Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 26.04.2024, 02:14:26 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Tuśka  (Przeczytany 14153 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Elżbieta Kubacka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Tuśka
« dnia: 13.09.2007, 21:56:43 pm »
Wtam Wszystkich bardzo serdecznie!
   Chciałabym się dowiedzieć troszkę o moim żółwiku, mam nadzieję, że mi w tym pomożecie.
Oto 3 fotki mojej Tuśki:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cc7245de66dccde1.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9fdf9f71f001c7cd.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/af67c12ff054ae31.html
 Wiem, żę ma lekka krzywice, piramidkowy wzrost tarczek i duży przyrost. Nurtuje mnie pytanie czy można temu jakoś zapobiec zeby krzywica całkowicie znikła albo nie powiekszała sie?Staram się stworzyć jej odpowiednie warunki (odpowiedni wybiek, wilgotnośc i oczywiście oswietlenie) ale czy to wystarczy?
 Chciałabym się dowiedzieć czy można rozpoznać już jakiej jest płci, wydaje mi się, ze to jest dziewczynka choć nie jestem pewna  ???
 Chcialabym się również dowiedzieć ile według Was może miec lat?Czy data wpisana w dokumencie rejestracyjnym może byc datą urodzenia?
 

Offline pol@k

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: 1
  • Żółw stepowy Szkrabcio
Odp: Tuśka
« Odpowiedź #1 dnia: 13.09.2007, 22:13:25 pm »
Odpowidnia dieta, podłoże, wilgotność, oświetlenie itp. powinny wystarczyć, aby krzywica i przyrosty dalej się nie powiększały.
No i wg mnie jest to samica.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Tuśka
« Odpowiedź #2 dnia: 13.09.2007, 22:48:48 pm »
Również witam  :)

Żółwik młody, na moje oko około 3 lat, ale nie mam wprawy w szacowaniu wieku żółwi, bo nie miałam nigdy malucha a od razu dużego żółwia. O jaki domument chodzi? Zgłoszenie rejestracyjne jest oparte o dane podane przez hodowcę, zaś jeśli idzie o dokumenty zależy od rubryki, ogólnie datę wyklucia sie wpisuje.

Stan na razie nie jest zły być może z powodu młodego jeszcze wieku, ale już widać niestety piramidki (te pojawiają się szybko).  Trudno powiedzieć czy żółw miał właściwą dietę bo piramidy mogą być wynikiem zbyt niskiej wilgotności (choć zwykle jest to kilka czynników.)

Króciutki ogonek wskazuje na samiczkę. Wszytsko co możesz zrobić to zapobiec dalszym niekorzystnym zmianom zapewniając odpowiednie warunki. To spowoduje że żółwik wróci na prostą i choć piramidki nie znikną to nie pojawią się juz nowe. Niekorzystne zmiany moim zdaniem nie zaszły zbyt daleko. Wybieg jest doskonałym pomysłem!

To śliczna gadzinka...  :)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Tuśka
« Odpowiedź #3 dnia: 14.09.2007, 07:27:55 am »
Tak, to jest dziewczynka jak złoto.

Tak jak Beata mówił widać trochę piramidki, ale dobra dieta i warunki w terrarium powinny zapobiec dalszemu rozwojowi niepożądanych cech.

Offline still

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 0
    • SERWIS O ŻÓŁWIACH LĄDOWYCH
Odp: Tuśka
« Odpowiedź #4 dnia: 14.09.2007, 13:34:56 pm »
Witaj żólwik śliczny i odpowiednia opieka pozowli na to by piramidki nie rosły ;)
Co do rejestracji to z tego co mi wiadomo to musisz go zarejestrować żeby w razie czego nie okazało się że jest u Ciebie żółwik a w papierkach nie mogli Cię odnaleźć jako własciciela ale tutaj może niech się lepiej wypowie Beata bo Ona od strony prawnaj zna sprawę chyba najlepiej z Nas wszystkich :)
Pozdrawiam
-still-
-życie dostarcza więcej wrażeń niż fikcja-

Offline Remek

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 0
  • żółw stepowy, Kuba, 4 lata?
Odp: Tuśka
« Odpowiedź #5 dnia: 16.09.2007, 12:39:31 pm »
dodam swoje 3 grosze :-) Żółwik jest zajefajny.

Mnie też interesuje rejestracja żółwi - czekamy więc na Ciebie Beata :-)

a mi sie zawsze wydawało, że samiczki mają dłuższy ogon :-) jak widzę myliłem się :-) Przynajmniej jestem pewien, że Kuba to On a nie Ona :-)
Każdy człowiek ma jakieś dobre strony,
trzeba tylko przekartkować te złe

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Tuśka
« Odpowiedź #6 dnia: 17.09.2007, 19:42:02 pm »
Wydzieliłam posty dotyczące rejestracji i CITES  :) Dalsza dyskusja będzie biegła tutaj:

http://forum.zolw.info/index.php/topic,401.0.html
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU