Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 00:10:31 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Kenet  (Przeczytany 17588 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline magdag

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: 10
Odp: Kenet
« Odpowiedź #15 dnia: 07.06.2017, 09:11:53 am »
Ale mnie rozbawiles ;D Oczywiscie przy zwierzetach nie nalezy palic, ale te 5 minut, zwlaszcza, ze to balkon czyli na wolnym powietrzu nie zaszkodzi na pewno. Raczej przekonaj tate, zeby nie palil:)

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Kenet
« Odpowiedź #16 dnia: 07.06.2017, 09:35:49 am »
Niestety te palenie jest zawsze przyczyną sprzeczek.Mój tata pali ok.3 papierosy dziennie.Jako że mieszkamy na 3 piętrze w bloku dla mojego taty stało się uciążliwe schodzenie po schodach i wchodzenie więc zapalił na balkonie wbrew moim zakazom .Masz jakiś pomysł na kompromis. Czy mógłby ewentualnie palić na balkonie 1 papierosa dziennie ,albo co drugi dzień.Jest to dość kłopotliwy temat.Rozumiem go bo mnie też by się nie chciało chodzić 6 razy po schodach .

Offline magdag

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: 10
Odp: Kenet
« Odpowiedź #17 dnia: 07.06.2017, 10:28:43 am »
Rozumiem, że to dla Ciebie problem, że tata truje żółwia i siebie.  Jako była palaczka podpowiem: poproś tatę, żeby starał się wydmuchiwać dym w taki sposób, żeby nie dosięgał on żółwia, jak się postara to jest do zrobienia. Ewentualnie żeby wynosił go na te parę minut kiedy pali do terra, jak będzie to musiał robić to może zniechęci go do palenia, bo trzy papierosy dziennie to mało, obejdzie się bez tego, nie jest jakimś wielkim nałogowcem:)

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Kenet
« Odpowiedź #18 dnia: 07.06.2017, 10:38:05 am »
A jeśli by palił jednego papierosa dziennie do początku wakacji ( bo przeprowadzamy się i będziemy mieszkać na parterze ) w sposób opisany przez ciebie to zaszkodziło by to Kenetowi albo było dla niego niekomfortowe?Wynosić go nie będę bo niechce go budzić ale tez nie chce żeby doznawał szoku.Balansował by między 12 a,20 stopni. Mam też problem z zaleceniami pani doktor bo ten tydzień będzie dość zimny i deszczowy ,więc nie wiem jak mam go kąpać skoro Kenio nie będzie mógł się wysuszyć w słońcu i będzie narażony na wiatr.
« Ostatnia zmiana: 07.06.2017, 10:46:57 am wysłana przez Kenet »

Offline magdag

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: 10
Odp: Kenet
« Odpowiedź #19 dnia: 07.06.2017, 10:53:09 am »
W takim razie nie ruszaj żółwia. Wiadomo najlepiej niech nie plai wogóle, ale jeden dziennie to już duży kompromis. Możesz zrobić jakąś nakładkę ochronną na terra na czas palenia. Ile masz lat?

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Kenet
« Odpowiedź #20 dnia: 07.06.2017, 11:06:08 am »
Mam 13 lat ,mogę nałożyć w trakcie palenia folię bąbelkową na szklarenkę w której zazwyczaj śpi .Gorzej będzie jeśli wybierze spanie pod gołym niebem .Często tak robi gdy noce są ciepłe .Nie wiem tylko jak rozwiązać kwestie kąpania .

Offline Safet

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
    • https://poznajrichevon.pl/idealny-krem-przeciwzmarszczkowy-40-czas-na-zdecydowane-dzialania/
Odp: Kenet
« Odpowiedź #21 dnia: 07.06.2017, 11:17:10 am »
Fajnie, że dbasz tak o żółwia, ale spokojnie jeden czy dwa papierosy na balkonie nie powinny zaszkodzić, jeżeli dym będzie wydychany w inną stronę :) Wiatr wywieje  :)

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Kenet
« Odpowiedź #22 dnia: 26.06.2017, 15:37:52 pm »
Kupiłem dzisiaj ziemię uniwersalną która składa się mieszanki torfu wysokiego i niskiego.Czy mogę użyć takiej ziemi i jako podłoże?

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Kenet
« Odpowiedź #23 dnia: 26.06.2017, 16:07:08 pm »
Jeśli pH jest neutralne to można, torf zazwyczaj jest kwaśny i się nie nadaje.

Co do kąpieli, to po prostu zabieraj do domu, kąp, obsusz ręcznikiem papierowym i zostawiaj w terra pod lampką aż całkiem wyschnie, nie wystawiaj go od razu na balkon.

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Kenet
« Odpowiedź #24 dnia: 26.06.2017, 16:21:22 pm »
PH :5,5 -6,5.czyli kwaśne ale nie tak bardzo . Z kąpielami jest tak, że niestety w związku z słabszą pogodą ostatnich dni kąpie go rzadziej np.wczoraj go kąpałem i wydali mocz z małą ilością kwasu moczowego więc jest dobrze. Żarówek nie mam ale czy sposób podany nie byłby szokiem termicznym bo tak z 20 stopni do 35 i znowu do 20 to jest chyba ryzyko zapalenia płuc.

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Kenet
« Odpowiedź #25 dnia: 26.06.2017, 16:46:20 pm »
No to bez lamp, byleby w miejscu bez przeciągu.

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Kenet
« Odpowiedź #26 dnia: 26.06.2017, 16:50:58 pm »
A jak z tym podłożem , nadaje się?

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Kenet
« Odpowiedź #27 dnia: 26.06.2017, 19:40:04 pm »
Ciężko mi wydać bardziej konkretną opinię, bo nie widziałam i nie macałam ;) jeśli nie jest za luźne, za miękkie po nasypaniu i ubiciu to się nadaje. Możesz dodać wędkarskiej gliny wiążącej, będzie bardziej zbite i stabilne.

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Kenet
« Odpowiedź #28 dnia: 26.06.2017, 20:02:48 pm »
Glinę wiążącą mam. A właściwie  to jakie jest kryterium dla dobrego podłoża. .Mam rozumieć,że to zakupione podłoże które jest mieszanką torfu wysokiego i torfu niskiego o pH 5,5-6,5 bez nawozów będzie odpowiednie jeśli tylko nie będzie zbyt luźne.Czy jest jeszcze jakieś inne kryterium np .(szkodliwość torfu czy zbyt niskie pH).



Wiesz jak można edytować zdjęcia na iPadzie. Bo chciałbym poddać wybieg do oceny ale ciągle wyskakuje mi Error
« Ostatnia zmiana: 26.06.2017, 20:06:04 pm wysłana przez Kenet »

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Kenet
« Odpowiedź #29 dnia: 27.06.2017, 16:44:43 pm »
To jak z tym podłożem?