Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 17:56:09 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: żółw grecki do adopcji  (Przeczytany 32421 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: żółw grecki do adopcji
« Odpowiedź #45 dnia: 06.01.2016, 18:59:42 pm »
Kwas moczowy. jaka konsystencja? Bardziej glutowate czy zbrylone?

Offline szczęściarz

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Odp: żółw grecki do adopcji
« Odpowiedź #46 dnia: 06.01.2016, 19:48:24 pm »
ciężko mi to określić, najlepiej pokaże to na zdjęciu, to to białe:)

Offline Hans Kloss

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 9
Odp: żółw grecki do adopcji
« Odpowiedź #47 dnia: 06.01.2016, 23:37:47 pm »
Naduś palcem (w rękawiczce rzecz jasna ;) i sprawdż czy kosystencją bardziej przypomina masło czy dobrze odciśnięty  twaróg. Bo jak to drugie to znaczy że zółw ma złogi kwasu moczowego jako skutek nieprawidłowej diety i niedostatku wody.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: żółw grecki do adopcji
« Odpowiedź #48 dnia: 07.01.2016, 09:56:57 am »
Wygląda na mocno stężony kwas moczowy. Powodów do paniki nie ma. Trzeba żółwia częściej kąpać i dobrze żywić. Jakby się pojawiło takie "coś" ponownie to dobrze by do kąpieli dodawać przez czas jakiś Sodiazot na poprawę pracy nerek i wątroby.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline szczęściarz

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Odp: żółw grecki do adopcji
« Odpowiedź #49 dnia: 07.01.2016, 16:07:40 pm »
Własnie palcem nie sprawdziłam bo zdążyło polecieć do toalety, najbardziej przypominało to konsystencje białka od jajka ani nie była jak masło ani jak twaróg tak pomiędzy, ogólnie kąpiemy żółwia od czasu jak jest u nas około 4x tyg dodatkowo ma basen w którym sam przesiaduje prawie co dzień , bardzo mu się spodobał :)) Fotka jak w nim przesiaduje. Możliwe że to białe to efekt karmienia bioreptem ? No niestety tak był karmiony w większości .
Ankan ile dawać Sodiazot-u do wody ? i czy tylko do kąpieli czy tej do picia również ?

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: żółw grecki do adopcji
« Odpowiedź #50 dnia: 07.01.2016, 18:04:36 pm »
Jeśli było jak białko to wszystko w porządku. Żółwie w ten sposób wydalają mocz - w postaci kwasu moczowego. Ilość wydzieliny jest różna, w zależności np. od pobieranej wody. Kolor - od białego przez kremowy czy żółty do lekko pomarańczowego - zależy od pokarmu. Nie powinien być natomiast różowy, czerwony, zielony czy brązowy.

Offline szczęściarz

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Odp: żółw grecki do adopcji
« Odpowiedź #51 dnia: 08.01.2016, 12:19:45 pm »
To cieszę się bardzo :))teraz jest lepiej odżywiany wiec mam nadzieje ze wszystko sie ułoży.
Dzisiaj odebrałam  ULTRA VITALUX 300W i mam pytanie jak często i na ile minut i z jakiej odległości naświetlać gada ? wyczytałam 3x tyg po 15 minut z około 80 cm ?

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: żółw grecki do adopcji
« Odpowiedź #52 dnia: 08.01.2016, 15:46:44 pm »
Ja naświetlam codziennie przez 15-20 minut z odległości ok. 60-70 cm  (czasem zdarzy się dzień przerwy jak mnie nie ma w domu). Tylko że ja mam Sunluxa, on ma mniejszą moc więc być może Vitalux powinien wisieć wyżej.

Offline szczęściarz

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Odp: żółw grecki do adopcji
« Odpowiedź #53 dnia: 11.01.2016, 19:50:20 pm »
Witajcie, dodaje zdjęcia Alibaby podczas jedzonka i podczas naświetlania.
W związku z tym mam 2 pytania:
1. czy na takiego żółwia wazy on 661g ta ilość jedzenia jaką widzicie jest w porządku? to za mało? za dużo? do jedzenia ma susz(liście bzozy, malin, pokrzywę, babkę lanc.) + bazylię + liście rzodkiewki + pomidorka 1 mały koktajowy obrany bez skóry +kilka pałeczek biorept - żółwik karmiony był przez 8 lat biorepem i winogronem, truskawkami, tego typu owocami rzadko ale to były jego rarytasy dlatego Pani dr mówiła, aby od razu nie odstawiać całkowicie biorept.
2. czy w miarę ok jest naświetlany odległość ok 80cm jeśli siedzi tam gdzie widać na zdjęciu? pytanie czy mu nie zaszkodzi jak będzie patrzył w stronę lampy/promieni, czy jak podejdzie bliżej niej nic mu nie będzie?

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: żółw grecki do adopcji
« Odpowiedź #54 dnia: 11.01.2016, 21:18:39 pm »
Nie wiem po co go ciągnąć na biorepcie skoro to straszny syf. Jak dla mnie odstawić od razu, tak samo jak pomidora. Z patrzeniem w lampę jest jak z patrzeniem w słońce - długo pewnie i tak nie wytrzyma bo razi ;) ja naświetlam poza terrarium i mam wtedy pewność że będzie w odpowiedniej odległości, wykonanie takiej oprawki z kablem i wtyczką do podwieszenia nie przekracza 15 zł.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: żółw grecki do adopcji
« Odpowiedź #55 dnia: 12.01.2016, 10:12:32 am »
Tak pod kątem to średnio to naświetlanie. Powinno być ok. 70 cm od żółwia w linii prostej przez 10-15 min/1 x dziennie. Jak czasem któryś dzień opuścisz to nie szkodzi.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline szczęściarz

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Odp: żółw grecki do adopcji
« Odpowiedź #56 dnia: 26.01.2016, 21:02:28 pm »
wskazówki zastosowane, powiedzcie proszę ile powinien tyć na miesiąc żółw w wieku ok 10-15lat?czy w ogóle?

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: żółw grecki do adopcji
« Odpowiedź #57 dnia: 28.01.2016, 10:31:26 am »
Dorosłe rosną już prawie niezauważalnie. Nie ma jakiś norm comiesięcznego przybywania żółwia.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ