Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 18:18:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Ola i Dżordż  (Przeczytany 15907 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline an_mro

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 2
Ola i Dżordż
« dnia: 05.10.2015, 20:26:05 pm »
Założę już nowy wątek abym mogła już normalnie opisywać swoje pupile :)

Zacznę od piątkowej wizyty u weta, obawiałam się jej strasznie bo Ola jest u mnie od niedawna i troszkę bezmyślnie połączyłam ją od razu z Dżordżem nie sprawdzając wcześniej czy ma jakieś pasożyty. Możecie mnie " opitolić " Na szczęście u Dżordża nie było ani jednego zarodnika u Oli jedno jajeczko, ale doszliśmy do wniosku z dr. Jóźwikiem, że podamy jej jednorazowo preparat dla pewności. Odbyło się oczywiście mierzenie i ważenie Dżordż ładnie przybrał na wadze przez wakacje z czego się cieszę, bo obawiałam się o jego apetyt... Dzisiaj zgodnie z umową zadzwoniłam spytać o badania krwi i usłyszałam coś pięknego od pani doktor pochwaliła i pogratulowała tak zdrowych żółwi powiedziała nawet, że dawno nie mieli tak zdrowych okazów z czego się ogromnie ucieszyłam. Teraz bezpiecznie możemy zacząć się przygotowywać do snu zimowego. Wrzucę parę fotek z jesiennych spacerów. Pozdrowienia od Aleksandry i Dżordża  :-*

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Ola i Dżordż
« Odpowiedź #1 dnia: 07.10.2015, 10:04:04 am »
Ostatnie dni ciepła się niestety skończyły...:( Gadziny zostawiasz na zewnątrz na czas przygotowania do zimowania?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline an_mro

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 2
Odp: Ola i Dżordż
« Odpowiedź #2 dnia: 07.10.2015, 20:42:39 pm »
Tak chciałam zrobić. Rok temu mi się to udało z Dżordżem, ale niestety w tym roku są bardzo zimne noce jak na październik. I nie wiem czy nie lepiej by było zanosić je do komórki gdzie była by skrzynka z ziemią, ale nie ukrywam, że wolałabym zostawić je na wybiegu aby się powoli przyzwyczajały. Chociaż mają na wybiegu tą szklarnię na razie nie ocieploną bo nie wiem szczerze mówiąc jak to technicznie wykonać. Czy w środku czy na zewnątrz, może mi coś doradzisz masz większe doświadczenie :)

Offline Kamil56

  • Główny Moderator
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 746
  • Reputacja: 29
Odp: Ola i Dżordż
« Odpowiedź #3 dnia: 08.10.2015, 20:36:41 pm »
Może nie mam takiego doświadczenia jak Ania ale może pomogę.
Najprościej zrobić domek na wzór domku dla jeża.
Tylko z podwójnymi ścianami ze styropianem.
Wkleję kilka linków jak ludzie budują domki dla jeża.
http://www.jak-to-zrobic.pl/index.php/a/3/b/11/c/51/d/168/id/1008
http://www.naszejeze.org/zdjecia/307pliki/20131209092206452622.pdf

Offline an_mro

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 2
Odp: Ola i Dżordż
« Odpowiedź #4 dnia: 12.10.2015, 09:57:34 am »
o super dziękuję bardzo na pewno skorzystam z Twojej porady :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Ola i Dżordż
« Odpowiedź #5 dnia: 12.10.2015, 10:13:38 am »
Fajny patent z tym jeżowym domkiem..:) Jakbyś go jeszcze do szklarni zdołała zmieścić to byłaby dla domku dodatkowa ochrona przed deszczem.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline an_mro

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 2
Odp: Ola i Dżordż
« Odpowiedź #6 dnia: 12.10.2015, 10:25:56 am »
Bardziej myślałam o wprowadzeniu do szklarenki "ścianki działowej" i ewentualnie stworzenie nowego domku dla żółwi z drewna właśnie chociaż one lubią spać pod korzeniami.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Ola i Dżordż
« Odpowiedź #7 dnia: 14.10.2015, 12:34:05 pm »
Latem nie ma problemu, ale w obecną aurę to jak zostawić zwierzaki na noc na zewnątrz to lepiej być pewnym, że śpią w domu gdzie temp. nie spadnie poniżej zera.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline an_mro

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 2
Odp: Ola i Dżordż
« Odpowiedź #8 dnia: 15.10.2015, 09:06:01 am »
Nie śpią już na wybiegu a w ocieplanym garażu ponieważ ostatnio spadł nawet śnieg i w dzień temp. -1... Więc nie ryzykowałam i powoli się przystosowują się do spania. Oczywiście jak jest słońce to idą do szklarni i jak mają ochotę to wychodzą na "ogród". Zasypiają na wybiegu i przenoszę je do skrzynki z ziemią

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Ola i Dżordż
« Odpowiedź #9 dnia: 15.10.2015, 12:32:45 pm »
A coś jeszcze jedzą czy już głównie śpią, ewentualnie przejdą się jak słońce wychodzi?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline an_mro

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 2
Odp: Ola i Dżordż
« Odpowiedź #10 dnia: 15.10.2015, 15:00:42 pm »
Nie jedzą już od ponad tygodnia, większość czasu śpią czasem wyjdą na słońce. I oczywiście ciepłe kąpiele... Chyba dobrze je przygotowuję ? Czy coś źle robię ? W tam tym roku nie było problemu bo pogoda zmieniała się stopniowo...

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Ola i Dżordż
« Odpowiedź #11 dnia: 16.10.2015, 09:50:08 am »
Mnie się wydaje, że dobrze..:) Tak się tylko zapytałam, czy Twoje greki też dłużej są aktywne i jedzą niż stepki, które często już we wrześniu wykazują mocną chęć spania.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline an_mro

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 2
Odp: Ola i Dżordż
« Odpowiedź #12 dnia: 16.10.2015, 11:42:47 am »
Teoretycznie powinny być dłużej aktywne, ale one są ciągle na ogrodzie bez lamp i się same przestawiały... We wrześniu jadły normalnie, ale już pod koniec jak się zmieniała temperatura to więcej spały, mniej jadły i się już zakopywały czego przynajmniej Dżordż (od czasu zimowania pierwszego u mnie nie robi w wakacje, ale pamiętam, że chłopak od którego go brała mówił mi, że on ma tendencję do wiecznego zakopywania się i tak rzeczywiście było, że podczas wynoszenia go na wybieg wiosną i latem rok temu to pierwsze co robił to się zakopywał obojętnie jaka była temperatura,ale w tym roku po zimowaniu już przestał na szczęście )

Jak zauważyłam, że one zaczynają się same przystosowywać to pojechałam z nimi do weta ( żeby mnie nagle zimowanie nie zastało od tak bez badań ) i niestety przez te anomalia pogodowe są w skrzynce z ziemią a nie na wybiegu i tam się zakopują. Wczoraj zabrałam je na kąpiel i one biedne takie śpiące ledwo oczka otwierały... I myślałam, że się trochę rozbudziły nawet, ale skąd od razu się zaczęły zakopywać i znów drzemka  :laugh: