Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 16:29:18 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: KAJA i FRANEK moje 2 greki ;)  (Przeczytany 21534 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: KAJA i FRANEK moje 2 greki ;)
« Odpowiedź #60 dnia: 19.06.2015, 19:29:13 pm »
Witajcie dawno tu nie zaglądałam  :) w styczni`u Kaji był to fałszywy alarm robiliśmy rtg i żadnych jaj nie było   ;D jest w super formie ;) teraz żółwiki cieszą się już słoneczkiem na wybiegu i nowym domkiem który przez 3 godzinki rzeźbił mój mąż  :-* OD RAZU IM SIĘ SPODOBAŁ i zawsze wieczorem lub gdy pogoda kiepska grzecznie do niego chodza i tam zasypiają

Offline to_ja

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 4
Odp: KAJA i FRANEK moje 2 greki ;)
« Odpowiedź #61 dnia: 19.06.2015, 21:50:39 pm »
Domek super  :) Pogratuluj mężowi zdolności rzeźbiarskich  ;)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: KAJA i FRANEK moje 2 greki ;)
« Odpowiedź #62 dnia: 24.06.2015, 09:50:11 am »
Wybieg mają fajny i przestronny...:) I domek bardzo mi się podoba. Moje w tym roku podobny z pniaka dębu dostały.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: KAJA i FRANEK moje 2 greki ;)
« Odpowiedź #63 dnia: 13.07.2015, 18:54:08 pm »
Witajcie mam pytanie czy samce znaczą jakoś terytorium ? Mój Franuś dość często bardzo wysoko unosi się na tylnych nogach i tak jakby ogonem grzebie w ziemi , co może oznaczać takie zachowanie? Franuś praktycznie całe swoje zycie spędził na podłodze i nie były to raczej dywany tylko śliskie powierzchnie :(  jak do mnie trafił w październiku łapki same mu się rozjeżdżały , praktycznie czołgał się płasko po ziemi i zupełnie nie unosił skorupki nad ziemią :(  Teraz jak na niego patrzę  jest zupełnie innym żółwiem nie chodzi co prawda tak ładnie i wysoko jak Kaja ale nieporównywalnie lepiej niż kiedyś , momentami zdarza mu się chodzić przez chwilę już całkiem normalnie ;) Czy jest szansa na to że kiedyś dojdzie do pełnej formy , może ktoś też miał żółwika z takimi problemami i mógłby mi napisać jak to z czasem wygląda ? Franuś jak trafił do mnie miał także całkowicie wyłamany paznokieć - niestety do tej pory nie odrasta  , paznokcie rosną mu też jakieś krzywe:( zapewne od tego że chodził nie prawidłowo , staram się je stopniowo korygować pilniczkiem papierowym ale nie są przerośnięte więc nie mogę zbyt dużo piłować
 

Dodano 13.07.2015, 19:11:34 pm
poza tym Franuś ma także krzywą szczękę - podejrzewam że może to być uraz sprzed wielu lat - WKLEJAM TE ZDJĘCIA PRZEDE WSZYSTKIM DLATEGO ŻEBY KAŻDY KTO TRZYMA LUB WYPUSZCZA SWOJEGO ŻÓŁWIA NA PODŁOGĘ ZROZUMIAŁ JAKIE TO MOŻE MIEĆ KONSEKWECJE I JAK WIELKĄ KRZYWDĘ MU WYRZĄDZA !!!  >:(
« Ostatnia zmiana: 13.07.2015, 19:11:35 pm wysłana przez joko »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: KAJA i FRANEK moje 2 greki ;)
« Odpowiedź #64 dnia: 16.07.2015, 10:11:26 am »
Samce tak robią z ogonem. Nie wiem czy obie go od czasu do czasu prostują - czy też w to jakaś forma zalotów.

Pazurek jak był wyrwany na "amen" to już może nie odrosnąć. Te pozostałe się z czasem na wybiegu powinny skorygować, jak będzie sobie grzebał w ziemi i chodził po trawce.

Miał Franek szczęście, że do Ciebie trafił..:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ