Żółwie lądowe > Żółwie greckie

Kenet

(1/14) > >>

Kenet:
Witajcie forumowicze.Mam 4 letniego greka (chyba t h.b)z Macedonii.Był na kontroli u dr.Marciniak i wyszło że ma lekko podwyższone ast i kwas moczowy.Mam pytanie czy takie lekkie wychylenie za normę jest niebezpieczne i czy będę mógł go zimować.Podaje mu teraz więcej mniszków oraz kąpie go codziennie.Niestety nie wiem jak wstawić zdjęcia bo pokazał bym swoją piękną gadzinkę.

Kenet:
Mam jeszcze jedno pytanie.Kenet przebywa teraz 24h na wybiegu balkonowym.Tylko że balkon jest niefortunnie zbudowany i słońce jest tam przez ok. 2.5 h .W wakacje będzie mieć wybieg gdzie słońce będzie przez od 12 do zachodu . Czy mam go zostawić na wybiegu gdzie na słoń cu przebywa troszkę ponad godzinę dziennie czy pozostawić przez niecały miesiąc w terra gdzie ma uv 10 zapaloną przez 12 godz.Co będzie korzystniejsze?

magdag:
Lekko czyli ile? Co doradziła pani doktor? Jeśli faktycznie jest to niewiele ponad normę to wystarczą kąpiele w urosanie i sodiazocie przez jakiś czas. Jeśli nie, to powinien przyjmować leki typu milurit na zbicie kwasu i essentiale forte na wątrobę.  Co do balkonu, to dwie godziny słońca są lepsze niż 10 godzin uvb a już około 20 minut na słońcu wystarcza, żeby w skórze zaszła synteza witaminy D. Poza tym w cieniu też dosięgają nas promienie uvb, nie przenikają tak mocno, ale jednak.

Kenet:
Pani doktor zadzwoniła do mojej mamy i powiedziała że Kenet ma tylko lekko podwyższone ast i kwas.Zaleciła kąpiele codzienne (bez urosanu i innych dodatków)przez miesiąc oraz abym podawał mu więcej mniszka te założenia oczywiscierealizuje

Kenet:
Przepraszam że bombarduje was pytaniami ale chce najlepiej dla swej skorupy..Czy jest jakaś temperatura przy której Grek nie może nocować na dworzu? No i doradźcie mi proszę jak wstawić fotki bo jak próbuje to mi wyskakuje Error.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej