Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 08.05.2024, 06:58:31 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Mój żółw grecki --> jeszcze bez imienia :D  (Przeczytany 51703 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline żółw-czesiek

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Reputacja: 9
Odp: Mój żółw grecki --> jeszcze bez imienia :D
« Odpowiedź #60 dnia: 08.10.2009, 21:46:35 pm »
pomysły Basi i Ankan można połączyć w jedno.wkop troszkę  doniczkę w podłoże, od góry i po bokach "przykryj" ją gliną i będzie świetna kryjówka, na którą będzie sie mógł równiez wdrapać. przy wejściu do niej posadź jakąś roślinkę. kamienie również się zmieszczą do wygrzewania i ścierania dzioba.

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Mój żółw grecki --> jeszcze bez imienia :D
« Odpowiedź #61 dnia: 08.10.2009, 22:22:32 pm »
Zanim napiszę coś odnośnie terrarium, to odniosę się jeszcze na chwilkę do tematu zimowania Twojego żółwia... Otóż ja jestem wielkim zwolennikiem zimowania, ale w tym przypadku podzielam zdanie ankan i Tobie to zimowanie na ten rok również odradzam. Nie wiem, czy Twój żółw jest na siłach takie zimowanie przetrwać ::) Do niedawna miał on przecież bowiem skandaliczne warunki, nieodpowiednie jedzenie, do tego jeszcze robaki, dlatego też ja bym na ten rok dał sobie z tym spokój, tym bardziej, że do zimowania pozostało już na prawdę niewiele czasu... Myślę, że na drugi rok będziesz mógł do zazimować bez problemu  ;)

Co do terrarium, to żółw w porówaniu z tym co miał wcześniej, a raczej czego nie miał, to ma u Ciebie teraz rarytas :) Jednak podzielam zdanie innych i też uważam, że brakuje tam jedank jeszcze pare niezbędnych rzeczy...

prosze też o pomoc w koncepcji kryjówki, mile widziane foty

... a więc tak to wygląda u mnie http://forum.zolw.info/terrarium-i-wybieg/terrarium-dla-dwoch-malych-grekow/  ;)
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Mój żółw grecki --> jeszcze bez imienia :D
« Odpowiedź #62 dnia: 09.10.2009, 07:48:26 am »
Witek, czy myślałeś kiedyś o zimowaniu takim bardzo krótkim i np. w lutym? Jeden miesiąc?
bo ja teraz o czymś takim myślę, bo mam taką biedną staruchę, że chyba jej to dam, i niech odpocznie.
Czy słyszałeś o takim rozwiązaniu?

Offline Arczie30

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 3
  • Posiadany gatunek - Testudo hermanni boettgeri
Odp: Mój żółw grecki --> jeszcze bez imienia :D
« Odpowiedź #63 dnia: 09.10.2009, 17:15:02 pm »
więc ok za waszą radą odstąpie w tym roku od zimowania .. generalnie też zastanawiałem sie nad ryzykiem i byłem ciekaw waszych opinii, muszę więc dużo zieleniny zasuszyć .. bo żółw zjada dziennie pół małej reklamówki jedzenia .. mniej wiecej 2 kupki takiej wielkości jak sam jest .. co do terrarium to nad wysiem roślinek pomyśle ale za jakiś czas .. kryjówke zrobie chyba z jakiegoś płaskiego kamienia i z 2 mniejszych po bokach, bedzie to tak zrobione że bedzie w rogu terrarium i bedzie mógł po tym chodzić .. za jakiś czas sie z tym uwine i pokaże ..

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Mój żółw grecki --> jeszcze bez imienia :D
« Odpowiedź #64 dnia: 09.10.2009, 21:28:42 pm »
Witek, czy myślałeś kiedyś o zimowaniu takim bardzo krótkim i np. w lutym? Jeden miesiąc?
Czy słyszałeś o takim rozwiązaniu?

Basiu powiem Tobie, że ostatnio toczyła się na ten temat ciekawa rozmowa na na niemieckim forum i z tego co się dowiedziałem to jeden miesiąc na sen to za mało. Ktoś uczony przeprowadzał bowiem stamtąd jakieś badania i ponoć dopiero min. 3 miesiące powodują, że organizm żółwia może na prawdę odpocząć. Nie wiem jednak na ile badanie te są wiarygodne i czy warto w to wierzyć ::) W każdym razie jeden miesiąc i mi wydaje się za krótko, nawet dla młodych żółwików. Z drugiej strony lepszy jeden miesiąc niż całkowity brak snu ;)

żółw zjada dziennie pół małej reklamówki jedzenia .. mniej wiecej 2 kupki takiej wielkości jak sam jest ..

Za dużo jedzenia też nie jest dobrze... Żółwie jadłyby praktycznie na okrągło, dlatego nie ma co ich tak często i tak dużo karmić.
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline Arczie30

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 3
  • Posiadany gatunek - Testudo hermanni boettgeri
Odp: Mój żółw grecki --> Perełka :D
« Odpowiedź #65 dnia: 12.10.2009, 18:20:37 pm »
daje te fotki, żeby pokazać innym jak ważna jest dla żółwi woda w terrarium .. moja żółwica potrafi tak siedziec i chłeptać wode nawet ok. godzinki .. próbowałem z wkopywaniem tej miseczki ale robiło sie błoto zaraz bo żółw przechadzał sie przez nią .. a wiecie sami jakie z żólwi są czołgi, nie zważają na nic .. tak czy siak moja żółwica daje sobie świetnie rade nawet z niewkopaną miską i musi codziennie dostawać nową wode, bo wypija zawsze praktycznie wszystko .. także trzeba tego pilnować, miska jest jak widać nawet spora i dość cieżka bo to doniczka pod bonsai

 

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Mój żółw grecki --> jeszcze bez imienia :D
« Odpowiedź #66 dnia: 12.10.2009, 19:03:19 pm »
Bardzo ładne fotki...:) Zabawnie żółwiczka pije...:)
Pewno musi być odwodniona, po tych latach życia na piachu...:(
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Mój żółw grecki --> jeszcze bez imienia :D
« Odpowiedź #67 dnia: 12.10.2009, 19:30:33 pm »
Moje greki też bardzo często piją wodę ;) A tak z innej beczki, Arczie, czy Ty podajesz jej jakieś witaminki, bo widzę, że dalej ma napuchnięte oczka? Znawcą nie jestem, ale wygląda mi to na lekką awiatmizonę, dlatego przydałyby się jakieś witaminki z grupy A.
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline Arczie30

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 3
  • Posiadany gatunek - Testudo hermanni boettgeri
Odp: Mój żółw grecki --> jeszcze bez imienia :D
« Odpowiedź #68 dnia: 13.10.2009, 15:27:43 pm »
nie nie podaję .. jeśli coś polecacie to napiszcie .. chętnie skorzystam z rad ... jeśli chodzi o witaminy to jedynie podaje wapno na jedzenie

Offline Azazella

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 17
Odp: Mój żółw grecki --> jeszcze bez imienia :D
« Odpowiedź #69 dnia: 13.10.2009, 19:19:32 pm »
Raczej wapń :)

Jak sobie przygotujesz wiekszą porcję startego wapnia, to możesz do niej dodać jedną tabletkę witamin typu Centrum. Tylko proporcjonalnie powinno to przypadać mniej więcej jedna tabl na powiedzmy pół szklanki wapnia - mieszasz i systematycznie podajesz. Jednorazowo (ale tylko w przypadku podejrzenia niedoborów, przy dość dużym egzemplarzu) możesz podać A+D3 w kapsułce.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Mój żółw grecki --> jeszcze bez imienia :D
« Odpowiedź #70 dnia: 13.10.2009, 20:22:24 pm »
Można oprócz witamin spróbować podać pokarm bogaty w beta-karoten - dużo go zawiera marchew i sporo dynia. Dynia lepsza dla żółwia, ale trochę potartej marchewki też możesz od czasu do czasu podać.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Arczie30

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 3
  • Posiadany gatunek - Testudo hermanni boettgeri
Odp: Mój żółw grecki --> jeszcze bez imienia :D
« Odpowiedź #71 dnia: 05.12.2009, 09:13:15 am »
no daje swojej żółwicy tą marchewkę ta raz na 2tygodnie, ale karmić trzeba poza terrarium bo zjada ją tylko z ręki .. podaje oczywiście drobno starta .. i bardzo cierpią na tym palce  ??? bo strasznie skubie .. oczki ma teraz piękne i duże ..

problem mam zaś z suszkami herbal pets ..

 

kupiłem po 4 zestawy czyli razem 8 opakowań, ale ma straszne opory żeby to jeść .. niby coś tam skubie, ale myśle że wolałby zdechnąć z głodu niż na poważnie zająć sie jedzeniem tego ... jeszcze o dziwo te kolorowe bardziej je .. , to co ja jej zasuszyłem, czyli jakiś mlecz i babke, ew pokrzywke zjada aż miło .. posiłkuje sie rzodkiewką .. bo przyznam sie że nie wiele zasuszyłem sam .. prosze o rady i pomysły .. ten pokarm standard jest tak drobny że nie wiem jak go nawet podawać .. podawałem w misce, ale ma problemy żeby z niej jeść .. bardziej obskubuje miskę niż jest zaintersowana żarciem

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Mój żółw grecki --> jeszcze bez imienia :D
« Odpowiedź #72 dnia: 05.12.2009, 09:21:11 am »
Arczie, kombinuj, kombinuj, a żółwika masz pięknego.

Wszystko jeszcze rośnie, to susz dalej.

Offline majka7412

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 631
  • Reputacja: 3
  • ;D
Odp: Mój żółw grecki --> jeszcze bez imienia :D
« Odpowiedź #73 dnia: 14.12.2009, 17:57:13 pm »
pazury i dziób wyglądają fatalnie postaraj się coś zrobic ponieważ może stać się mu krzywda, problemy z jedzeniem itp wierze że jesteś dobrym właścicielem i zadbasz o niego. Spróbuj podawać mu witaminy kupione w zoologicznym razem z pokarmem czyli liście mleczy babka lancetowata itp potrzebna by była żarówka dla gadów która emituje promienie UV, do nabycia w sklepach zoologicznych. ::)
pozdrawiają hela i parys

Offline Arczie30

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 3
  • Posiadany gatunek - Testudo hermanni boettgeri
Odp: Mój żółw grecki --> jeszcze bez imienia :D
« Odpowiedź #74 dnia: 16.12.2009, 17:59:13 pm »
pazury i dziób wyglądają fatalnie postaraj się coś zrobic ponieważ może stać się mu krzywda, problemy z jedzeniem itp wierze że jesteś dobrym właścicielem i zadbasz o niego. Spróbuj podawać mu witaminy kupione w zoologicznym razem z pokarmem czyli liście mleczy babka lancetowata itp potrzebna by była żarówka dla gadów która emituje promienie UV, do nabycia w sklepach zoologicznych. ::)

proponowałbym przeczytać cały temat  :o