Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 15:32:51 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Lamparcie maluchy :)  (Przeczytany 21103 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TomaszW

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 509
  • Reputacja: 9
Odp: Lamparcie maluchy :)
« Odpowiedź #15 dnia: 23.04.2013, 23:30:04 pm »
 :-X
Ok
- terrarium za małe,
- nie trzymamy żółwi na podłodze, bo to nie jest ich naturalne środowisko, poza tym szkodzi m.in. stawom,
- zła dieta - raczej nie karmimy owocami,
Najpierw poznajemy zasady hodowli, a potem kupujemy zwierzę KTÓRE NIE JEST ZABAWKĄ!!!  >:(

http://www.zolw.info/zolwie-ladowe/stigmochelys-geochelone-pardalis-zolw-lamparci

« Ostatnia zmiana: 23.04.2013, 23:40:20 pm wysłana przez tomaszw »

Offline Osamka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: -1
Odp: Lamparcie maluchy :)
« Odpowiedź #16 dnia: 23.04.2013, 23:41:57 pm »
Dziękuję tomaszw za powtórzenie tego, co pisali inni.

Obawiam się, że uprzedziłeś się do mnie ze względu na sprzeczność poglądów - nie uważam, zeby żółw był zabawką. Nie wiem skąd Ci to przyszło do głowy, opanuj proszę już emocje.

W różnych miejscach pojawiają się różne stwierdzenia. Nabyłam przed zakupem żółwia książeczkę na ich temat, tam pisano o owocach. Teraz już wiem, błąd swój naprawię. Terrarium będzie większe, choć jak już mówiłam - czytałam (zdaje się że chyba gdzieś w komentarzach na tym forum) że takie terrarium to nie tragedia. Przyszykuję na lato wybieg na balkonie, na zimę zakupię nowe terrarium. Zresztą po to dołączyłam do tego forum - żeby zweryfikować zaczerpnięte z innych źródeł informacje. Twierdzenie, ze uznaję żółwia za zabawkę, jest zdecydowanie bezpodstawne. Gdyby tak było, nie szukałabym wsparcia na tym forum, tylko dalej robiłabym jak robię (myśl człowieku, a nie emocjami się unosisz)

Dziękuję wszystkim za dobre rady, niebawem słowa przekształcę w czyn. Bo samo mówienie, że to zrobię to jeszcze nic - dopiero jak zadziałam, to gady odczują tego efekty :)

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Lamparcie maluchy :)
« Odpowiedź #17 dnia: 24.04.2013, 08:12:32 am »

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Lamparcie maluchy :)
« Odpowiedź #18 dnia: 24.04.2013, 08:24:01 am »
Pokaż nam zdjątka jak już urządzisz wybieg letni :D no i wstawiaj zdjęcia Maluchów bo są prześliczne. Chyba lamparty podobają mi się najbardziej :D
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline Franca

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 2
  • Maja i Kasia
Odp: Lamparcie maluchy :)
« Odpowiedź #19 dnia: 24.04.2013, 09:07:24 am »
Tylko pogratulować lamparcików, są przepiękne ;D Niech rosną zdrowo! Chyba wszystko co najważniejsze zostało tu już powiedziane, ja tylko dodam ze nasze forum to skarbnica wiedzy, mamy tu sporo osób z duużym doświadczeniem. Czytaj ile wlezie, w każdym wątku znajdziesz ciekawe, nowe informacje:) Ślę buziaki dla maluchów :laugh:
« Ostatnia zmiana: 24.04.2013, 09:09:47 am wysłana przez Franca »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Lamparcie maluchy :)
« Odpowiedź #20 dnia: 24.04.2013, 09:37:29 am »
Ładne maluszki..:) Wiesz może ile ważą?
Te bruzdy między tarczkami na zdjęciu to początek piramidek tarczek grzbietowych. Lamparty mają do nich tendencje - wystarczy za dużo żarcia, witamin, za sucho a czasami to nie wiadomo w ogóle od czego i piramidy są "piękne"...:(
Koniecznie odstaw owoce i warzywa a wybierz się na łąkę po trawy i rośliny polne.
Witamin w płynie im nie dawaj - zrób mieszankę: sepia + węglan wapnia + Ostercal albo kup produkt ZooMedu ReptiCalcium bez D3.
Względnie - jakbyś miała kogoś w Angili to go możesz o Nutrobal poprosić - przy czym jego też z umiarem dawkować trzeba.

O konieczności zmiany terro i części podłoża było. Mają miskę z wodą? One w zasadzie codziennie piją.
Mam nadzieję, że masz świetlówkę UVB - im silna potrzebna, bo w Afryce słoneczka pod dostatkiem jest..:) Lepszy od zoologicznych UV-ek jest Ultravitalux firmy Osram.

Na podłogę nie puszczaj - lamparty są b. wrażliwe, szczególnie młode i od kurzu, detergentu czy przeciągów na podłodze złapią zaraz katar a to potem ciężko wyleczyć.

A Tomasz mam nadzieję - że się już w temacie imion wypowadzać nie będziesz. Bo zaraz do absurdu jakiegoś dojdziemy, jeśli nagle imiona związane z postaciami czy miejcami historycznymi będą zakazane. 
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Lamparcie maluchy :)
« Odpowiedź #21 dnia: 03.01.2014, 21:15:49 pm »
Cześć  :D
Jak się miewają maluchy?
Pozdrawiam  :-*