Żółwie lądowe > Żółwie greckie

Grecka zagroda

(1/186) > >>

an_na:
Witam, od kwietnia jestem posiadaczką żółwia stepowego. O jego wcześniejszych losach nie mam pojęcia ,ktoś po prostu nie ogarną hodowli. Studiuje to forum już od dawna i nie ukrywam ,że sporo się nauczyłam. Kiedyś miałam żółwia ,którego hodowałam wg. zasad z jakiegoś poradnika z zoologicznego a więc trzymanie na wiórach gdyż "dobrze absorbują wilgoć", jadł mlecze ,sałatę, mandarynki i mięso , oczywiście nie był zimowany, oczywiście zdechł :( w sumie teraz chce się zrehabilitować i zapewnić żółwikowi jak  najlepsze warunki.
A więc jada to co urośnie na łące, zioła i ma kilka roślin doniczkowych na czarną godzinę, dostaje sepię. Większość dnia spędza na zewnątrz, wybieg ma ok 2/2m czasem puszczam go na wolność jeśli mam czas go pilnować. w domu ma terrarium 1/1m z ziemią, darnią i kamieniami , ma też żarówkę grzewczą ,uvb zamontuję mu lada dzień bo teraz i tak korzysta ze słoneczka.

Zastanawiam się tylko czym wyłożyć mu kryjówkę bo ususzyłam liście brzozy i dębu ale wyczytałam ,że dąb jest trujący?
Niepokoi mnie też jego skorupa bo mimo ,że jest twarda to straszliwie podrapana? Szkodzi mu to w czymś?

Mam w sumie jeszcze mnóstwo pytań, przede wszystkim n/t zimowania ale to już następnym razem :)

No i jeszcze parę zdjęć i bardzo proszę o krytykę i dobre rady ;)

TomaszW:
Bardzo ładny żółw.
Najprawdopodobniej grecki !
Moim zdaniem to ona !

Zrób fotkę tarczki nadogonowej.

Terrarium fajne, ale wydaje się bardzo ciemne.

wege:
An_na, dla mnie jesteś przykładem odpowiedzialnego opiekuna. Zaczynasz od informacji i zapewniasz idealne warunki. Terrarium boskie, rozumiem Tomka, ale przecież wejdzie tam jeszcze uvb- będzie jaśniej.  ;) Żółw grecki, moim zdaniem też samica. Wstaw fotki wybiegu  ;D Skorupą nie musisz się martwić, żółwie buszując niszczą ją sobie, i jest to naturalne. Liście brzozy są ok, dębu- nie wiem.  :P Powodzenia ;) 

Bemilka:
Nie oczekuj krytyki, bo nie ma do niej powodów. :)
Jesteś wzorową opiekunką swojego żółwika. Żółwik śliczny, widać po nim, że dobrze mu u Ciebie. Ja też chętnie zobaczyłabym ten wybieg, jeśli możesz wstawić zdjęcia. Terrarium urządziłaś wspaniale, więc spodziewam się, że i na wybiegu są rozwiązania, które warto pokazać, żeby inni mieli się na czym wzorować.
 
Dodano 26.08.2011, 08:52:39 amA co do liści dębu: http://www.thetortoisetable.org.uk/site/search_7.asp?issearch=true
Więc nie dawałabym ich do kryjówki, po co narażać żółwika, nawet jeśli to tylko ściółka. Kto wie, co on tam podgryzie, choćby z ciekawości.

an_na:
Dziękuję za miłe słowa. wysyłam zdjęcie od tyłu może zerknijcie cóż to za żółw. Kurcze nie wiecie czemu piszę kolejną wiadomość i pokazuje się ciągle , że wysłana a nigdzie jej nie widać? bo już nerwicy dostaje :'(
 
Dodano 26.08.2011, 12:30:11 pmDobra , jakimś cudem poszło. A więc zdjęcia wybiegu oczywiście też wkleję , na razie szału nie ma bo zarosło środkiem a bokami całe zdeptane. Zaraz jak do nas trafił to nie miał takich zapędów. Teraz non stop w trasie :) Ma usypaną górkę ,którą bardzo sobie ceni i oczywiście jest przykryte od góry solidną siatką. Poczytałam trochę o tych żółwiach greckich i tak się zastanawiam ,że to jednak trochę inna sprawa niż stepowe.
Naturalne środowisko tych żółwi to silnie nasłonecznione tereny, lasy, zarośla, wrzosowiska i obszary trawiaste. Żółw grecki preferuje śródziemnomorskie lasy dębowe - tak wyczytałam . Czyli czy mogę posadzić mu wrzosy no i jak w końcu z tym dębem?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej