Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 01:53:52 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: ______ZUZA i LOLA ______ ;)  (Przeczytany 39666 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: ______ZUZA i LOLA ______ ;)
« Odpowiedź #45 dnia: 03.08.2015, 14:36:00 pm »
W terrarium mają tak pięknie, że rekompensuje im to brak możliwości skorzystania z wybiegu.
Od wczoraj już wreszcie ciepło i pogoda przez najbliższe 2 tyg. powinna się utrzymać..:) To gadziny wyjdą na wybieg.

A jak katarek Loli? Zniknął?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: ______ZUZA i LOLA ______ ;)
« Odpowiedź #46 dnia: 04.08.2015, 20:46:49 pm »
Na szczęście fala upałów dotarła i do nas  :D :D :D :D :D :D więc w końcu cieszą się słonkiem i tak jak pisałaś ankan katarek na zewnątrz prawie zniknął tzn nie ma go już tak duzo jedynie odrobinkę mokry nosek ale tak na zmianę raz jedna raz druga dziurka - już raz to przerabiałam z Zuzką i mimo wielu wysiłków zastrzyków i antybiotyków po ustąpieniu katarku mokry nosek utrzymywał się dość długo aż w końcu samo przeszło ;) mała jest aktywna ma apetyt wiec chyba na razie nie mam czym się martwić jak spędzi trochę czasu na wybiego to powinno przejść zupełnie. Troszkę martwi mnie jednak jej oczko ma tak jakby lekko opuchniętą górną powiekę w jednym oczku i w drugim jakby tez minimalnie  :(  oczka są ładne błyszczące raczej nic jej sie tam nie dostało bo przyglądałam im się dokładnie , nie trze ich ani nie robi wrażenia żeby sprawiały jej ból , w terrarium utrzymuję raczej wysoką wilgotność , dietę ma dobrą - tylko urozmaicone roślinki polne , w terrarium basen  + dodatkowe kapiele , podłoże ok , skorupkę ma twardą . Mój mąz mówi że według niego wyglądają normalnie może tylko te jedno minimalnie , ale mnie to troszkę niepokoi  :( jaka mogłaby być tego przyczyna ? Może ma niedobór wit A ? Jutro postaram się zrobić zdjęcia to może coś mi podpowiecie
 

Dodano 04.08.2015, 21:39:22 pm
Może jestem troszkę przewrażliwiona na punkcie tych moich gadzinek ale wolę spytać niż zbagatelizować  ::)
« Ostatnia zmiana: 04.08.2015, 21:39:22 pm wysłana przez joko »

Offline Kamil56

  • Główny Moderator
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 746
  • Reputacja: 29
Odp: ______ZUZA i LOLA ______ ;)
« Odpowiedź #47 dnia: 04.08.2015, 22:01:01 pm »
Pytaj, pytaj. Ja też codziennie przyglądam się moim gadzinom i czasem coś mnie niepokoi.
Wertuję wtedy forum od deski do deski albo zapytam dla pewności.
Dziś natomiast siedziałem przy terra i patrzyłem jak jedzą ze smakiem rdest ptasi  ;D

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: ______ZUZA i LOLA ______ ;)
« Odpowiedź #48 dnia: 05.08.2015, 09:49:34 am »
To dobrze, że katarek się uspokoił. Na słoneczku powinien do końca obeschnąć.

Wstaw zdjęcie oczek - to popatrzymy.
Na niedobór wit. A bym nie stawiała - on rzadko u lądowych występuje, a Twoje żywione są prawidłowo i warunki mają super. Może jakieś podrażnienie, trzecia powieka, albo po prostu taka uroda gadzinki. U mnie Leoś wygląda jakby miał podpuchnięte oczy po kąpieli - ma wokół nich jasne obwódki i w wodzie one się stają bardziej wyraźne.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: ______ZUZA i LOLA ______ ;)
« Odpowiedź #49 dnia: 05.08.2015, 22:04:41 pm »
Niestety nie dałam rady dziś zrobić zdjęć bo byłam troszkę zabiegana , te jedno oczko od początku jak ją kupiłam wydawało mi się jakby minimalnie "wyżej osadzone" tak jakby ciut bardziej "wyłupiaste" oczywiście różnica jest minimalna i dla nikogo nie zauważalna , ale wpatrując się w nia każdego dnia  widzę ze te oczka nie są identyczne - czy jest to możliwe ? może właśnie dlatego mam takie złudzenie że w tym jednym oczku jest opuchnięta górna powieka. Kamil56 ja też przewertowałam całe forum szukając powodu  ;D ale po wykluczeniu wszystkiego zostało mi tylko podejrzenie niedoboru wit A ale ankan troszkę mnie uspokoiła  ;D

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: ______ZUZA i LOLA ______ ;)
« Odpowiedź #50 dnia: 06.08.2015, 15:17:04 pm »
Sądzę, że jest to możliwe, żółwie, podobnie jak ludzie mogą mieć asymetryczny rozkład łebka.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: ______ZUZA i LOLA ______ ;)
« Odpowiedź #51 dnia: 06.08.2015, 21:59:55 pm »
Wklejam zdjęcia - co myślicie o tym oczku?

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: ______ZUZA i LOLA ______ ;)
« Odpowiedź #52 dnia: 28.08.2015, 18:28:00 pm »
Lola była u weta i nic niepokojącego w oczku nie widział - zresztą wygląda już lepiej może to z powodu inhalacji i częstych kąpieli w naparze z lipy ta powieka wydawała mi się lekko opuchnięta. Katarek już prawie mijał gdy pogoda nam się popsuła i niestety po kilku dniach znów się nasilił ale po  kropelkach gentamicin wygląda na to że prawie zupełnie przeszedł - jedynie rano ma odrobinę wilgotny nosek ;) Stanęła mi troszkę z wagą od 2 miesiecy nic nie przytyła ;(
ale za to ZUZA z 822g dziś na wadze 975g - już niedługo dobijemy do kilograma   :P

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: ______ZUZA i LOLA ______ ;)
« Odpowiedź #53 dnia: 31.08.2015, 12:40:50 pm »
To dobrze, że i z oczkiem i z katarem już w porządku..:)

Wagą póki co się nie przejmuj. Lamparty tak mają, że czasem przez kilka m-cy niewiele co przybywają a potem z nagła przyrost wagi następuje.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: ______ZUZA i LOLA ______ ;)
« Odpowiedź #54 dnia: 10.09.2015, 09:38:36 am »
Właśnie oczekujemy przesyłki (zawartość na fotkach) ;D punktowe świetlówki idą w odstawkę - postawiłam na promiennik SUNLUX . Będę wdzięczna za rady osób które jej używają  ;) na stronce piszą że stosować z wysokości powyżej 120cm , 15-25 minut , -  jak to wygląda u was w praktyce czy te 120cm to nie jest ciut za dużo , czy naświetlanie co drugi dzień np będzie ok , myślę na początek zacząć od 10minut co drugi dzień ? czy tak będzie ok?

 

Dodano 10.09.2015, 09:49:57 am
ankan miałaś racje malutka w okresie letnim tak jakby ładowała akumulatorki - a teraz nabrała ogromnego apetytu ,  w terra znalazła ostatnio ususzony pod żarówką grzewczą listek babki i chrupała go jak króliczek  :o a w tamtym roku całą zimę z nią walczyłam i nie chciała na suszki nawet spojrzeć ;) w ciągu kilku dni przytyła z 79 na 87g  ;D a Zuza przekroczyła już kilogram wczoraj na wadze 1,025  ;)
« Ostatnia zmiana: 10.09.2015, 09:49:57 am wysłana przez joko »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: ______ZUZA i LOLA ______ ;)
« Odpowiedź #55 dnia: 10.09.2015, 11:41:29 am »
Ja mam Osram Ultravitaluxa 300W - ale to podobne lampy, chyba Sunlux ma tylko mniejszą moc.
Ja naświetlam żółwie codziennie, przez ok. 10 min (nic się nie stanie jak będzie to raz 8 a raz 15). Odległość od początku lampy do podłoża wynosi 80 cm. Czyli do żółwia jest jakieś 60-70 cm.
Niektórzy stosują lampy co drugi dzień, lub nawet raz na tydzień 20-30 min. Ja stawiam na regularność dostępu do słońca..:) Oczywiście jak jakiś dzień się opuści to nic się nie stanie...:)

To dobrze, że i Lola ze wzrostem ruszyła..:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline franklin43

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 0
Odp: ______ZUZA i LOLA ______ ;)
« Odpowiedź #56 dnia: 24.09.2015, 15:24:22 pm »
gratuluje pięknych żółwików, ale mają u Ciebie raj!!! przepieknie to urzadzilas i wewnętrzne i zewnętrzne terrarium. Gratulacje i słowa uznania, naprawdę podziwiam, obserwuję i się uczę, pozdrawiam!  :)

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: ______ZUZA i LOLA ______ ;)
« Odpowiedź #57 dnia: 25.09.2015, 23:06:28 pm »
Dziękuje bardzo  :D wszystkiego o żółwiach i warunkach jakie powinny mieć nauczyłam się właśnie z tego forum - spędzałam tu każdą wolną chwilę nawet kilka godzin dziennie  ??? tak mnie to wciągnęło i teraz te moje żółwie stały się nałogiem nie potrafiłabym bez nich żyć  :-* idąc na spacer , po córkę do szkoły , .... wypatruję tylko roślin dla nich , ciągle przemyślam i staram się udoskonalać terra , wybieg żeby miały u mnie jak najlepiej  ::) bo to również ogromna przyjemność dla właściciela oglądać żółwie w warunkach jak najbardziej zbliżonych do naturalnego środowiska :) a tak na marginesie w terrarium lampartów powstał nowy domek do spania  - jako podłoże suszone liście brzozy - co o tym myślicie? Uwielbiają tam spać :)

Offline Kamil56

  • Główny Moderator
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 746
  • Reputacja: 29
Odp: ______ZUZA i LOLA ______ ;)
« Odpowiedź #58 dnia: 26.09.2015, 10:34:06 am »
Bardzo fajny pomysł.
Żółwiom pewnie się podoba bo i można się w liściach przespać jak i przegryźć co nieco.
Zwłaszcza po przebudzeniu.

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: ______ZUZA i LOLA ______ ;)
« Odpowiedź #59 dnia: 26.09.2015, 11:28:08 am »
Tak żółwie są zachwycone - dokładnie tak jak napisałeś w nocy zagrzebane w liściach mają tam cieplutko i sucho a rano podgryzają małe co nieco  ;D Od niedawna nasze lamparcie stadko  powiększyło się o nowego domownika - przedstawiam wam Chrupka - ok 4 letni samczyk największy z tej trójki waży 1,230kg  ;D
 

Dodano 26.09.2015, 11:40:25 am
Wklejam również zdjęcia malutkiej z porannego wylegiwania się w baseniku  :laugh: - nie mogłam się powstrzymać wyglądała tak cudnie wyciągając nóżki do tyłu  :-*
« Ostatnia zmiana: 26.09.2015, 11:40:25 am wysłana przez joko »