Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 21:56:18 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Stefania, Hyś, Hip i Hop  (Przeczytany 33571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Stefania, Hyś, Hip i Hop
« Odpowiedź #60 dnia: 16.02.2014, 12:08:10 pm »
On ma duży dom i ogród, posiada ogromne terro, w którym nie jedna osoba sie zakochała(mowa o terro  ;D ) i lamparty piękne, wiem ze był zainteresowany, także pisz, napisałam mu już też na fb  ;)
Pozdrawiam Beata :)

Offline zafra.adax

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 3
Odp: Stefania, Hyś, Hip i Hop
« Odpowiedź #61 dnia: 16.02.2014, 12:18:18 pm »
dzięki, już mu napisałam wiad. głupio mi tak bo były gdzie indziej obiecane...ale ja sie prosić nie bede w nieskończoność kiedy lamparty smutno sie obijają o szyby małego terra... eh...

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Stefania, Hyś, Hip i Hop
« Odpowiedź #62 dnia: 16.02.2014, 12:25:08 pm »
Ja też nad tym pomyślę  ;D

Offline natalijka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 211
  • Reputacja: 9
Odp: Stefania, Hyś, Hip i Hop
« Odpowiedź #63 dnia: 16.02.2014, 12:30:55 pm »
Hej, ja jestem w trakcie poszukiwania żółwia lamparciego, więc jestem jak najbardziej zainteresowana.

Offline neo

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 561
  • Reputacja: 15
  • Posiadany gatunek Stigmochelys pardalis
Odp: Stefania, Hyś, Hip i Hop
« Odpowiedź #64 dnia: 19.02.2014, 18:16:38 pm »
Obiecałem Marcie że jednym się zaopiekuję . Czy ktoś z was zamierza w najbliższym czasie przemieszczać się z Poznania na Śląsk ponieważ poszukuję kogoś kto mógłby mi pomóc w przetransportowaniu żółwika a jeżeli się nie uda to podjadę pociągiem a z czasem ostatnio mam bardzo kiepsko dlatego ja jak i gadzinka liczymy na waszą pomoc .
In The Lap Of The Queen

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Stefania, Hyś, Hip i Hop
« Odpowiedź #65 dnia: 19.02.2014, 21:01:04 pm »
Dlaczego tylko jeden? Masz zamiar wziąć parkę? Pozdrawiam

Offline neo

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 561
  • Reputacja: 15
  • Posiadany gatunek Stigmochelys pardalis
Odp: Stefania, Hyś, Hip i Hop
« Odpowiedź #66 dnia: 19.02.2014, 21:26:35 pm »
dlatego tylko jeden że nie jestem zbieraczem Lulka ! dziesieć razy się zastanowiłem czy żółwią nie bedzie za ciasno a naprawde nie chce żeby sie u mnie męczyły . Brałem pod uwagę jeszcze przyszłość gadziorków bo sam jeszcze nie jestem pewien czy moje zółwie to chłopak i babka a wielkim problemem mogłoby być jakbym miał 4 samce . Dla mnie to trudna decyzja a zawsze staram  sie pomagać innym i nie chciałbym teraz adoptować żółwi bezmyślnie żeby później samemu oddawać do adopcji , więc lepiej jak trafią do dwóch nowych domów i będą miały wszystkiego pod dostatkiem . Za dwa lata planuję zakupić wielką  szklarnię aby żółwie jak najwięcej mogły być poza terrarium wtedy będę mógł zastanowić się nad kolejną adopcją ale tak jak to Marta słusznie zauważyła lamparty wyrosną na naprawde wielkie żółwie a apetyt mają niesamowity więc do tego trzeba podchodzić " po łyżeczce " żeby się nie zadławić .
In The Lap Of The Queen

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Stefania, Hyś, Hip i Hop
« Odpowiedź #67 dnia: 19.02.2014, 22:04:57 pm »
W takim układzie napiszcie mi proszę na ile lat starczyłoby dla dwóch lampków terra 130/60 plus wybieg balkonowy 120/80?

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Stefania, Hyś, Hip i Hop
« Odpowiedź #68 dnia: 20.02.2014, 07:42:43 am »
minęło już sporo czasu a żółwie ciągle u mnie.... muszę z przykrością stwierdzić że Margherita sie nie odzywa... nie wiem co robić.
Czy ewentualnie ktoś byłby zainteresowany przygarnięciem moich lampartów?
 Rosną, jedzą dużo, nie mam już jak im zapewnić dobrych warunków. przykre to ale prawdziwe.
 Bardzo żałuje że tak wyszło, że nie dam rady ich mieć... mam nauczkę na całe życie, żeby nie dać ponosić się chwili.
Oddam je tylko w dobre ręce, nie chce żeby sie męczyły w małym terra w bloku jak to u mnie...

Spokojnie to jak na Margheritę jest bardzo normalne. Zawsze się zobowiązuje i potem nagle znika ;) Przewidywałem taki rozwój sytuacji ;)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Stefania, Hyś, Hip i Hop
« Odpowiedź #69 dnia: 20.02.2014, 13:26:29 pm »
W takim układzie napiszcie mi proszę na ile lat starczyłoby dla dwóch lampków terra 130/60 plus wybieg balkonowy 120/80?

Przy założeniu, że w chwili obecnej mają ok. 200-250 gram to sądzę, że na jakieś 3 może 4 lata jak nie będą za szybko rosły.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline natalijka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 211
  • Reputacja: 9
Odp: Stefania, Hyś, Hip i Hop
« Odpowiedź #70 dnia: 20.02.2014, 13:46:46 pm »
Ja już prowadzę rozmowy dot. drugiego żółwia. Na razie zaproponuje mu terrarium 80x40 cm ale już planuje zakupić lub zrobić dużo większe  o długości min. 150 cm

Offline zafra.adax

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 3
Odp: Stefania, Hyś, Hip i Hop
« Odpowiedź #71 dnia: 20.02.2014, 14:55:17 pm »
Wege :) trzeba było mnie  uprzedzić ( że Margherita tak obiecuje i nic za tym nie idzie).... całą zimę ledwo dawałam rade z kasą na jedzenie dla nich (zioła, bazylia, roszponki i rukole i cuda takie) domach :) stepy oddały swoje terra a same poszły do małych.. gdybym wiedziała to szybciej bym poszukała innych domów. :)

Pozdrawiam wszystkich

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Stefania, Hyś, Hip i Hop
« Odpowiedź #72 dnia: 20.02.2014, 15:34:29 pm »
A kto chce trzeciego? Ja póki co warunki mam super  :P

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Stefania, Hyś, Hip i Hop
« Odpowiedź #73 dnia: 20.02.2014, 15:40:30 pm »
Ja już prowadzę rozmowy dot. drugiego żółwia. Na razie zaproponuje mu terrarium 80x40 cm ale już planuje zakupić lub zrobić dużo większe  o długości min. 150 cm
Oj 80/40 dla lamparta to za małe  :-\ Może najpierw zrób wieksze terro, potwierdzam ze Lulka ma bardzo dobre warunki żółwiowe, wielkie , piekne terro, mieszkamy niedaleko siebie  ;)
Pozdrawiam Beata :)

Offline natalijka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 211
  • Reputacja: 9
Odp: Stefania, Hyś, Hip i Hop
« Odpowiedź #74 dnia: 20.02.2014, 17:35:03 pm »
Ja już prowadzę rozmowy dot. drugiego żółwia. Na razie zaproponuje mu terrarium 80x40 cm ale już planuje zakupić lub zrobić dużo większe  o długości min. 150 cm
Oj 80/40 dla lamparta to za małe  :-\ Może najpierw zrób wieksze terro, potwierdzam ze Lulka ma bardzo dobre warunki żółwiowe, wielkie , piekne terro, mieszkamy niedaleko siebie  ;)

Wiem, że ten wymiar szału nie robi, ale na tę chwilę czekam na decydujące zdanie obecnej właścicielki. Pomysł na terrarium już mam, czekam tylko na hasło, że zafra.adax  powierzy opiekę nad jednym mnie i zabiorę się za realizacje.