Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.04.2024, 17:27:50 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: ______ZUZA i LOLA ______ ;)  (Przeczytany 40107 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Dorik

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 0
Odp: ______ZUZA i LOLA ______ ;)
« Odpowiedź #90 dnia: 02.02.2016, 16:19:48 pm »
Hej Joko mam pare pytań do Ciebie :))
1. Jakiej wielkości terra posiadasz?
2. Jakie roślinki w nim sadzisz/siejesz
3. Czy wiesz może korzenie jakich drzew posiadasz w terra? 
takie małe pytanka bo na dniach będę tworzył miejscówke dla swoich szkrabów.
Żyj momentem, nie starzej się, nie osądzaj ludzi! Kochaj teraźniejszość, twórz, inspiruj. Życie to paradoks pamiętaj o tym.
https://youtu.be/Y7rXlbHtcqM

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: ______ZUZA i LOLA ______ ;)
« Odpowiedź #91 dnia: 02.02.2016, 17:42:18 pm »
Hej terra ma wymiary 170x60cm , niestety nie wiem jakich drzew są te korzenie dostałam je razem z jednym z żółwików ;) jeśli chodzi o roślinki to niestety wszystkie próby posadzenia czegokolwiek kończą się nie powodzeniem - wszystko zostaje albo natychmiast zjedzone albo zadeptane ;) teraz w okresie zimowym sieję im trawkę na tackach i wstawiam do terrarium już taką podrośniętą , a w okresie od wiosny do jesieni po prostu wykopuję razem z warstwą ziemi gotowy "trawnik"  lub razem z korzeniem wykopuję roślinki jadalne dla nich i wsadzam - najczęściej się przyjmują ;) jakiej wielkości masz żółwiki ?  jeśli to maluchy to możesz spróbować coś wysiać a jeśli większe to raczej daremna praca  :D

Offline Dorik

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 0
Odp: ______ZUZA i LOLA ______ ;)
« Odpowiedź #92 dnia: 02.02.2016, 19:41:07 pm »
no żółwiki narazie 7x7 mają i po 50g. Zasiałem im trawę i teraz robią za kosiarki... przycinają ją ciągle , a ona odrasta :D
Co do korzeni to szkoda że nie wiesz bo bardzo zajebiaszczo wyglądają i chce takie kupić :)) Może Wege albo inny weteran będzie wiedział co to za korzonki.
Żyj momentem, nie starzej się, nie osądzaj ludzi! Kochaj teraźniejszość, twórz, inspiruj. Życie to paradoks pamiętaj o tym.
https://youtu.be/Y7rXlbHtcqM

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: ______ZUZA i LOLA ______ ;)
« Odpowiedź #93 dnia: 03.02.2016, 09:13:02 am »
Jest poprawa - zastrzyk pomógł  ;D do 12.00 wygrzewała się pod żarówką a później sama poszła wylegiwać się w baseniku i kilka razy okrążyła całe terra a po wyczerpującym spacerku zgłodniała i zjadła naprawdę sporo roszponki  ;)

To super wieści..:) A dziś jak u niej - wzrost aktywności i apetyt się utrzymały?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: ______ZUZA i LOLA ______ ;)
« Odpowiedź #94 dnia: 03.02.2016, 10:02:14 am »
Tak  ;D  dziś obudziła się wcześniej niż ja i zaglądała już do miseczki czekając na śniadanko  ;) to niesamowite wystarczył zastrzyk witaminowy za który zapłaciłam 5zł żeby uratował jej życie  :-*

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: ______ZUZA i LOLA ______ ;)
« Odpowiedź #95 dnia: 03.02.2016, 10:15:05 am »
Ale to oznacza, że musi mieć jakieś niedobory, albo problemy z wchłanianiem i jednak by się trzeba zastanowić, czym jej stale wzbogacać pokarm, żeby za czas jakiś sytuacja się nie powtórzyła.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: ______ZUZA i LOLA ______ ;)
« Odpowiedź #96 dnia: 03.02.2016, 12:42:27 pm »
Tak niestety na to wygląda szkoda że nie mozna jej wykonać badań krwi. Z tym urozmaiceniem to w lato jest łatwiej bo wszystkiego jest pod dostatkiem a teraz na większość tego co można kupić nosem kreci , może jednak spróbować z jakimiś witaminkami raz w tygodniu - jakie mogłabyś polecić anakan no i te elektrolity zamówię

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: ______ZUZA i LOLA ______ ;)
« Odpowiedź #97 dnia: 03.02.2016, 13:33:04 pm »
Domyślam się, że latem łatwiej. Elektrolity kup - to jest do kąpieli i do dolewania do wody do picia. Tym dwóm pozostałym też nie zaszkodzą.

Z witaminami to mam trochę problem - używałam tylko Nutrobalu, a on jest w Polsce niedostępny. Na pewno odpadają te w kroplach. Widziałam z Trixi kombinację z wapniem i minerałami. Luknę jeszcze w zoologiku na skład.
Jest jeszcze produkt ZooMedu - Reptivite - wersja bez wit. D3, to przynajmniej się tego nie przedawkuje:
http://www.terrasklep.pl/?504,reptivite-witaminy-i-mikroelementy-dla-gadow-bez-d3-zoo-med-56-7g
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: ______ZUZA i LOLA ______ ;)
« Odpowiedź #98 dnia: 03.02.2016, 14:31:25 pm »
Ja bym się pokusiła o dodawanie do posiłków kiełków - mają dużo naturalnych witamin. Bardzo dobrze sprawdziły się przy stawianiu na nogi małego żółwia greckiego, który trafił do mnie w tragicznym stanie.

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: ______ZUZA i LOLA ______ ;)
« Odpowiedź #99 dnia: 03.02.2016, 14:40:32 pm »
Dzięki doru spróbuję z tymi kiełkami a jakie są najchętniej zjadane , co byś poleciła ? ;)
ankan też rozważałam właśnie te witaminki zooMedu ;)

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: ______ZUZA i LOLA ______ ;)
« Odpowiedź #100 dnia: 03.02.2016, 19:03:38 pm »
U mnie akurat była to rzodkiewka (dużo wit. C) i lucerna (wit. A, B, E, magnez, wapń, żelazo) bo sama jem to i młoda dostawała, może być też pieprzyca (potocznie i błędnie zwana rzeżuchą), słonecznik czy inne. Tylko wiadomo - nie pchać żółwia samymi kiełkami, bardziej to jako dodatek :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: ______ZUZA i LOLA ______ ;)
« Odpowiedź #101 dnia: 04.02.2016, 14:26:04 pm »
Niestety witamin Trixi nie mieli w zoologiku, to dalej nie wiem jaki mają skład..:(

Ja dawałam kiełki rzodkiewki, rzeżuchy, czasem owsa.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: ______ZUZA i LOLA ______ ;)
« Odpowiedź #102 dnia: 04.02.2016, 14:36:38 pm »
Dzięki ;) zamówiłam te z  zoo med i elektrolity , malutka chętnie zjadla dziś jarmuż , a wcześniej nie chciała na niego nawet spojrzeć , kiełki rzodkiewki już rano przygotowane wiec za jakieś 3-4 dni pewnie już będą  :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: ______ZUZA i LOLA ______ ;)
« Odpowiedź #103 dnia: 04.02.2016, 14:42:11 pm »
To dobrze, że apetyt jej dopisuje..:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: ______ZUZA i LOLA ______ ;)
« Odpowiedź #104 dnia: 07.02.2016, 17:43:11 pm »
Malutka ma sie dużo lepiej  ;) apetyt dopisuje wczoraj udało mi sie znaleźć na ogródku  młodziutkie mniszki więc miała niezłą ucztę, poza tym zasmakował jej jarmuż ;) waga 90g więc połowę tego co straciła już nadrobiła ;) małe sprostowanie co do wagi wiekszych lampartów - Chrupek 1,600kg a Zuza 1,100kg . Chrupek jak na samca rośnie bardzo szybko i podobno tak ma od początku kupiony był jakieś 2 lata temu i mieścił sie na dłoni na zdjęciach jakie widziałam po zakupie był nie wiele większy od naszej Loli na moje oko nie wiecej niż 120- 150g a po 2 latach 1,6kg przez 3,5miesiąca prawie 400g więcej  :o jego przyrosty są ładne i równe szybko ciemnieją i praktycznie białe ślady są cienkie jak nitka