Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 16.04.2024, 13:09:34 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Todzia, Magellan i Emi  (Przeczytany 50473 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline darcia23

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Reputacja: 6
  • Todzia, Magellan, Emi :)
Todzia, Magellan i Emi
« dnia: 13.10.2012, 23:04:51 pm »
Witam wszystkich użytkowników:) Długo przeglądałam Wasze forum i wreszcie udało mi się zalogować.
Chciałam Wam przedstawić żółwicę Todzię która jest w naszej rodzinie od ok.10lat. Wysyłam parę fotek i mam pytanie odnośnie dzioba,czy powinien być już skorygowany?
« Ostatnia zmiana: 15.08.2013, 16:57:40 pm wysłana przez ankan »

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Żółwica Todzia :)
« Odpowiedź #1 dnia: 13.10.2012, 23:34:08 pm »
WITAJ NA FORUM
Śliczny żółwik grecki. Opisz dietę, dodaj zdjęcia terrarium, ogonka, napisz czy żółw był/będzie zimowany. Dziobek do korekty najlepiej u weterynarza od gadów. Na moje oko żółw nie wygląda źle  ;)
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline Dorcia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 913
  • Reputacja: 42
Odp: Żółwica Todzia :)
« Odpowiedź #2 dnia: 14.10.2012, 00:06:07 am »
Jan, poważnie twierdzisz że dziób jest do korekty?

Osobiście śmiem twierdzić, że rzadko się widzi tak zadbane greki, aż trudni uwierzyć że "hodowlany", gratuluję :)
« Ostatnia zmiana: 14.10.2012, 00:10:52 am wysłana przez Dorcia »

Offline darcia23

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Reputacja: 6
  • Todzia, Magellan, Emi :)
Odp: Żółwica Todzia :)
« Odpowiedź #3 dnia: 14.10.2012, 00:24:03 am »
Bardzo dziękuję za miłe słowa.No właśnie nie wiem co z tym dziobem,proszę o każdą radę,czy ta korekta jest potrzebna?
Co do zdjęć ogonka to zrobię i jutro postaram się wkleić.Terrarium Todzi to od wiosny do jesieni nasz ogród ogrodzony betonowym murem,nie ma miejsca odgrodzonego po którym ma chodzić,ma dostęp do świeżej wody,swoje ulubione kryjówki.Na noc zabieramy ją do drewnianej skrzynki umieszczonej w ganku która jesienią jest znoszona do piwnicy i przygotowywana do zimowania.Co do diety to podaje jej mniszek lekarski,babkę,powój,krwawnik,koniczynę a wszystko to rośnie w naszym ogrodzie więc ma swobodny dostęp do jedzenia.

Offline Dorcia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 913
  • Reputacja: 42
Odp: Żółwica Todzia :)
« Odpowiedź #4 dnia: 14.10.2012, 00:44:25 am »
Osobiście uważam, że korekta jest zbędna.
Szczerze, to chętnie bym się dokładniej dopytała jak utrzymać gada w tak dobrej wizualnie formie.
I czy/jak przekłada się to na sferę zdrowia "wewnętrznego" i bezpieczeństwo?
« Ostatnia zmiana: 14.10.2012, 00:46:49 am wysłana przez Dorcia »

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Żółwica Todzia :)
« Odpowiedź #5 dnia: 14.10.2012, 09:13:10 am »
Piękna żółwica!  :)

Opisz ogólnie warunki, ale widząc tak gładką skorupkę myślę że jest pozytywnie  :)
Moim zdaniem korekta dziobka jest na razie nie potrzebna.

P.S Czy mogłabyś wstawić więcej fotek ? :P
Gratuluję i pozdrawiam  :)
 

Dodano 14.10.2012, 09:15:21 am
Bardzo dziękuję za miłe słowa.No właśnie nie wiem co z tym dziobem,proszę o każdą radę,czy ta korekta jest potrzebna?
Co do zdjęć ogonka to zrobię i jutro postaram się wkleić.Terrarium Todzi to od wiosny do jesieni nasz ogród ogrodzony betonowym murem,nie ma miejsca odgrodzonego po którym ma chodzić,ma dostęp do świeżej wody,swoje ulubione kryjówki.Na noc zabieramy ją do drewnianej skrzynki umieszczonej w ganku która jesienią jest znoszona do piwnicy i przygotowywana do zimowania.Co do diety to podaje jej mniszek lekarski,babkę,powój,krwawnik,koniczynę a wszystko to rośnie w naszym ogrodzie więc ma swobodny dostęp do jedzenia.

Ups..  :-[ Przepraszam nie doczytałam  :-[  ;)
« Ostatnia zmiana: 14.10.2012, 09:15:21 am wysłana przez oliwkaa 660 »
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Żółwica Todzia :)
« Odpowiedź #6 dnia: 14.10.2012, 10:09:47 am »
Dziobek można spróbować pilniczkiem skorygować, ale nie musisz, zwłaszcza jeśli żółwiowi nie przeszkadza to w jedzeniu to nie ma sensu go stresować. Żółw jest piękny, widać że sie ma dobrze :)

Offline QDŁ

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 3
  • Step Leonardo
Odp: Żółwica Todzia :)
« Odpowiedź #7 dnia: 14.10.2012, 10:14:08 am »
Świetny żółwik ;) Jak można to i fotki wybiegu bym poprosił ;)

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Żółwica Todzia :)
« Odpowiedź #8 dnia: 14.10.2012, 10:31:33 am »
dziobek jest moim zdaniem "na granicy"  ;)
musisz umożliwić jego ścieranie np. dając jedzenie na kamienie lub dając mu kostkę sepii do terrarium (jeśli nie będzie jadła jej za dużo)
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline attra

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 587
  • Reputacja: 11
  • Żółw stepowy Rico
Odp: Żółwica Todzia :)
« Odpowiedź #9 dnia: 14.10.2012, 10:40:26 am »
Piękny gadziorek, aż miło sie zdjecia ogląda. I ma taką gladziutką skorupkę :)
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

Kliknij:
http://www.polskieserce.pl/

TomaszW

  • Gość
Odp: Żółwica Todzia :)
« Odpowiedź #10 dnia: 14.10.2012, 11:09:05 am »
Dziobek do korekty najlepiej u weterynarza od gadów. Na moje oko żółw nie wygląda źle  ;)

Jan BZ już kilka razy zwracałem Ci uwagę, abyś nie pisał czegoś, co do czego nie masz prawie 100% pewności! >:(
Niepotrzebnie wprowadzasz innych użytkowników w błąd.Nie chcę się wymądrzać, ale niektóre tematy powinni poruszać tylko doświadczeni hodowcy.
  :( :( :(

Offline darcia23

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Reputacja: 6
  • Todzia, Magellan, Emi :)
Odp: Żółwica Todzia :)
« Odpowiedź #11 dnia: 14.10.2012, 12:36:27 pm »
Ponownie dziękuję – nie spodziewałam się, że nasza Todzia wzbudzi takie zainteresowanie. Z racji tego, że nie jestem doświadczonym hodowcą, każda uwaga jest dla mnie cenna. Jeszcze raz bardzo dziękuję. Dzisiejsza pogoda, nie sprzyja fotografowaniu – zresztą Todzia śpi i nie ma zamiaru pozować do zdjęć  :) Zrobiłam kilka fotek terenu, gdzie zwykle przebywa – jej ulubione miejsca i kryjówki. Na jednej z fotografii Todzia ma towarzystwo – to nasza druga gwiazda  ;) . Taka mała ciekawostka – osobiście uważam, że owczarki podhalańskie są najlepszymi opiekunami – ten ze zdjęcia jest już trzecim owczarkiem, którego mamy. Nigdy nie było problemu z zaakceptowaniem – oczywiście w młodości pilnowaliśmy szczeniaka, by przypadkiem nie zrobił krzywdy Todzi, ale było i jest to zbyteczne. Wręcz przeciwnie – nasza Niunia pilnuje posesji i żółwicy przed zagrożeniami z zewnątrz.
Co do zdrowia to nigdy (i tu odpukać :))nie chorowała,skorupa nigdy nie była niczym natłuszczana,chcemy aby miała jak najlepsze warunki zblizone do naturalnych. Temat  dziobka zostawię do wiosny i wtedy zobaczymy jak będzie, wkleję zdjęcia i wtedy ocenicie. Na sepie teraz jest już za późno bo Todziunia już nie je, zażywa kąpieli i od listopada pójdzie sobie smacznie  spać. Ale wiosną kupie i zobaczymy jakie będzie jej zainteresowanie :) Obiecane zdjęcie ogonka wkleję jak tylko wyjdzie słonko i wypuszczę ją na ogródek bo nie chce jej teraz rozbudzać.
A oto zdjęcia wybiegu :)
« Ostatnia zmiana: 14.10.2012, 12:45:29 pm wysłana przez darcia23 »

Offline Franca

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 2
  • Maja i Kasia
Odp: Żółwica Todzia :)
« Odpowiedź #12 dnia: 14.10.2012, 14:37:38 pm »
Przepiękny żółwik! Jest tak ładnie wysklepiony, że aż ciężko uwierzyć, że nie jest z odłowu :laugh: gratuluję! Napatrzeć się nie mogę ;D
Mnie też się wydaje, że dziobek można na razie zostawić taki, jaki jest. Można zapytać, od ilu lat Todzia zimuje? Bo nie wygląda, jakby w tym roku czekał ją "pierwszy raz" :)

Offline darcia23

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Reputacja: 6
  • Todzia, Magellan, Emi :)
Odp: Żółwica Todzia :)
« Odpowiedź #13 dnia: 14.10.2012, 15:24:55 pm »
Wcześniej pisałam,ze żółwica jest z nami od ok 10 lat ale dwa lata mi gdzieś umknęły,mamy ją od 2000 roku i od samego początku zimuje :)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Żółwica Todzia :)
« Odpowiedź #14 dnia: 14.10.2012, 15:54:01 pm »
Ma gdzie pobiegać :)