno męczą samice. Jeśli trzymać 2 dla własnej przyjemności a nie rozmnażania to najlepiej trzymać 2 samice podobnych gabarytów razem.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Zawisza

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 2
Odp: Draco nasz mały grek
« Odpowiedź #125 dnia: 14.02.2014, 19:08:10 pm »
Dziękuję za informację, to zapewne Drakuś będzie "jedynakiem" lub w osobnym terra, jeśli się potwierdzi jego "sex" - czyli płeć :)

Na razie to pieśń przyszłości bo wciąż się uczymy i zdobywamy doświadczenia, pielęgnacja greka okazała się bardziej wymagająca niż się spodziewałem, ale mam nadzieję, że jesteśmy na dobrej drodze, mały jest zdrowy i ponoć nawet urósł ...

Jeśli ewentualnie Ktoś z Krakowa będzie w przyszłości zainteresowany współpracą w kwestii przetrwania gatunku i będzie chciał umówić na randkę swoją żółwiczkę to może będzie się dało to jakoś zorganizować, nie wiem ile trwa taka żółwiowa randka i na której kończy się konsumpcją ;-)

Co do wilgotności to w tym momencie dolałem wody i higrometr pokazuje ok 60% ale w niektórych miejscach może być nawet więcej. Dużo na ten temat pisała Semiramida w swoim wątku, polecam przeczytać i jeszcze raz chciałbym podziękować Jej za duże wsparcie dla Nas :)
 

Dodano 14.02.2014, 19:22:05 pm
PS. Jeszcze zerknąłem i wilgotność wzrosła nawet do 80% , a pomiar jest w takim miejscu, że się tego nawet  nie spodziewałem - widać na zdjęciu.

Nie napisałem też wcześniej że w plastikowej miseczce / mini kuwetce są ścinki bukowe, jako część sucha, dzisiaj dołożyłem jeszcze płaskich piaskowców z Raby , które są miękkie i łatwo nasiąkają wodą.

Jestem też ciekaw Janie jak wygląda u Ciebie "piętro" ?
« Ostatnia zmiana: 14.02.2014, 19:22:05 pm wysłana przez Zawisza »
Jeden jest Wszystkim i Wszystko jest Jednym, co dajesz, jest tym co dostajesz z powrotem.

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline Zawisza

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 2
Jeden jest Wszystkim i Wszystko jest Jednym, co dajesz, jest tym co dostajesz z powrotem.

Offline Zawisza

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 2
Odp: Draco nasz mały grek
« Odpowiedź #128 dnia: 24.03.2014, 16:43:47 pm »
1-sza kąpiel słoneczna 22.03.2014 w temperaturze w cieniu 22 st. C, w Słońcu było bardzo ciepło.

Na nowym wybiegu balkonowym na razie wsypana ziemia i kamienie, czekamy na wykiełkowanie nasion.

W terra domowym sprawdza się podłoże cyprysowe.
Jeden jest Wszystkim i Wszystko jest Jednym, co dajesz, jest tym co dostajesz z powrotem.

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Draco nasz mały grek
« Odpowiedź #129 dnia: 24.03.2014, 17:35:28 pm »
No to świetnie. Ja również czekam na zieleń i temperaturę na polku! ;)
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Draco nasz mały grek
« Odpowiedź #130 dnia: 24.03.2014, 21:42:30 pm »
Ciekawa jestem, jak się Drako zachowywał podczas tej "kąpieli". :)
Ten pierwszy spacer żółwia na słońcu (po zimie, lub w ogóle) zawsze jest w pewien sposób szczególny.. mój lamparcik przy tej okazji w zeszłym roku dosłownie oszalał, był absolutnym zaprzeczeniem przysłowiowego powolnego żółwia - nawet roślinkę każdą na drodze był w stanie skubnąć tylko raz jeden, tak go nogi dalej same niosły!
Zupełnie inaczej z Kubusią było - aż w gardle ściskało od patrzenia, jak delikatnie stąpa po trawce, i wszystko milimetr po milimetrze, powolutku i metodycznie obwąchuje..
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline Zawisza

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 2
Odp: Draco nasz mały grek
« Odpowiedź #131 dnia: 26.03.2014, 11:40:59 am »
Ciekawa jestem, jak się Drako zachowywał podczas tej "kąpieli". :)

Jak zazwyczaj przyjął metodę opalania wypoczynkowego na "opancerzonego skorupiaka" ;-)
Jeden jest Wszystkim i Wszystko jest Jednym, co dajesz, jest tym co dostajesz z powrotem.