Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 22:22:01 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Roboszek  (Przeczytany 18545 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline natalijka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 211
  • Reputacja: 9
Odp: Roboszek
« Odpowiedź #30 dnia: 16.10.2014, 12:07:46 pm »
Mam 3 tacki i naprzemiennie sieje świeżą trawę tzn. jak wstawiam nową do terra to już szykuję sobie następną do kiełkowania a za 5-6 dni sieję w trzeciej. I tak na okrągło. W ten sposób żółwik ma zawsze zielono.

Offline natalijka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 211
  • Reputacja: 9
Odp: Roboszek
« Odpowiedź #31 dnia: 11.12.2014, 13:47:26 pm »
Witam po krótkiej przerwie. Prawie 2 miesiące temu pisałam, że Roboszek waży 130g a dziś już 172g, mam nadzieję, że to nie za szybki wzrost - choć czytałam, że takie maluch mogą szybko przybrać na wadze a potem nawet przez rok nie urosnąć o gram. Będę go obserwować.
Najlepszą wiadomością jest to, że zaczął jeść suszki - hura  :) ale na razie przestał skubać trawkę  :( może ma taki okres przejściowy. Jako, że na dworze brak już świeżych mleczyków (czasem coś się uda znaleźć niezmarzniętego) podstawę jego diety stanowią: roszponka, rukola, cykoria, zielistka (której raczej nie tyka), trzykrotka - uwielbia no i oczywiście suszki przygotowane latem.

]










Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Roboszek
« Odpowiedź #32 dnia: 11.12.2014, 15:15:24 pm »
Z przyrostami u lamparcich faktycznie różnie bywa. Raz wzrost jest ekspresowy a potem przestój następuje.

Maluszek bardzo ładnie wygląda..:) I póki co przyrosty też ma równe i ładne.
Dobrze, że się z suszkami oswoił..:) Bo jednak samo marketowe żarcie, często i gęsto pryskane za zdrowe to nie jest.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Roboszek
« Odpowiedź #33 dnia: 13.12.2014, 09:45:37 am »
Witaj ponownie. Urodziwy ten Twój lampart i tak wysoko wysklepiony. Spróbuj susz zalać na noc wrzątkiem. Moje uwielbiają takie połączenie. Pozdrawiam.

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Roboszek
« Odpowiedź #34 dnia: 13.12.2014, 13:31:35 pm »
Oj, Lulka, tylko nie wrzątkiem. Wysoka temperatura niszczy witaminy rozpuszczalne w wodzie. Lepiej po prostu ciepłą wodą i niech się moczy :)

Offline natalijka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 211
  • Reputacja: 9
Odp: Roboszek
« Odpowiedź #35 dnia: 13.12.2014, 18:30:51 pm »
Dziękuję za patent, dziś spróbuję  :)

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Roboszek
« Odpowiedź #36 dnia: 13.12.2014, 20:02:13 pm »
Ups. Kiedyś ktoś mi dał pomysł. Dziękuję za cenne rady, inaczej żyłabym w błogiej nieświadomości :-)

Offline natalijka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 211
  • Reputacja: 9
Odp: Roboszek
« Odpowiedź #37 dnia: 09.08.2015, 17:30:18 pm »
Witam, po przerwie. Troszkę mnie tu nie było ale to ze względu na pracę. Codziennie przesiadywanie przed komputerem 8h nie zachęca do odpalania swojego w domu. Jednak postanowiłam zrobić kilka zdjęć mojemu maluszkowi i wrzuć na forum.
Mój Roboszek to już nie taki maluszek, bo waży już - uwaga - 322g  :o
Sama byłam w szoku gdy położyłam go na wagę  :D Kiedy on tak urósł ? Ale jak ładnie je to rosnąć też musi.
Ma też już swoje rytuały. Co sobotę przygotowuje mu kąpiel do której co tydzień wali kupę.  Z jedzeniem bywają, ale rzadko, gorsze dni i tylko coś skubnie jednak ogólnie wcina ładnie. Teraz ma urodzaj kwiatów tzn. jada kwiaty malwy, hibiskusa i kwiaty dyni.
Rzućcie proszę okiem na jego przyrosty, nie są czasem za duże ?