Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 20:21:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Sonia - mała grecka paskuda :)  (Przeczytany 38078 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Sonia - mała grecka paskuda :)
« Odpowiedź #30 dnia: 26.11.2012, 19:17:49 pm »
U mnie miała ponad dziesięć, była gęsta i zielona. Przycinałam codziennie bo co ja ją ciach to ona z powrotem do starej wysokości  ;D a teraz cała zabawa zaczyna się od nowa. Spróbuję tym razem nie podlewać a porządnie zraszać kontrolując wilgotność higrometrem i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Sonia - mała grecka paskuda :)
« Odpowiedź #31 dnia: 26.11.2012, 20:13:34 pm »
No to ja wam zazdroszczę   8)
U mnie trawka ledwo kilka cm, i już zostaje zgnieciona i pada  :-\
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Sonia - mała grecka paskuda :)
« Odpowiedź #32 dnia: 06.12.2012, 21:47:19 pm »
Trawa w mojej terrze ( zna ktos prawidlową odmiane tego rzeczownika?  ;D)

Zupełny off-top, wybaczcie, ale po prostu nie mogę się powstrzymać :> Tego skrótu się nie odmienia, jak bardzo lubisz deklinację to polecam użycie pełnej formy.
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Sonia - mała grecka paskuda :)
« Odpowiedź #33 dnia: 28.03.2013, 11:09:52 am »
Tak na dzień dobry to chcę przeprosić za tak długi czas bez odpowiedzi... W skrócie, życie dało mi w kość, czasu nie miałam prawie na nic i stąd brak informacji.

Sonia już od daaaaawna ma śliczne terrarium, wczoraj było już wymieniane podłoże, wysiana świeża trawka - ciekawe ile wytrzyma tym razem, poprzednią zajechała skorupą w ciągu tygodnia ;)
W kąciku rosną sobie grubosze, Sonia ich nie lubi i omija je szerokim łukiem, mają więc szansę na zwiększenie swoich wymiarów. Ogólnie terrarium nie jest jeszcze dokończone tak pod igłę, widać czarną wodoszczelną taśmę, która trzyma ceratę, nie ma kryjówki (wcześniej była doniczka ale nie przypadła małemu diabłowi do gustu, w planach jest taka z drewienek/patyczków, można znaleźć na all). Ogranicza nas czasowy brak funduszy ale pomału dopełnimy dzieła.

Zastanawiam się też nad elektronicznym termo-higro-metrem z sondą bo analogiczne chyba mi nie działają - wskaźnik wilgotności się nie rusza nawet po obfitym spryskaniu terrarium. Ktoś ma doświadczenie czy elektroniczny działa lepiej?

Chciałam wrzucić zdjęcia ale nie mogę wtedy wysłać wiadomości :( będę jeszcze próbować.

 

Dodano 28.03.2013, 11:27:03 am
Przepraszam za post pod postem. Nie wiem w czym problem ale nie mogę dodać zdjęć do poprzedniej wiadomości...
 

Dodano 28.03.2013, 11:27:47 am

 

Dodano 28.03.2013, 11:28:16 am
« Ostatnia zmiana: 28.03.2013, 11:28:17 am wysłana przez doru »

Offline QDŁ

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 3
  • Step Leonardo
Odp: Sonia - mała grecka paskuda :)
« Odpowiedź #34 dnia: 28.03.2013, 14:50:40 pm »
Łał ;) Terrarium to przerobiona szafka czy ręczna robota? Świetnie się wszystko komponuje! Mnie się bardzo podoba;)

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Sonia - mała grecka paskuda :)
« Odpowiedź #35 dnia: 28.03.2013, 18:53:38 pm »
Jakie wymiary ma terrarium? Zdaje się być przeogromne w porównaniu do tej małej pierdółki ;)

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Sonia - mała grecka paskuda :)
« Odpowiedź #36 dnia: 28.03.2013, 20:53:30 pm »
Miałem ten sam problem z tym samym termo-hygrometrem. Elektroniczne będą działały tak samo... jeśli będą tak wysoko! :P Woda przecież nie lata tylko opada na dół terra. Połóż je na jakiś kamieniach i będzie "gitez".  ;)

PS:
Terra super.  :o ;)
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Sonia - mała grecka paskuda :)
« Odpowiedź #37 dnia: 28.03.2013, 21:14:55 pm »
Ta Twoja paskuda ma całkiem niezłą willę.Ciekawa jestem wymiarów.Ze zdjec wynika,że spore.Sonię aż ciężko wypatrzeć :)
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Sonia - mała grecka paskuda :)
« Odpowiedź #38 dnia: 29.03.2013, 00:26:17 am »
Terrarium to wszystko ręczna robota, płyta meblowa cięta pod wymiar, kolorem dopasowana do mebli w pokoju :) Wymiary to 100x50 cm i 60 cm wysokości - jest zrobione bardzo przyszłościowo bo ten bąbel kiedyś urośnie ;) z przodu są szklane drzwiczki na zawiasach, Sońka bardzo często wspina się na kwiatka i siedzi tam długo czas obserwując co się dzieje - czasem nawet gani mnie wzrokiem kiedy zajmuję się czymś mało produktywnym (czyli obijaniem się ;) )
Jeśli chodzi o termometry - są tak wysoko bo mam doświadczenie z poprzednim żółwiem co się może stać jak leżą niżej - jeden został zniszczony. Wprawdzie tamta żółwinka była większa ale Sonia to mały taran. A te elektroniczne mają sondę którą będzie można zamaskować i tak się właśnie zastanawiam nad tym.
Czekam aż grubosze wystrzelą w górę, na parapecie rosną mi szybko i mam nadzieję, że w terrarium też tak będzie :)
Teraz patrzę na pustą skrzynię bo i ja i chłopak wyjeżdżamy w różne miejsca na Święta - ja bardzo daleko, on blisko - i Sonia już pojechała z Lubym w podróż. Od razu uprzedzam - jedzie w ciepełku, system opracowany razem z doktorem Karolem Chłopeckim przy transporcie poprzedniczki na trasie Rzeszów-Radom, czyli pudełko styropianowe z butelką z ciepłą wodą owiniętą w ściereczkę. Nie chciałam jej zostawiać samej nawet na te 2 dni bo jest trochę niezdarna i zdarzyło się że wylądowała na plecach w misce z wodą (na szczęście nie głęboką ale nie mogła się obrócić).
Po Świętach wrzucę zdjęcia z Wielkanocnego śniadanka :)
Dobranoc!

Offline TomaszW

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 509
  • Reputacja: 9
Odp: Sonia - mała grecka paskuda :)
« Odpowiedź #39 dnia: 29.03.2013, 00:27:55 am »
Terrarium super! :)

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Sonia - mała grecka paskuda :)
« Odpowiedź #40 dnia: 29.03.2013, 09:25:40 am »
Jej terrarium pierwsza klasa!   :o A "paskuda" prześliczna  ;)  :-*
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Sonia - mała grecka paskuda :)
« Odpowiedź #41 dnia: 17.04.2013, 00:09:40 am »
Ogromna zmiana na plus po poprzednich drewienkach w szklanym terrarium. Na pewno wyjdzie maluchowi na dobre.
A trawkę lepiej posiać osobno albo gdzieś ukopać i dopiero włożyć, wschodząca nie ma z żółwiem żadnych szans.

PS i gdzie te zdjęcia wielkanocne? ;)
« Ostatnia zmiana: 17.04.2013, 00:11:26 am wysłana przez semiramida »
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Sonia - mała grecka paskuda :)
« Odpowiedź #42 dnia: 17.04.2013, 00:18:49 am »
Bardzo fajne terrarium! :)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Sonia - mała grecka paskuda :)
« Odpowiedź #43 dnia: 17.04.2013, 00:32:06 am »
Zdjęć wielkanocnych nie będzie, Luby po prostu ich nie zrobił :/ zła byłam, Sonia jest fotogeniczną bestią, a dla mnie im więcej zdjęć tym lepiej.

Higrometr jednak zmieniłam na elektroniczny, sonda jest niżej i nie budzi zainteresowania tak jak okrągły, analogiczny.
Trawka urosła, teraz trochę opadła ale dalej jest, mała dała jej spokój, nie skubie jej i nie wyrywa pazurami jak poprzednio. Bardziej jest zainteresowana gruboszami i nowością w domku - bratkiem któremu oskubała już dolne liście ;)

Co do gruboszów - dalej się nie ukorzeniły, ja to nie mam ręki do roślin. Niby zrobiłam tak jak trzeba a tu nic. Wodę sobie pobierają i żyją ale korzonków ani widu...
Za to pomału powstawać będzie wybieg na balkonie, pogoda się robi coraz lepsza :)

A tak Sonia robi "porządek" dookoła miski podczas jedzenia :D
« Ostatnia zmiana: 17.04.2013, 00:33:46 am wysłana przez doru »

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Sonia - mała grecka paskuda :)
« Odpowiedź #44 dnia: 17.04.2013, 20:04:01 pm »
Fajna gadzinka.  ;)
Nie martw się... Stefan też "sprząta".  <angel>
Pozdrawiam ןคภ ๒z