Żółwie lądowe > Żółwie lamparcie

______ZUZA i LOLA ______ ;)

(1/22) > >>

joko:
Witam co prawda moje lamparty pokazywałam już na forum, ale chciałabym poświecić odrębny wątek obu lamparcikom - ponieważ jest to dla mnie wyjątkowo interesujący gatunek i dotąd jeszcze nie tak popularny jak stepki czy greki , chciałabym dzielić się z wami postępami w hodowli -tym jak rosną , oraz jak w miarę wzrostu i wieku zmieniają się ich potrzeby ;) Może ten wątek pomoze w przyszłości w podjęciu decyzji osobom które będą myślały o kupnie żółwia właśnie tego gatunku . Większa lamparcica to ZUZA , mniejsza natomiast LOLA(choć co do płci nie jestem jeszcze pewna ;) czasem wydaje mi się być bardziej samczykiem no ale czas pokaże ;) Oba zółwiki jak wynika z dokumentu CITIS są w Polsce od ponad roku niestety nie ma tam daty wyklucia więc dokładnego wieku nie znam. Pierwsze ważenie u mnie miały w październiku 2014 a następne na początku kwietnia 2015 i po zimie gdzie rosną wolniej wygląda to następująco :

LOLA  57g     teraz   65g

ZUZA  560     teraz   722g

Za oknem wiosna więc wzięłam się także za wiosenne porządki w terrarium  :)  po trawie nie było już śladu więc trzeba było wsadzić świeżą darń , wymieniłam także całkowicie podłoże i kamienie. Terrarium ma wymiary ok 170x60cm , podłoże podzielone jest tak jakby na 3 części :
1. to ziemia z gliną ,
2. świeżutka darń , oczywiście po całkowitym zjedzeniu i dewastacji w sezonie wymieniana na nową ;)
3. płaskie kamienie - udało mi się znaleźć całkiem fajne- niedaleko mnie robiono ogrodzenie z łupanych dużych kamieni i nie wszystkie im się przydały , a ja chętnie zabrałam takie ładniutkie kolorowe płaskie kawałki do siebie ;) mam ich troszkę więc wystarczy też na wybiegi :)

Terrarium wyposażone jest oczywiście w UVB , żarówkę grzewczą , basenik z woda (z którego lamparty bardzo często korzystaja - dużo pija i często w nim leżą ), korzenie , kryjówki.
Wklejam aktualne zdjęcia moich gadziorków  :-*
ostatnie zdjęcie terra w całości robione jesienia
 
Dodano 15.04.2015, 23:47:05 pm
 
Dodano 15.04.2015, 23:51:32 pm

to_ja:
Prześliczne  :D

gejsza13:
Piękne pisanki! Terrarium cudne.

ןคภ ๒z:
Genialne żółwie! :)

ankan:
Piękne to Twoje terro i gadzinki..:)
Z Zuzy to już kawał baby, Lola się będzie musiała dużo jeść, żeby koleżankę dogonić..  ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej