Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 23:13:56 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Znajda :)  (Przeczytany 17526 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bell_86

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Znajda :)
« dnia: 29.04.2015, 19:35:20 pm »
Witajcie :)
Od miesiąca przeglądam wasze forum, w poszukiwaniu porad i pomysłów na wybiegi i terraria :) ( jestem pod wielkim wrażeniem  :o tyle informacji  :o )
Swojego gada znalazłam " biegającego" niedaleko mojego bloku późnym wieczorem, ktoś się go pozbył a równocześnie zadbał by było mu ciepło zostawiając kocyk :/ długo nie myśląc owinęłam gadzinkę kocykiem i zabrałam do domu :) Znajda została nakarmiona, wykąpana i na następny dzień zabrany do weterynarza. Pani weterynarz przycięła dziobek, pazurki osłuchała gada stwierdziła płeć (samiec) i przybliżony wiek(30lat) oraz zrobiła zdjęcia i wydrukowała kilka ogłoszeń bym mogła je rozwiesić w swojej okolicy :) Nakazała zrobić tymczasowy dom dla gadzinki żeby nie szlajał się po domu, jednak gad jest ciągłym uciekinierem :D Żółw został nazwany Stefan już w pierwszych minutach pobytu w naszym mieszkaniu :)
 Nikt się nie zgłosił po znajdę więc przyszedł czas na budowę prawdziwego domu :D Jedna budowla już stoi i została wyniesiona na balkon by zrobić miejsce dla drugiej domowej , jest również plan wybiegu na działce:)

a tu kilka zdjęć stefana uciekiniera :)

Pozdrawiam

Offline to_ja

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 4
Odp: Znajda :)
« Odpowiedź #1 dnia: 29.04.2015, 21:23:48 pm »
Witaj  :) Wybieg śliczny, brakuje tylko jakiegoś basenika i zabezpieczenia z góry, żeby żółwik nie nawiał. Bądź co bądź to duży, śliczny żółw. Choć w głowie mi się nie mieści jak można wyrzucić z domu 30 letniego żółwia  :(
 

Dodano 29.04.2015, 21:24:37 pm
No i oczywiście brakuje jakiejś kryjówki  :)

Offline bell_86

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: Znajda :)
« Odpowiedź #2 dnia: 29.04.2015, 21:40:32 pm »
Basenik oczywiście będzie :) obecnie jest to miseczka jednak jest za mała dla Stefana szukamy więc czegoś większego :D
Kryjówka dwie sztuki będą zbudowane :D  zastanawiam się cały czas co dać na to zabezpieczenie bo Stefan ma tyle siły, wypchnął jeden z boków tymczasowego domu i nawiał :D
daleko go szukać nie trzeba było podgryzał laczki taty :D chyba darzy je uczuciem hihi

Offline an_mro

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 2
Odp: Znajda :)
« Odpowiedź #3 dnia: 29.04.2015, 21:55:06 pm »
Ekstra a wręcz rewelacyjnie Musi być z Ciebie super osoba skoro tak szybko ogarnęłaś takie fantastyczne lokum... Na pewno będzie mu u Ciebie dobrze :)

Offline bell_86

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: Znajda :)
« Odpowiedź #4 dnia: 29.04.2015, 22:09:06 pm »
Czy ja wiem wiele osób pewnie by zrobiło tak jak ja :) a znajda to chyba spadła mi z nieba :) kiedyś planowałam zakup gada, a tu proszę :)
dziękuję bardzo za miłe słowa

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Znajda :)
« Odpowiedź #5 dnia: 29.04.2015, 23:23:42 pm »
Gratuluję nowego domownika, fajnie że trafił na odpowiedzialną osobę :) pamiętajcie o wykonaniu badań kału na obecność pasożytów, pokusiłabym się tez o badania krwi żeby sprawdzić w jakim stanie są nerki i wątroba - nie wiadomo w jakich warunkach żył wcześniej.

Offline bell_86

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: Znajda :)
« Odpowiedź #6 dnia: 30.04.2015, 10:10:02 am »
Stefan został umówiony na wizytę po weekendzie :)
jedno pytanie czy gadzinka może mieć swoje mieszkanko w kuchni ? To jedyne miejsce gdzie udało się wygospodarować dość dużo miejsca na terrarium :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Znajda :)
« Odpowiedź #7 dnia: 30.04.2015, 11:40:08 am »
Może w kuchni, byle terro nie stało pod samym kaloryferem i o ile tej kuchni intensywnie nie wietrzysz - żeby nie miał nagłych skoków temperatur.

Ten wybieg będzie stał na balkonie, tak? Jeśli balkon jest tak zabezpieczony, że nawet jak żółw by się wydostał z wybiegu to z balkonu nie spadnie, to wystarczy Ci kawałek plastikowej siatki, albo siatka na ptaki do przekrycia wybiegu od góry, coby jakieś ptaszydło się do żółwia nie dostało.
Na działce ogrodzenie trzeba wkopać na jakieś 30 cm w głąb, a narożniki zabezpieczyć dodatkowo cegłami czy kamieniami (nie wiedzieć czemu najczęściej kopią właśnie w narożnikach).
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline anels

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Odp: Znajda :)
« Odpowiedź #8 dnia: 30.04.2015, 13:29:20 pm »
Wow ale super znajda!!!  :o
super :)

Offline bell_86

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: Znajda :)
« Odpowiedź #9 dnia: 30.04.2015, 19:40:50 pm »
Tak, ten wybieg jest na balkon, w piwnicy wygrzebałam kawałek klatki po papudze sąsiad jest duże więc się nada na anty-ptaszyska :)


Sama nie dowierzałam jak go zobaczyłam :)

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Znajda :)
« Odpowiedź #10 dnia: 06.05.2015, 09:11:34 am »
Ale się fajnie i sprytnie ogarnęłaś :)
Do kogo chodzisz z gadem,skąd jesteś?
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline bell_86

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: Znajda :)
« Odpowiedź #11 dnia: 06.05.2015, 14:58:23 pm »
:) Jestem z Inowrocławia ( ok. 40 km od Bydgoszczy ) a chodzimy do Piastowskej Przychodni Weterynaryjnej MIVET do pani Pauliny Huszcza :)

Offline Hans Kloss

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 9
Odp: Znajda :)
« Odpowiedź #12 dnia: 06.05.2015, 22:21:49 pm »
Wybieg balkonowy to prawie jak zbawienie dla wszystkich żółwi trzymanych w blokach. Hodowcy odpada cała masa problemów a żółw ma zapewnione godziwe warunki niemal automatycznie, z intensywnym naświetlaniem UV i nocnymi spadkami temperatur włącznie. Trzeba tylko pamiętać o zapewnieniu mu "strefy cienia" w której mógłby się schronić przed zbyt mocno operującym słońcem.

Offline bell_86

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: Znajda :)
« Odpowiedź #13 dnia: 26.05.2015, 11:33:11 am »
Tak ten wybieg to zbawienie :) został ustawiony tak żeby gadzinka miała strefę cienia oczywiście kryjówkę też ma :) zauważyłam, że Stefan uwielbia patrzeć co dzieje się niżej ( mieszkam na 4 piętrze ) przednia ścianka wybiegu zrobiona jest z kantówek :) u dołu zrobiliśmy większą przerwę by stefan mógł obserwować( przerwa jest na tyle duża by nie utknął i na tyle mała by nie wyszedł :)

Kilka dni temu spotkałam byłą właścicielkę ( wredna baba )

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Znajda :)
« Odpowiedź #14 dnia: 27.05.2015, 09:01:42 am »
Z obserwatorium nawet ma Stefan miejscówkę..:)

Ta kobieta przyznała Ci się, że wyrzuciła żółwia?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ