Żółwie lądowe > Żółwie lamparcie

Elegant i Łasuch

(1/28) > >>

Kamil56:
A więc przyszedł czas pokazać moje dwa lamparciki.
Jak w temacie o budowie terrarium wspomniałem gadzinki mają 5 miesięcy.
Zakupione zostały u polskiego hodowcy (Aleksandry) pod Warszawą.
Byłem w komfortowej sytuacji że mogłem jako pierwszy wybrać żółwiki. Nie jako czułem się zaszczycony tym że jestem pierwszym udokumentowanym właścicielem żółwia Lamparciego z Polskiej hodowli.  ;D
Tak jak pisałem na fejsie żółwie trafiając do mnie były zdrowe i bez pasożytów. Dzięki temu nie czekała mnie wizyta u weterynarza od razu po zakupie.

Na początek fotka 2 bohaterów/bohaterek lub obojga płci  8)
 
Po lewej Elegant po prawej Łasuch  :D przy śniadanku z koniczyny polnej.

Elegant jest Troszkę mniejszy niż Łasuch.
Elegant waży 54 g i ma 60 mm długości, natomiast Łasuch waży 60 g i ma 62 mm długości.
 
Dodano 21.06.2015, 20:41:46 pmTerrarium w całej okazałości

Część sucha(w remoncie)

Część wilgotna

Pomiędzy strefami leży kora bukowa ponieważ jest spora różnica w wysokości terenu.
Czekam nadal na glinę by utwardzić wierzchnią warstwę podłoża.
W suchej strefie mają basen z wodą i miseczkę/basen na jedzenie. Jest również kamień do wygrzewania się zakopany w podłożu dla gadzinek wygody.

W wilgotnej części jest konar brzozy do wspinaczek i domek z kory dębu korkowego z kupką liści za nią.
Zwykle gadzinki śpią w liściach po przejściu przez tunel z kory.


 
Dodano 21.06.2015, 20:49:46 pmStaram się podawać pupilkom urozmaicone jedzenie.
Obecnie ilości są wprost zatrważające  :laugh:
Wiem że lubią najbardziej babkę zwyczajną i lancetowatą, potem mniszka lekarskiego i resztę roślinek po trochu za wyjątkiem fiołka polnego którego wypluły od razu po skosztowaniu. Nie chciały natomiast spojrzeć na trawkę czy to w całości czy poszatkowaną na kawałki.
Jednak zauważyłem że wystawały im kawałki z pyszczków więc skubią trawę na wybiegu.  :D


Na razie same niechętnie wygrzewają się.
Jak podlewam podłoże i wsadzę je pod lampkę to siedzą tam długo śpiąc sporo czasu,

joko:
cudne maluszki  :-*

gejsza13:
Super lamparciki, gratuluję!
Zastanowiła mnie waga Twoich maluchów. Skoro ważą około 60 gramów i mają 5 miesięcy, to ile miał mój Bazyli gdy do mnie trafił jeśli ważył 42 gramy? Ja myślałam, że miał rok, ale widać musiał być młodszy  ::)

demetrios:
Cudne maluchy pozdrawiam i gratuluję  :P :P :P

ankan:
Ślicznie się razem prezentują..:)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej