Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 08.05.2024, 07:29:48 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Nasz nowy lokator  (Przeczytany 43898 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Nasz nowy lokator
« Odpowiedź #75 dnia: 05.01.2014, 18:45:31 pm »
O rany , ale on ma piękne ubarwienie skorupki i chyba już taki 'czarnulek' będzie  ;)Urosło mu się chyba też, ile przybrał od czasu gdy zamieszkał u Ciebie?
Pozdrawiam Beata :)

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Nasz nowy lokator
« Odpowiedź #76 dnia: 05.01.2014, 18:51:25 pm »
Mam nadzieję, że ciemny zostanie. Waży jakieś 88-89 gram (na starcie miał 60-66) a mierzy około 7,5 cm (miał prawie 6,5).
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Nasz nowy lokator
« Odpowiedź #77 dnia: 05.01.2014, 19:21:13 pm »
Szczerze to te ciemne lamparty robią na mnie ogromne wrażenie, mąż podśmiewa się ze mnie ze to dlatego bo lubię murzynów, zazdrosny czy co  :o ;D ;D :D
Pięknie Bączuś przybiera i rośnie, a jak idzie mu jedzenie suszków?Głównie je teraz wcina, co jeszcze chetnie wcina w tej porze małego wyboru?
Pozdrawiam Beata :)

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Nasz nowy lokator
« Odpowiedź #78 dnia: 05.01.2014, 19:37:51 pm »
jest piękny :) też ciemne kolorki u lampartów robią na mnie wrażenie :) są piękne.

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Nasz nowy lokator
« Odpowiedź #79 dnia: 05.01.2014, 19:40:54 pm »
jest piękny :) też ciemne kolorki u lampartów robią na mnie wrażenie :) są piękne.
Komentarz mojego męża 'czy wszystkie kobiety ciagną do murzynów' ?  :laugh: :laugh: :laugh:
Pozdrawiam Beata :)

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Nasz nowy lokator
« Odpowiedź #80 dnia: 05.01.2014, 20:49:31 pm »
Przepiękne ma ubarwienie  :o czy to za sprawą vitalux 'a?
 

Dodano 05.01.2014, 21:22:26 pm
I skąd taka piękna trawa o tej porze roku?  :)
« Ostatnia zmiana: 05.01.2014, 21:22:26 pm wysłana przez Lulka »

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Nasz nowy lokator
« Odpowiedź #81 dnia: 05.01.2014, 21:55:13 pm »
Pięknie Bączuś przybiera i rośnie, a jak idzie mu jedzenie suszków?Głównie je teraz wcina, co jeszcze chetnie wcina w tej porze małego wyboru?
Od około 6 tygodni jest na ścisłej diecie suszkowej, raz na tydzień dostaje trochę aloesa, grudnika i zielistki - ale z tego zestawu wszystko skubnie po razie, aloesa ewentualnie dwa - i koniec. Próbowałam go z ciekawości raczyć roszponką - wypluwa. Z innymi warzywami nie próbuję.
Od początku zostawiam mu suszki między źdźbłami trawy i dzięki temu zaczął ją trochę skubać, i już tak nie wypluwa. Ale nadal nie chce jej jeść sam z siebie.

Przepiękne ma ubarwienie  :o czy to za sprawą vitalux 'a?
Nie mam Vialuxa, używamy zwykłej świetlówki kompaktowej 10.0 firmy Trixie (zmieniana w połowie października).
A kolorki takie intensywne może stąd, że zdjęcie z kąpieli i skorupa cała mokra. :)


Dodano 05.01.2014, 21:22:26 pm
I skąd taka piękna trawa o tej porze roku?  :)
Na początku grudnia sporo jeździliśmy, więc Bączek był prawie dwa tygodnie na wczasach u Teściów, i na powrót dostał taką wyprawkę z ostatków w ogrodzie. :) Już trzy tygodnie ta trawa się trzyma! A i tak jest teraz zmasakrowana.. co on na niej wyrabiał to sobie nie wyobrażacie. Właził na sam czubek i spadał na główkę - i tak ze dwadzieścia razy dziennie. Musiałam ją głęboko wkopać, bo już naprawdę się zaczęłam bać, że sobie skorupę roztrzaska.  Może dlatego się tak przyjęła.
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline siwusek250

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 4
Odp: Nasz nowy lokator
« Odpowiedź #82 dnia: 05.01.2014, 22:24:06 pm »
Przepiękny jest Twój maluszek i rzeczywiście przepięknie jest ubarwiony :):)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Nasz nowy lokator
« Odpowiedź #83 dnia: 07.01.2014, 12:15:30 pm »
Ślicznie rośnie. I jaki jest gładziutki..:)
Dalej utrzymujesz wysoką temp. i wilgotność?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Nasz nowy lokator
« Odpowiedź #84 dnia: 09.01.2014, 06:39:58 am »
Terra zamknięte dla lamparta... ;)
Fajny pomysł. Popatrzcie tylko jak to się wszystko na bieżąco zmienia. Dawniej w wszelakich info była mowa o otwartym, dzisiaj już wiedza jest zupełnie inna.
Widać, że maluch trafił do raju. Rośnie fajnie i chyba efekty nowej linii hodowlanej przynoszą efekty, bo nie widac piramidek :)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Nasz nowy lokator
« Odpowiedź #85 dnia: 12.01.2014, 02:31:49 am »
Dzięki za wszystkie miłe słowa :)
Z wysoką wilgotnością jest duży problem, ciężko utrzymać 80% pod promiennikami. Muszę jednak przyznać, że to podłoże cyprysowe jest fenomenalne pod względem chłonności i głównie dzięki niemu jako-tako daję radę z parametrami, podlewając wszystko ~trzy razy dziennie. Na pewno będzie łatwiej w terrarium zamkniętym, do którego marzy mi się też nawilżacz niczym u wegowego żabutka. Na razie to jednak jeszcze strefa planów.

Połowę swojego aktywnego czasu Bączek spędza w basenie. Staram się trzymać też jego skorupę stale nawilżoną, spryskując ją i oblewając w kąpieli.  Nie ma co prawda żadnych dowodów, a niektórzy wręcz wyśmiewają twierdzenie, by to suchość skorupy również należała do czynników powodujących piramidy, ale do mnie bardzo jasno przemawia pogląd, iż obecność wody na styku tarczek, gdzie nieprzerwanie dokonuje się wzrost, w jakiś sposób okiełzna wykrzywianie się struktur kostnych.  

Teraz odnośnie tego, że on taki gładziutki.. wychodzi na to, że zrobiłam mu naprawdę cudowne zdjęcie! Niestety nie jest tak równy jak bym chciała, pewnych kształtów w jego skorupie już nie zmienię, bo zaczątki lekkie garbków miał jak do nas trafił, a poza tym ma lekką deformację lewej strony skorupy, wklęśnięcie na drugiej tarczce żebrowej - wg mnie to pamiątka jeszcze z wnętrza jajka.

Dobra, dość gadania, foty!

To jest pierwsze zdjęcie, zrobione zaraz po przyniesieniu do domu. Aż się łezka w oku kręci.


Kilka ujęć skorupki, prawa:


lewa:


Nie uwierzycie, ale to zdjęcie zostało zrobione w inny dzień niż tamto wyżej.. najwidoczniej na kamieniu tylko tak jest wygodnie!


Tu Bączulas w ferworze walki z suszem:


Energia rozpiera:


Tu widać wklęśnięcie z lewej:

« Ostatnia zmiana: 12.01.2014, 02:54:29 am wysłana przez semiramida »
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Nasz nowy lokator
« Odpowiedź #86 dnia: 12.01.2014, 02:53:47 am »
Bardzo chętnie czytam wszystkie posty, które zamieszczasz w swoim wątku. Czasem coś podpatrzę, czasami coś przeczytam i mam to cudowne uczucie świeżości umysłu. Jestem bogatsza w nową wiedzę. Pragnę podziękować w swoim imieniu, że tak dbasz o swoich forumowiczów i co kilka dni serwujesz dawkę nowych wiadomości, jakże cennych dla naszej wiedzy i niewiedzy. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
 

Dodano 12.01.2014, 03:04:41 am
Jeśli chodzi o samego żółwia to jest przepiękny. Uwielbiam wszystkie żółwie ale lamparciki przodują. Wydają się takie inteligentne w spojrzeniu i pełne gracji kiedy przemieszczają się po terrarium. Zniekształceniem skorupki czy piramidami się nie martw. Każde żółwicze dziecko jest dla właściciela najpiękniejsze  :P
« Ostatnia zmiana: 12.01.2014, 03:04:41 am wysłana przez Lulka »

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Nasz nowy lokator
« Odpowiedź #87 dnia: 12.01.2014, 04:27:01 am »
Dzięki Lulko, aż pokraśniałam od tylu komplementów!
Dla mnie wszystkie żółwie są piękne - ale jak zobaczyłam Bączka na wystawie w zoologu, to jakby mnie piorun trafił. Nie mogłam spać po nocach dosłownie. :) Takie to było zjawisko. Może Kubusia zreinkarnowana? Nie znam daty jego wyklucia, ale możliwy jest luty 2012 ;D
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Nasz nowy lokator
« Odpowiedź #88 dnia: 12.01.2014, 14:18:21 pm »
Ja też jak najbardziej wierze w to że wilgotność ma znaczny wpływ na kształtowanie się skorupy. Z takich ciekawostek, myślę że ma to znaczenie w tej kwesti, znam pewnych ludzi, u których grek był przez kilka dobrych lat na biorepcie, oczywiście wyrósł ogromny w bardzo krótkim czasie, mieszkał na podłodze, ale był codziennie kąpany, wyrósł dużyyy, ale piramidki ma nieznaczne, skorupa w zasadzie równa. Może to zasługa właśnie częstych kąpieli?

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Nasz nowy lokator
« Odpowiedź #89 dnia: 13.01.2014, 12:19:20 pm »
Żeby 80% pod lampami utrzymać, to chyba musisz non-stop w odkrytym terro lać wodę. Czy ten cyprys tak ładnie wilgoć trzyma?

Maluszek jest prześliczny i bardzo regularnie ubarwiony. Bardzo ciekawa jestem za za 2-3 lata będzie wygladał..:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ