Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 15:10:29 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Moje kochane pupile dorosłe, greckie...  (Przeczytany 88643 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline edytaqeenie

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 16
Moje kochane pupile dorosłe, greckie...
« dnia: 07.02.2011, 21:12:59 pm »
Witam was  Cieplutko  :)  jestem  tu nową osóbką   Kochająca do szaleństwa  moje  małe pupilki  :-* ,  ostatnio przeglądałam  strony i wpadłam na waszą  i bym chciała również podzielić  się  moim doświadczeniem  a to już  11 lat razem z żółwikami  :-* .W tym czasie dużo się działo wiedza z książek i z praktyki  - samo życie  - opieka , rehabilitacji , radością jak żółwiki  dorastają  . W moim  domku zamieszkały  :laugh: 2  żółwiki   stepowe   , 3 żółwie greckie  i  2 wodno-ląndowe  , wszystkie maja się świetnie  a na dzień dzisiejszy to moje żółwie smacznie śpią jak co roku . dziś pokarze wam Fotki moich  pupili  z Lata  8)czyli moje terrarium ogrodowe  - z moim kochanym chłopakiem tak nie raz się śmiejemy :laugh:  ze żółwiki   mieszkają   w miasteczku o nazwie  Las Wegas   oczywiście że nazwę  wymyślił mój Włodzio … a dlaczego bo wieczorem domki  i plotki  terrarium są oświetlone kolorowymi lampeczkami  na prawdę  jest  miły  efekt dla oka , życzę miłego  oglądania i napiszcie czy wam się podoba nasz  pomysł   ;).


Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Moje kochane pupile dorosłe, greckie...
« Odpowiedź #1 dnia: 07.02.2011, 21:21:01 pm »
Bardzo mi się podobają i żółwie i wybieg, tylko ten piasek  :( nie lepiej gdyby miały na normalnej ziemi posadzoną trawkę.
Pozdrawiam Jakub

Offline edytaqeenie

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 16
Odp: Moje kochane pupile dorosłe, greckie...
« Odpowiedź #2 dnia: 07.02.2011, 21:24:46 pm »
Zaraz dodam więcej  fotek   -  Jakubie
 

Dodano 07.02.2011, 21:44:48 pm
Kolejne zdjęcie  latem
« Ostatnia zmiana: 07.02.2011, 21:44:48 pm wysłana przez edytaqeenie »

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Moje kochane pupile dorosłe, greckie...
« Odpowiedź #3 dnia: 07.02.2011, 21:53:37 pm »
O to w takim razie zwracam honor wybieg genialny a moje pytanko to z czego zrobiłaś ścianki wybiegu i ogólnie jak wygląda cała ta konstrukcja bo tam widze jeszcze jakieś kamienie na ogrodzeniu,
Pozdrawiam Jakub

Offline edytaqeenie

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 16
Odp: Moje kochane pupile dorosłe, greckie...
« Odpowiedź #4 dnia: 07.02.2011, 22:00:04 pm »
Ścianki  w terrarium ogrodowym są  z  polnych kamieni  ,nie które już zarośnięte  trawami ,pnączami , troszkę ozdobnych  kupiłam w markecie jasnych kamieni   , oczywiście  drewniana palisada to konstrukcja  a resztę  to na Fotkach  pokarze  -Pozdrawiam 
Kolejne zdjęcie  latem  
« Ostatnia zmiana: 07.02.2011, 22:10:30 pm wysłana przez edytaqeenie »

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Moje kochane pupile dorosłe, greckie...
« Odpowiedź #5 dnia: 07.02.2011, 22:12:11 pm »
Witaj :) Edyta, czy twoje żółwie mają zawsze smarowane skorupki czy to tylko do zdjęć?  :D Czy na wybiegu żółwie jadły sałatę, bo tam mi się wydawało...?   ;)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline edytaqeenie

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 16
Odp: Moje kochane pupile dorosłe, greckie...
« Odpowiedź #6 dnia: 07.02.2011, 22:27:07 pm »
odp   :  Hej   staram się dbać   o ich higienę i  – skorupka żółwia powinna być natłuszczona   moje żółwie  często są  kąpane  w  letniej wodzie  oraz latem robie im delikatna mgiełkę Ala-  deszczu dla ochłody , wtedy wyciągają  główki  wysoko   w ten sposób się chłodzą  
« Ostatnia zmiana: 07.02.2011, 22:36:23 pm wysłana przez edytaqeenie »

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Moje kochane pupile dorosłe, greckie...
« Odpowiedź #7 dnia: 07.02.2011, 22:38:15 pm »
Wybieg masz kapitalny, śliczny, cudowny ! ! !  ;D  ;D  ;D TYLKO TEN PIASEK  :-  :-  :- Koniecznie wywal piach...  ;D Nie smaruj żółwiom skorupek, robisz wtedy kapitalną pożywkę dla bakterii i siedlisko kurzu. I co z tą sałatą- podajesz im? (widziałem coś podobnego na wybiegu)
 

Dodano 07.02.2011, 23:25:55 pm
EDYTAQEENIE:
Cytuję :
edytaqeenie 
« Wysłane do: wege : Dzisiaj o 22:51:08 » Cytuj Odpowiedz Usuń   

--------------------------------------------------------------------------------

Hej  tak Sałatę  miedzy innymi która sama sadzę w szklarni jest nie sypana itp.  podaję tak jak owoce , warzywa oraz  rośliny polne   - a dlaczego twierdzisz  że  piasek jest nie dobry – jak w każdych  sklepach  piasek sprzedają  dla żółwi  , są  różne  podtorza do wyboru  a na zewnątrz wole ten .
Hej   staram się dbać   o ich higienę i  – skorupka żółwia powinna być na tłuszczona  Hodowcy żółwi i w książkach jest na ten temat sporo …. moje żółwie  często są  kąpane  w  letniej wodzie . Nie wiem  dlaczego ale kolego  chyba szukasz zaczepki co do mojej osoby tak mi się wydaje   
 
Zgłoś do administratora

--------------------------------------------------------------------------------

Edyta 
 
Po 1: Nie naskakuję na ciebie i nie szukam zaczepki, nie musisz się obawiać :)
Po 2: Sałata nawet nie sypana i z własnej szklarni ma nieprawidłowy stosunek wapnia do fosforu, zawiera kwas szczawiowy, który obniża przyswajalność wapnia.
Po 3: Dlaczego odpisujesz na mój post w wiadomości prywatnej? Nie chcesz by inni użytkownicy to czytali? Dlaczego?
Po 4: Czy w naturalnych warunkach żółwie maja smarowane skorupki? Jeśli tak,
Po 5: to mnie oświeć jakimis dowodami.
Po 6: Nie jestem twoim kolegą raczej  ;)
Po 7: Ciekaw jestem co to za słynni hodowcy żółwi opisują takie bzdury, i ciekawe jakimi książkami dysponujesz bo jest bardzo mało wartościowych na ten temat  :(
Po 8: Czytaj dokładnie forum, a zobaczysz jak kończą żółwie, których właściciele wierzyli ''kwalifikowanej'' kadrze pracowniczej sklepu zoologicznego. Piasek nie jest dobrym pomysłem :)

Nie mam do Ciebie zupełnie nic, tylko zdenerwowałem się twoją agresywna wiadomością prywatną. I brań boże nie twierdzę, że żółwiki mają u ciebie złe warunki. Zwyczajnie zwracam uwagę na kilka błędów które popełniasz, ale to nie powód by mnie atakować  nie??? ?
« Ostatnia zmiana: 07.02.2011, 23:25:55 pm wysłana przez wege »
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Moje kochane pupile dorosłe, greckie...
« Odpowiedź #8 dnia: 08.02.2011, 07:27:30 am »
wege bardzo dobrze mówi i na pewno nie szuka zaczepki a poza tym, czy ja widzę, że stepowe siedzą razem z greckimi, bo to jest niedopuszczalne.
Pozdrawiam Jakub

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Moje kochane pupile dorosłe, greckie...
« Odpowiedź #9 dnia: 08.02.2011, 07:53:02 am »
No każdy kiedyś robił błędy z książek, nie smarujemy żółwi oliwkami czy co tam w sklepie sprzedają bo oni powiedzą wszystko byle coś sprzedać.
Czemu nie dawać sałaty wege wyjaśnił wszystko więc nie będę powtarzał, ale gdybyś nadal nie wierzyła to tu masz fajny artykuł:
http://www.zolw.info/hodowla/zywienie/kwas-szczawiowy-a-dieta-zolwi-ladowych

Wybieg masz fajny, jest trochę piasku, można by go oczywiście zamienić bo to nie dobre podłoże dla żółwia, lepsze coś twardszego, ale tak, żeby żółw nadal mógł kopać, ale to już sama musisz przemyśleć.

Jeśli chciała byś się dalej upierać przy sałacie to tylko tak nieśmiało Ci powiem, że ten grek z otwartą paszczą na zdjęciu niestety ma lekką deformację i piramidy na pancerzu. O tym też jest artykuł na stronie głównej.

Warto jeszcze raz przeanalizować swoją wiedzę i zastanowić się co należy poprawić. Sugestie innych brać za dobrą radę, nie atak.
Masz piękne żółwie, mam nadzieję ,że jeszcze lepiej o nie zadbasz i zostaniesz z nami, aby się nimi cieszyć i pomagać innym.

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Moje kochane pupile dorosłe, greckie...
« Odpowiedź #10 dnia: 08.02.2011, 09:06:10 am »
Witaj edytaqeenie :),

bardzo ładne te Twoje żółwiki. Ten grek z pierwszego zdjęcia, musiał mieć przez lata dobrą opiekę, bo to od razu widać, czego nie można powiedzieć niestety o drugim. Tak czy siak wydaje mi się, że zwierzęta czują się teraz u Ciebie dobrze, bo masz bardzo ładny przytulny wybieg  :) Ten piasek rzeczywiście jest tam nie tylko zbędny, ale również może szkodzić, dlatego dobrze byłoby, gdybyś przy najbliższej okazji się go pozbyła.

Co mi się podoba, to ta trawka, która miejscami tworzy coś a la busz - żółwie bardzo lubią właśnie się czasami w takiej wyższej trawce schować. Mogłabyś jeszcze ewentualnie w paru miejscach posadzić inne roślinki - wtedy cały wybieg wyglądałby jeszcze bardziej naturalnie.

Do tego można by było jeszcze ewentualnie dorzucić jakieś korzenie, może jakieś głazy, tak aby zwierzęta mogły sobie schodzić na dłuższy okres czasu z oczu, bo jednak lubią niekiedy pobyć same. Poza tym wybieg pierwsza klasa ;)

P.S. Tak jak napisali już poprzednicy sałaty i oliwek w hodowli żółwi nie stosujemy.

Pozdr.

Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Moje kochane pupile dorosłe, greckie...
« Odpowiedź #11 dnia: 08.02.2011, 11:16:50 am »
Pisałem już Edycie na priv, o trzymaniu stepków z grekami- obiecała, że wdrąży nasz rady w życie   ;) Jakub, dziękuję za obronę  :laugh: Nie miałem w zamiarze nikogo atakować :)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline edytaqeenie

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 16
Odp: Moje kochane pupile dorosłe, greckie...
« Odpowiedź #12 dnia: 08.02.2011, 11:46:43 am »
Dziękuje  wam wszystkim za dobre rady człowiek uczy się całe życie  , ale wydaje mi się ż nie  ocenia się ludzi pochopnie , jeszcze nie zdarzyłam wstawić  Świerzych fotek na których  żółwie  maja prawidłowy wybieg ,   te fotosy które są umieszczone   mogę  powiedzieć  że są wykonane 2006  roku wiec są stare i  terrarium przed  remontem  ( ogrodu  i  domu ) nadal  zmieniałam wybieg    wstawie  nowe zdjęcia z lata  2008 2010 r  i proszę zobaczyć że im stworzyłam  bardziej  naturalny  klimat .
A co do oceny żółwia  z niekształcona  skorupką  to samiczka którą Właśnie kupiłam  w   WARSZAWIE   widać  po niej  jaka tam jest wiedza  na temat żółwi , wiem  że  nie wszyscy !!!  są osoby  które dbają i doradzają  ,   Dziewczyna która go miała  3 lata temu sprzedała  mi , nie będę nazwiskami operować ,   Po prostu się go pozbyła z pewnych  przyczyn !!!!!!  ale to nie ważne  jakie i widać po skarpie  . Więc co do tego żółwika  to mi proszę nie sugerować    że to moja wina – zła dieta  i brak wapnia itp.  Myślę że teraz  ma lepiej  i zapewnione leprze warunki niż u Dziewczyny z Warszawy !!!!!! 
Jeszcze dodam wszystkie moje żółwie   to je mam od dorosłego wieku  ,  i przygarnęłam  do siebie  maja  nie doskonałości i wady  przez ludzi którzy nie potrafili się nimi zajmować .  A ja staram się im zapewnić dobra  warunki podobne do naturalnych .     

 

Dodano 08.02.2011, 11:53:11 am
I cieczę się za Wasze rady  :)  na wiosnę będę budować  kolejny wybieg dla Stepków  … jeszcze raz dzięki
 

Dodano 08.02.2011, 12:02:42 pm
  :)a to foto robione w deszczu nowy wybieg po remoncie fotos 2009 r  ziemia czarna , Kempki traw, krzaki  korzenie , kamienie   tak jak powinno być  ….. dodam jeszcze fotosy  musze poszukać  :laugh:
« Ostatnia zmiana: 08.02.2011, 12:02:42 pm wysłana przez edytaqeenie »

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Moje kochane pupile dorosłe, greckie...
« Odpowiedź #13 dnia: 08.02.2011, 13:36:07 pm »
Ja tak podejrzewałem, że większość żółwi trafiła do Ciebie z odzysku, tym bardziej "bravo" za chęć opieki nad nimi. Widać, że się starasz, dlatego też uważam, że co niektórzy w ocenie trochę się zagalopowali, choć myślę, że też nie mieli złych zamiarów... Tak czy siak fajnie, że do nas trafiłaś  ;)

Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Moje kochane pupile dorosłe, greckie...
« Odpowiedź #14 dnia: 08.02.2011, 13:50:29 pm »
Widać, że się starasz, dlatego też uważam, że co niektórzy w ocenie trochę się zagalopowali, choć myślę, że też nie mieli złych zamiarów...



Myślę, że nikt się nie zagalopował, Witia :) Wskaż moment, w którym było galopowanie...  ;)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)