Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 11:42:38 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Sami  (Przeczytany 31914 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Sami
« Odpowiedź #75 dnia: 21.01.2014, 16:29:22 pm »
Nie wiem czy widzialas fotki Zosi.Ona spi tez w dziwnych pozycjach.Najczesciej lubi w pionowej pozycji i wyglada,jakby spala kucajac :-)
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Sami
« Odpowiedź #76 dnia: 22.01.2014, 10:01:38 am »
Niezła poza... :laugh:
A jak u Samiego z katarem? Przestał mu dokuczać?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

pereleczka0605

  • Gość
Odp: Sami
« Odpowiedź #77 dnia: 22.01.2014, 18:30:14 pm »
Chyba ma tak jak Twój lampracik z tym katerem bo z nosa leci ale nie ma ani świszczącego oddechu, ani innych objawów.Rano po wstaniu zazwyczaj a w dzień albo zanika albo mała ilość. Nie katuję go lekami jak radziłaś tylko co kilka dni sprawdzam czy sobie oddycha normalnie.
 

Dodano 23.01.2014, 11:16:15 am
Sami zasadził sobie zieloniutką pelargonię, bazylię, pomiędzy mała zielistka. Trochę zieleni w tą paskudną zimę, bidul widać kiepsko znosi polską zimę, tylko pod lampą siedzi i chodzi na strefę wilgotną szukać babek aleniestetyjuż tak je poobjadał,że nie chcą mu liści puszczać mimo, że korzenie mają spore.
 

Dodano 23.01.2014, 11:24:30 am
Oczywiście na każdym zdjęciu śpi bo nawet robienie zdjęć mu nie przeszkadza i ze spanka nie wybudza szanownego gadziorka. Jeśli ktoś by chciał zobaczyć jak gadek chodzi to musi czekać do wieczoru bo ostatnio coś mu się przestawiło i wieczorem biega po terra a w dzień liczą się tylko strefa ciepła i lampy.
« Ostatnia zmiana: 23.01.2014, 11:24:30 am wysłana przez pereleczka0605 »

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Sami
« Odpowiedź #78 dnia: 23.01.2014, 11:37:52 am »
Kochany maluszek  :D a w domku tak ciepło i przytulnie! Gratuluję!

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Sami
« Odpowiedź #79 dnia: 23.01.2014, 11:53:58 am »
Z niego rzeczywiście jest spioch.Sami ma bardzo ciekawą barwę.Ile on waży?
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

pereleczka0605

  • Gość
Odp: Sami
« Odpowiedź #80 dnia: 23.01.2014, 18:15:27 pm »
Zgadza się barwa fajna i na pierwszej tarczce z tej strony co zrobione zdjęcie ma taki charakterystyczny znak szczególny ,,wcięcie kolorystyczne". Nawet w grupie identycznych żółwi mój Samuś jest dzięki temu do odróżnienia :) Na razie to nasze maleństwo waży 54gramy,nawet nie czuję Go prawie na ręce takie pióreczko z pardaliska. Troszkę do jesieni na pewno mi od lipca podrósł bo jak się dobrze przyjrzeć widać przyrościk po obu stronach skorupki. Śpioszek z malucha niezły, szczególnie od kilku dni, odkąd właściwie ta wredna zima przyszła to tylko trochę poskubie jedzenie i śpi jak noworodek.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Sami
« Odpowiedź #81 dnia: 24.01.2014, 11:50:23 am »
Ale ma ładny skalniaczek..:)
Jak robi się zimno to one się często takie mniej ruchliwe robią - więcej się wygrzewają i śpią niż łażą.

Testuję teraz nowe krople do nosa, bo Broszce znów się mocnej katar uaktywnił. To napiszę Ci później jakie będą rezultaty.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

pereleczka0605

  • Gość
Odp: Sami
« Odpowiedź #82 dnia: 25.01.2014, 16:23:02 pm »
W takim razie czekam z niecierpliwością. Mi w Koninie w dosyć porządnym laboratorium powiedziano,że wcale nie zrobią wymazu z nosa ani gardła u żółwia ani innego zwierzaka. Oto polska rzeczywistość, zero przystosowania do nieco bardziej skomplikowanej pracy albo po prostu lenistwo laborantów.

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Sami
« Odpowiedź #83 dnia: 27.01.2014, 00:15:04 am »
Ale słodko śpi.. :) a za tę pelargonię się w ogóle zabiera? Nie wszystkie żółwiny lubią. :)
A z ciekawości, skoro teraz ma 54 g.. to ile ważył jak go kupiłaś?
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

pereleczka0605

  • Gość
Odp: Sami
« Odpowiedź #84 dnia: 11.02.2014, 11:12:22 am »
Pelargonię kilka razy skubnął ale bardziej jest w terra jako imitacja drzewa bo wyższa niż Sam kilka razy jest.
Gadek na razie jak u nas jest nie przybrał na wadze, jedynie pojawił mu się z obu stron przyrościk. Lamparty czasem tak mają, nie rosną a potem nagle na wiosnę szybki skok wagi i wzrostu. Czekamy więc do wiosny. Na razie Samik dzis dostał 4 krzaki babki ukochanej, zasadziłam mu w terra. Wybrałam się na pola i w wielkiej trawie suchej uchowały się z jesieni super ładne więc mamy kilka dni spokojnego wypasu łąkowego, znów z talerzyka innych smakołyków nie będzie chciał jak ma krzaki, z których sam może urwać co mu pasuje.

pereleczka0605

  • Gość
Odp: Sami
« Odpowiedź #85 dnia: 28.03.2014, 11:22:19 am »
Dawno nie było się czym chwalić ale nareszcie i my się doczekaliśmy pierwszego dużego przyrościku. Oto jak się prezentuje nasz lamparcik, zdjęcie plastroniku wygląda na świecące, ponieważ właśnie po kąpieli maluszek został do sesji wzięty. Sami również ładnie przybrał na wadze ma już 67 gramy. Na razie nie zauważam najmniejszych odchyleń w skorupce sugerujących o pojawianiu się piramid. Póki co skorupka gadzinki jest idealnie gładka niczym skorupka jajka, zero spiętrzania się. A czy ktoś zgadnie już czy jestem samcem czy samiczką? Mam jak na zdjęciu mały, krótki i grubaśny ogonek. My obstawiamy na dziewusię ale jeszcze młoda gadzinka jest, jednak ogonek od początku jest taki grubasek i krótki.

Offline neo

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 561
  • Reputacja: 15
  • Posiadany gatunek Stigmochelys pardalis
Odp: Sami
« Odpowiedź #86 dnia: 28.03.2014, 11:48:03 am »
na ślicznego czarnulka rosnie
In The Lap Of The Queen

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Sami
« Odpowiedź #87 dnia: 28.03.2014, 13:35:36 pm »
Pięknie rośnie, cudeńko!  :D
Zdjęcia niestety dość kiepskiej jakości, ale z tego co tam widzę to obstawiam samca (kształt tarczek odbytowych).
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Sami
« Odpowiedź #88 dnia: 28.03.2014, 14:52:46 pm »
Cudeńko! :-* Rośnie jak na drożdżach, miło popatrzeć na takiego zadowolonego żółwika! :)
Przypomnisz proszę, jakie wymiary ma twoje terro? :)
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

pereleczka0605

  • Gość
Odp: Sami
« Odpowiedź #89 dnia: 05.04.2014, 20:44:39 pm »
Dopiero zerknęłam w wątek i widzę pytanie od Ciebie Oliwko ;)Niestety nie pamiętam dokładnych wymiarów ale rano sprawdzę dokładnie, na pewno wiem, że Sami ma około 7-9max cm bez Jego mierzenia ale terra  to dobre pytanie :)Wyślę Ci dokładne parametry po zmierzeniu.