Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 15.05.2024, 17:45:31 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Kilka fotek mojej greczynki i jej lokum :)  (Przeczytany 13601 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: Kilka fotek mojej greczynki i jej lokum :)
« Odpowiedź #15 dnia: 28.11.2010, 21:36:26 pm »
Witam, Dobrze, że dałeś się jednak przekonać do wysypania terrarium podłożem. Jak sam widzisz zwierzę czuję się pewniej, a i wilgotność będzie się lepiej utrzymywać.

Jeśli chodzi o żółwia to również mam mieszane uczucia co do wysklepienia pancerza. Jego wygląd wskazywałby na MBD (metaboliczne schorzenie kośćca). Ponieważ dostałeś żółwia, niestety po 3 latach dotychczasowego chowu przez kogoś innego nie należy wykluczać popełnionych przez niego błędów. Prawda jest taka, że młode żółwie nieodpowiednio żywione np. granulatami  lub pokarmami bogatymi w biało i łatwo stawnymi węglowodanami krzywią się oraz zbyt szybko rosną. Niestety nie do końca jest to zauważalne przez opiekunów, szczególnie u młodych osobników. Przy takich szybkich przyrostach z czasem pancerz nabiera piramidalnego kształtu. Różnego rodzaju wywijanie się pancerza ( nie mylić z dzwonem np. u T.marginata) są również skutkiem zbyt dużego udziału białka w diecie tych gadów.

W sytuacji gdy zwierzę przeszło MBD, nie ma tak naprawdę możliwości odwrócenia deformacji powstałych w skutek choroby. Oczywiście poprawa warunków i żywienia zapobiega dalszemu pogłębianiu choroby, a także innym towarzyszącym np. niewydolność nerek. Dlatego czasami nie ma się co dziwić, że mimo diety jaką zapewnia kolega i warunków zwierzak wygląda tak jak teraz. Skorupa moim zdaniem zawsze będzie wyglądała nieco inaczej niż powinna, ale jak bardzo to już zależy od osobnika.

Życzę powodzenia w chowie zwierzaka i nie przejmuj się zbytnio, tylko opiekuj się gadem jak najlepiej, a będziesz cieszył nim oczy długi czas.

Pozdrawiam Serpentin



 
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Kilka fotek mojej greczynki i jej lokum :)
« Odpowiedź #16 dnia: 28.11.2010, 23:27:12 pm »
Hmm, moja mamuśka przyniosła ja do domu w ''zestawie'' Skład zestawu to: akwarium '' kula'' dosyć spore, czerwony piasek, sztuczna palma i miseczka na granulat + instrukcja ( kapać w ciepłej wodzie raz na 2 tygodnie, karmić co drugi dzień ) To  był mały sklepik gdzieś w legionowie ( nie jestem pewny ) Kula z greczynką wyglądała ładnie i stała na ladzie przy kasie.  :- mama wtedy mówiła że musimy naświetlać ja lampką biurkową... Po jakimś czasie stwierdziliśmy, że jej jest tam nudno i było coś większego... Niedługo dodam fotki nowego wystroju.  ;D
 

Dodano 28.11.2010, 23:53:40 pm
Oto kilka fotek :

 

Dodano 29.11.2010, 00:02:41 am
Nie ogarniam wstawiania fotek  :-\ Niestety muszę je pokazać w formie linku  :-[
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/51c2a83b8533333d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/30c15b2058047723.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ebc9b10d2b8a708a.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/961b56daf92b8e94.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/16db90fe6c77f161.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ebb08b94a651cebb.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/55116844d96293b0.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2a10502908fcba24.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5527cd1ad5ec07b6.html
« Ostatnia zmiana: 29.11.2010, 00:02:53 am wysłana przez wege »
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline neo

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 561
  • Reputacja: 15
  • Posiadany gatunek Stigmochelys pardalis
Odp: Kilka fotek mojej greczynki i jej lokum :)
« Odpowiedź #17 dnia: 29.11.2010, 04:52:08 am »
dużo lepsze terrarium teraz jest !
ziemi możesz smiało  dać jeszcze grubszą warstwę
fajnie że się starasz aby żółwiowi było lepiej
In The Lap Of The Queen

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Kilka fotek mojej greczynki i jej lokum :)
« Odpowiedź #18 dnia: 29.11.2010, 10:52:01 am »
O niebo teraz lepiej... ;D I widać, że lokatorka też zadowolona...:)

Hmmm....jak młodziutki żółw spędził nie wiadomo ile czasu na suchym piasku i był żywiony granulatem - to może tak niestety wyglądać. Maluszki krzywią się błyskawicznie. To co się już stało ze skorupą to sienie odstanie, ale przy dobrych warunkach i diecie z czasem deformacje powinny stać się mniej zauważalne. Dobrze jeszcze jakbyś ją zimował.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Kilka fotek mojej greczynki i jej lokum :)
« Odpowiedź #19 dnia: 29.11.2010, 11:49:08 am »
Hej, dziękuję za ciepłe słowa :)  ;D Czy jest jeszcze coś co mogę zmienić, poprawić w życiu żółwia?  :P
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Kilka fotek mojej greczynki i jej lokum :)
« Odpowiedź #20 dnia: 29.11.2010, 12:06:34 pm »
Ale mieli pomysł z tą kulą i palemką, że aż strach myśleć, a teraz to ten żółwik ma jak w pałacu :)

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Kilka fotek mojej greczynki i jej lokum :)
« Odpowiedź #21 dnia: 29.11.2010, 15:01:35 pm »
Basiu, ten hodowca miał kilka takich zestawów  :-\ To wyglądało bardzo ładnie i estetycznie, dlatego mama mi go kupiła  :-[ teraz jak musiała wybulić kasę na terrarium i lampy to żałowała, że nie poczytała o tym bo niekupiła by mi żółwia.
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Kilka fotek mojej greczynki i jej lokum :)
« Odpowiedź #22 dnia: 29.11.2010, 20:49:38 pm »
To mi przypomina opcję z bojownikami sprzedawanymi w mini-pudełeczkach plus do tego właśnie najczęściej polecana jest kula, kolorowe kamyczki i sztuczna roślinka. Horror z tymi sklepami...:(
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Kilka fotek mojej greczynki i jej lokum :)
« Odpowiedź #23 dnia: 01.12.2010, 10:11:47 am »
tak, jest horror i jest tam po prostu piekło życia dla tych wszystkich zwierząt i to na oczach bezmyslnych klientów.


A bojowniki mają zdolność do czasowego przetrwania w szklance i potem ludzie w kubkach okrągłych stawiają je sobie koło buirka, a jest to ryba ciepłolubna i sie bardzo męczy w zimnej wodzie i choruje na pleśniawki i grzybicę i zdycha. Zaś w dużym akwarium ze spokojną i ciepłą wodą ryba ta pokazuje swój majestat piękna i długo żyje.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Kilka fotek mojej greczynki i jej lokum :)
« Odpowiedź #24 dnia: 01.12.2010, 14:43:52 pm »
Dokładnie...:( Mojej koleżance właśnie taki zestaw sprzedali - i wcisnęli jej w sklepie, że bojownik to nic nie potrzebuje - ani filtra, ani grzałki, ani żywej rośliny. Świeżego pokarmu też nie - wystarczą suszki, a wodę mu zimą prosto z kranu można lać do tej kuli. I ona to kupiła - bo chciała mieć stworzonko nieproblematyczne i tanie w utrzymaniu. Oczywiście długo rybka nie żyła..:(
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Kilka fotek mojej greczynki i jej lokum :)
« Odpowiedź #25 dnia: 02.12.2010, 10:28:39 am »
jest 7 grzechów głównych, a powinno być 8 - za znęcanie się nad zwierzętami

Offline Bemilka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1461
  • Reputacja: 49
  • Osada Żółwikowo
Odp: Kilka fotek mojej greczynki i jej lokum :)
« Odpowiedź #26 dnia: 21.05.2011, 00:31:27 am »
Trochę długo to trwało, zanim trafiłam na ten wątek. Ale muszę powiedzieć, że to terrarium jest wspaniałe. Z czego są te ścianki, z kory? Wygląda to rewelacyjnie. I ten wydrążony pieniek, kapitalna rzecz. A na jednym zdjęciu widać, jakie żółwie mają długie nogi!

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Kilka fotek mojej greczynki i jej lokum :)
« Odpowiedź #27 dnia: 21.05.2011, 00:46:59 am »
Dziękuję :) Terrarium jest oklejone korą :) To nie jest pieniek tylko przepołowione wiaderko i oklejone korą, by pasowało do wystroju terra.
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Bemilka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1461
  • Reputacja: 49
  • Osada Żółwikowo
Odp: Kilka fotek mojej greczynki i jej lokum :)
« Odpowiedź #28 dnia: 21.05.2011, 00:50:44 am »
Ach!
Nawet nie wstyd dać się nabrać, bo zrobione jest świetnie.

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Kilka fotek mojej greczynki i jej lokum :)
« Odpowiedź #29 dnia: 21.05.2011, 03:13:28 am »
Benedykt/o! kop dalej, ciekawe wątki wyciągasz :) Terrarium rzeczywiście cieszy oko.
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM