Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 21:50:06 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Nasz nowy lokator  (Przeczytany 42678 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Nasz nowy lokator
« Odpowiedź #15 dnia: 23.07.2013, 00:21:45 am »
Dziękuję wszystkim za komplementy i życzenia. :)  Odkąd go mamy to chodzę jak na narkotykach, wszystko mnie cieszy.  ;D
 
Maluch ma już imię, jak zresztą zdradził MeChanik parę postów wcześniej, to nasz mały Bąk! ;D  Uwierzcie, naprawdę chodzi jak nakręcony. Jestem w ogromnym szoku, że żółw może mieć tyle energii - myślę, że Kubusia przez tydzień wykonywała tyle ruchów, co on przez jeden dzień.
Jest strasznie żarty, nie wybrzydza, je wszystko co dostanie pod nos, łącznie z sepią. Jak się tylko zbudzi, to wcale nie idzie się grzać, a od razu zabiera się za jedzenie. To samo jak ze sklepu przyjechaliśmy - żadna tam aklimatyzacja, od razu wziął się za koniczynkę.
Do weta idziemy w sierpniu, bo nasz toruński specjalista w lipcu na urlopie.

wege, gatunek ten a nie żabutek, bo jednak wydaje mi się że miałabym kłopot z utrzymaniem prawidłowej wilgotności, a dieta lamparcia jakoś mi nie straszna. Opory budziły tylko przewidywane rozmiary tego gatunku, ale na razie przez kilka lat nie będzie potrzebował trzymetrowej zagródki w mieszkaniu, a później na pewno będziemy zmieniać lokal na większy, to i kąt dla Bączka się znajdzie.
Bardzo chętnie adoptowałabym gatunek niezimujący, z racji rozmiarów choćby afrykańskiego mauretanka, jednak w adopcjach same zimujące gadziorki.

I jeszcze jedna różnica gatunkowa, która zrobiła na mnie kolosalne wrażenie (trzeba czasem samemu odkryć Amerykę 8)) - Bączek spędza w swoim basenie średnio z godzinkę dziennie. Kubusia umoczywszy pazur uciekała w popłochu jakby ją parzyło!
« Ostatnia zmiana: 23.07.2013, 00:25:50 am wysłana przez semiramida »
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Nasz nowy lokator
« Odpowiedź #16 dnia: 23.07.2013, 00:45:26 am »
Cudna sprawa :D Naprawdę kapitalny ;)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Tomasz!

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Reputacja: 3
Odp: Nasz nowy lokator
« Odpowiedź #17 dnia: 23.07.2013, 00:50:26 am »
Czy mały Bąk nie ma problemów z wychodzeniem z tej podstawki?
Mój miał problem, bo była polewana od środka i biedactwo się ślizgał.Wymieniłem więc podstawkę na taką z czerwonej terakoty,

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Nasz nowy lokator
« Odpowiedź #18 dnia: 23.07.2013, 01:00:56 am »
Dzięki. :)

Bączek wychodzi z basenu bez wysiłku, to jest taka porowata podstawka doniczkowa. Jednak ze względu na płytkość, woda strasznie szybko wyparowuje/zostaje wypita, co i rusz dolewam nową.
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Nasz nowy lokator
« Odpowiedź #19 dnia: 23.07.2013, 07:19:38 am »
semi a w jakim wieku jest Wasz Bączek?

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Nasz nowy lokator
« Odpowiedź #20 dnia: 23.07.2013, 10:19:32 am »
Lamparcie b. lubią sie moczyć w wodzie. Jak im jeszcze lampkę nad basenikiem zapalić, to by w tym leżały niczym na kamieniu z wyciągniętymi nóżkami.
W ogóle lubią wodę i nawet pływają..:)

Maluszek to myślę, że ma ok. 1 - 1,5 roku, patrząc na wagę i niewielkie przyrosty poza tarczkami embrionalnymi.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Nasz nowy lokator
« Odpowiedź #21 dnia: 23.07.2013, 14:26:56 pm »
to malusi jeszcze :) Kurcze choruję wręcz na takiego lamparta, jednak rozmiary do jakich dorasta sprowadzają mnie na ziemię.

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Nasz nowy lokator
« Odpowiedź #22 dnia: 23.07.2013, 22:40:06 pm »
O ile się mogę w tym CITES-ie połapać, to Bączek jest z lutego 2012. Ma niewiele ponad 6 cm i waży z pustym brzuchem jednak 60, a nie 66 gram (66 w sklepie, a w transporcie ze strachu była wielka kupa).

Tak myślałam, żeby mu lampkę przestawić nad basen, na razie w terrarium ja kombinuję swoje, a Bączek swoje - nie chce spać w kryjówce, a z upodobaniem śpi z głową na higrometrze, na granicy drewienek i darni. Może dlatego, ze doniczka plastikowa - latam za mniejszymi ceramicznymi i nie mogę upolować, idę jutro na konkretne łowy i nie wracam z pustymi. Jutro też mam zamiar uruchomić wybieg, o ile pogoda pozwoli.
Może kiedyś zrobimy zajęcia z pływania, póki co nie mam odwagi! ;)

Aha, i wiem że trzeba długo poczekać na rozpoznanie płci, ale ja stawiam na chłopczyka. :D
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Nasz nowy lokator
« Odpowiedź #23 dnia: 23.07.2013, 22:49:12 pm »
piekny on :) a jak fajnie luka na ostatnim zdjeciu :P to Baczek i Briciola tych samych rozmiarow tylko moja bardziej plaska i mniejsza sie wydaje ;)
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Nasz nowy lokator
« Odpowiedź #24 dnia: 23.07.2013, 22:52:54 pm »
A ja bestialskie mam myśli żeby swoją Gadzinę sprawdzić czy umie pływać ;)
Twój baczek jest przepiękny! Kiedy będzie miał towarzystwo? ;)

Offline Tomasz!

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Reputacja: 3
Odp: Nasz nowy lokator
« Odpowiedź #25 dnia: 23.07.2013, 22:59:55 pm »
Mój żółwik, gdy do mnie trafił był podobnych gabarytów i też urodził się w Czechach.Tak wynika z CITES.
Przyznam, że kiepsko mi idzie połapanie się w tym wszystkim, co tam jest napisane. ;D

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Nasz nowy lokator
« Odpowiedź #26 dnia: 23.07.2013, 23:26:58 pm »
Dziękować za dobre słowa :)
To Bączek z Briciolą mogliby się w niejedną kryjówkę razem zmieścić. ;) Jednak na razie nie planuję dla niego towarzystwa.

Mexico, to Ty masz jeszcze lampartka? A z tego dokumentu wynika, że Bączek wcale nie urodził się w Czechach, a w Zambii. W kwietniu został dopiero do Czech sprowadzony.. i chyba siedział na kwarantannie (razem z czterystoma innymi) do lipca/sierpnia? W grudniu cztery sztuki kupiła pani z Lublina, a nasz toruński sklep nabył jedną, jedyną sztukę w czerwcu (to już mam na odwrocie).
Skrót LIV w polu ósmym oznacza, że przewożone są żywe zwierzęta. W polu 11 i 12 znajduje się informacja, że gatunek znajduje się w II załączniku Konwencji Waszyngtońskiej oraz w europejskim aneksie B. W punkcie 13 literka C oznacza, że urodził się w niewoli. "T" w okienku 14, że pozwolenie na import zostało wydane dla celów komercyjnych.
« Ostatnia zmiana: 23.07.2013, 23:35:35 pm wysłana przez semiramida »
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline Tomasz!

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Reputacja: 3
Odp: Nasz nowy lokator
« Odpowiedź #27 dnia: 23.07.2013, 23:53:50 pm »
Musze jeszcze raz przestudiować CITES mojego żółwika.
To nie jest lampart.Skojarzył mi się z Twoim przez podobne wymiary i koneksje z Republika Czeską. :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Nasz nowy lokator
« Odpowiedź #28 dnia: 24.07.2013, 09:38:27 am »
To ładną drogę maluch przebył..:)

Luty 2012 r. to data wystawienia dokumentu CITES.

Może doniczka mu nie pasuje? U mnie się nie sprawdzały. CHętniej gadziny korzystały z domków z patyków na drucie, tub z kory, połówek kokosa. Doniczka była na samy początku - ale ją wywaliłam.

Też mi póki co bardziej na chłopczyka wygląda, ale jeszcze trzeba mu do ok. 200 gram dać urosnąć, żeby mieć większą co do płci pewność.

CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Nasz nowy lokator
« Odpowiedź #29 dnia: 24.07.2013, 09:51:51 am »
Szkoda, że nie w każdym CITESie piszą datę wyklucia Maluchów. Z Oliwcią ostatnio siedziałyśmy nad jej CITESami i u niej ani Fela ani Frania nie mają wpisane kiedy się wykluły. A u mojego Mańka na szczęście jest rok wyklucia. To filozofia 4 cyferki wpisać nie jest a by właścicielom nieco domysłów oszczędzili.. 
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.