Żółwie lądowe > Żółwie greckie

żółw grecki Benjamin

(1/6) > >>

Mike_low:
Witam, przyszedł do mnie długo wyczekiwany żółw grecki.
Data urodzenia 23.08.2017r.
 waga 20gram
imię: Benjamin
pochodzenie: Czechy
miasto: Hradec Králové

Żółw przybył z krakowa ze sklepu zoologicznego Bazyliszek, dobrze zapakowany wraz z heat packiem oraz kawałkiem sepii.

Szybko doszedł do siebie po 5h od wyjęcia z paczki włączyłem lampki i Benjamin szybko odżył, zaczął się wygrzewać i nabrał apetytu. Po długim 13godzinnym śnie od rana jest bardzo aktywny i zwiedza terrarium.
Temat założyłem z myślą o Waszej pomocy w hodowli żółwia i poprawianiu popełnianych przeze mnie błędów.

Na codzień Benjamin mieszka w zrobionym przeze mnie terrarium 95cm dł./35cm szer./30cm wys.
żarówka grzewcza ARCADIA Basking Solar Spotlight 50W
UVB REPTI GLO 5.0 25W UVB100 EXO TERRA
Higrometr i termometr
ścianki z korka
podłoże kamyki, włókno kokosowe, kora kokosowa, piasek żółty, wermikulit

KILKA PYTAŃ:
1. Kiedy radzilibyście przejść się do weterynarza z takim malcem? Odrobaczenie itd.
2. Benjamin ma czeskie papiery, wypełniłem już wniosek który zaniosę do urzędu ale czy nie muszę tych certyfikatów tłumaczyć?
3. Ile taki malec dziennie je? Wczoraj zjadł spory liść mniszka, dziś tylko 3 gryzy babki i nie jest zainteresowany jedzeniem.


Kenet:
Czy terrarium ma wentylację,bo na zdjęciach nie widać? Jeśli chodzi o lokum to jest dobre ale tylko jako tymczasowe i na jakiś czas(musi też posiadać wentylację) .

Uvb musi być 10 bo 5 to za mało . Podłoże nie jest dobre. Dla greka odpowiednie będzie podłoże kamieniste(w części suchej i ziemia z gliną wędkarską(2:1) w części wilgotnej .Pamiętaj o częstym zraszaniu.

Do weterynarza wybierz się  niedługo ,za kilka dni.Skąd jesteś?
 
Jeśli chodzi o jedzenie to musisz wypośrodkować,dawać mu jakąś porcję i sprawdzać ile waży .Na wykresie Jacksona możesz sprawdzać prawidłową wagę i ewentualnie zmniejszać lub zwiększać porcję.



Mike_low:
Wentylacja jest, od góry blacha perforowana szerokość 12cm i leci przez całą długość terrarium, z boku słabo ale widać jest 1cm szpary między dwoma szybami. Więc pod tym względem jest spoko, na pewno nic nie będzie pleśnieć. Wilgotność w terra 70%. UVB od ziemi jest jakieś 18-20cm (niskie terrarium). Jestem z Białegostoku muszę dowiedzieć się czy jest tu jakiś dobry gadzi weterynarz.

doru:
Proponuję powiesić termometr i higrometr tuż nad ziemią, bo teraz pokazują Ci wartości w miejscu, gdzie żółw nie przebywa, a raczej nie o to chodzi. Pomijam, że ten badziew wskazuje co chce - u mnie w dwóch nowych sztukach była rozbieżność 30% w wilgotności, więc nie ufałabym, że u Ciebie jest 70. Kokos bardzo szybko wysycha, przez co pyli i podrażnia oczy oraz układ oddechowy. Nadaje się tylko do tropikalnych terrarium. Zaraz będziesz miał kichającego żółwia - wiem z własnych doświadczeń.
UVB 5.0 na jakiej wysokości by nie wisiało, to praktycznie nie działa... Promieniowanie w tych kompaktach jest tragicznie słabe.

Badanie kału trzeba zrobić jak najszybciej, kupa powinna być świeża, nie leżeć długo pod lampką ani w wodzie. Szukać trzeba także pierwotniaków, nie tylko robaków. Badanie warto powtórzyć 3krotnie (nie w każdej próbce mogą się akurat trafić jaja).
http://www.terrarium.pl/t/vet/_/dr-n-wet-zofia-dobrzynska-r69 - nie wiem na ile kobieta się zna, bo nie ma żadnych opinii ale nic lepszego nie znalazłam.

Urząd nic nie powiedział na temat tłumaczenia? U mnie papiery musiały być przetłumaczone, ale z tego co pamiętam to sami sobie to ogarnęli.

Mike_low:
Do urzędu zamierzam się wybrać w przyszłym tyg. kurde... przed kupnem UVB kierowałem się tym co jest na tym forum i pisali że 5.0 wystarczy w zupełności dla stepowych i greckich... troche szkoda mi wyrzucać dobrą żarówkę. Mógłbym powiesić ją pionowo wtedy byłaby jakieś 10cm od ziemi, może być tak nisko?

Do weterynarza wybiorę się również w przyszłym tyg. umówie się z weterynarzem i podpytam co mam jej przynieść. Dzięki za instrukcje.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej