Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 09:42:17 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Oto mój REX - lampart  (Przeczytany 41149 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline klimekpl

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 1
Odp: Oto mój REX - lampart
« Odpowiedź #60 dnia: 17.09.2014, 13:47:29 pm »
Co do kryjówki to ma swój zagłębiony korzeń  i w nim zawsze idzie spać już od początku tak się nauczył. Co do większego basenu to próbowałem ale było więcej brudu jak zabawy. Na dworze w wybiegu ma dużą podstawke pod kwiaty gdzie może cały wejść a też okresowo go pluskam w zlewie i namaszczam oliwką po karapaksach:)
Co do szyb to nie zauważyłem aby się o nie trzaskał, bardziej chodzi za jedzeniem (pasibrzuch) i na kompiele solarne:)
Ma bardzo wesołe usposobienie i APETYT WILCZY, nie jest specjalnie płochliwy a na dworze istny szatan prędkości oraz nawet można się z nim pobawić bo się nie chowa do skorupy.
Co do basenu to na zimę mu coś dam teraz raczej nie widzę potzreby.
Miałem jeszcze fototapetę za terrarium takie kamienie ale chwilowo czekam na nową bo nie bardzo mi pasowała wizualnie.
żółw lamparci - REX

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Oto mój REX - lampart
« Odpowiedź #61 dnia: 17.09.2014, 20:12:31 pm »
Basen jest potrzebny, lamparty potrzebują wody. Nie smaruj niczym skorupy! Czy żółwie smarują sobie pancerz oliwką w naturze? Tworzysz tylko idealne podłoże do rozwoju bakterii i grzybów. Mycie w zlewie też nie jest właściwe - pełno w nim chemii i bakterii. Żółw ma mieć swój, odpowiedniej wielkości pojemnik.
Co do większego basenu to próbowałem ale było więcej brudu jak zabawy.

To jest zwierzę żyjące w ziemi, ono ma być brudne. Moja Sonia jak ma ochotę na kąpiel to sama włazi do baseniku. I co z tego że zaraz z niego wyjdzie i się cała w ziemi utytła? To żółw, a nie eksponat w muzeum...

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Oto mój REX - lampart
« Odpowiedź #62 dnia: 18.09.2014, 12:19:39 pm »
To musisz basen jakoś zabezpieczyć - np. obłożyć płaskimi kamieniami, żeby żółw tyle ziemi do niego nie wnosił na łapach.
Pomaga też dodanie większej ilości gliny do ziemi - podłoże jest wtedy bardziej zbite.
Skoro w basenie było brudno - to żółw z niego korzystał i jest mu on potrzebny.

A oliwkę sobie odpuść - zrobisz tylko żółwiowi tłustą, brudną powłokę na skorupie.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ