Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 13:18:14 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Stefania, Hyś, Hip i Hop  (Przeczytany 33008 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zafra.adax

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 3
Stefania, Hyś, Hip i Hop
« dnia: 05.08.2012, 02:03:28 am »
Cześć wszystkim.

Już od wieków przeglądam fora na temat żółwi i o wieków mam styczność z żółwiami  dlatego postanowiłam założyć sobie konto:)
 Aktualnie w domu mieszkają 4 żółwiki: Stefania, Hyś, Hip i Hop.

Hip i Hop to dwa maluchy lamparcie zakupione na listopadowej ( listopad 2011 Poznań) giełdzie terrarystycznej.



Stefania ..jej życie nie było łatwe, przyjechała z pozszywanymi łapkami, ponieważ w poprzednim domu szczury ją pogryzły, nie chciała za bardzo jeść zieleninki czekała na swoje stare jedzenie (mandarynki, ser itp) ale obecnie rzuca się na mlecze, kwiatki i wszelkie dobra.



Hyś a raczej Hysia :) dzielna kompanka Stefanii, specjalizuje się w przepychaniu Sfefanii od miski (kto pierwszy ten więcej..) i żarówki grzewczej.



żółwie mieszkają w terrariach, w dni słoneczne zabierane są wszędzie gdzie można je zabrać, jest dużo zieleninki do jedzenia i jest dla nich bezpiecznie.







Maluchy obecnie są odrobaczane, zrobiłam badanie kału i wyszło, że mają nicienie. Hip od listopada troche ruszył i rośnie ale martwi mnie Hop, który nie ma żadnego przyrostu a je za pięciu.. mam nadzieje, że jak robale znikną to zacznie rosnąć.


 

Dodano 05.08.2012, 02:13:24 am
View My Video

a tu jeśli się uda to filmik, nakręcony rok temu.. Hyś jeszcze mała :)


 

Dodano 05.08.2012, 02:22:25 am
i jeszcze kilka fot



hip poniżej



i hop





« Ostatnia zmiana: 05.08.2012, 02:22:36 am wysłana przez zafra.adax »

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Stefania, Hyś, Hip i Hop
« Odpowiedź #1 dnia: 05.08.2012, 11:22:16 am »
Witaj,śliczne te Twoje żółwiki,a zdjęcie Hopa cudowne.
Dobrze,że Stefa czuje się już lepiej,okropne to co napisałaś o szczurach.Pozdrawiam
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline zafra.adax

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 3
Odp: Stefania, Hyś, Hip i Hop
« Odpowiedź #2 dnia: 05.08.2012, 11:25:31 am »
Dziękuje, Stefania jest u mnie już drugi rok albo nawet trzeci i dużo się w jej życiu zmieniło :) jak przyjechała to na prawdę w małym akwarium w piasku bez lampki jeszcze z takim srebrnym opatrunkiem na łapkach. Teraz owszem ma krzywe łapy, dwa pazury jakoś inaczej jej rosną ale ogólnie Stefka jest nie do zdarcia :)

Offline attra

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 587
  • Reputacja: 11
  • Żółw stepowy Rico
Odp: Stefania, Hyś, Hip i Hop
« Odpowiedź #3 dnia: 05.08.2012, 11:58:06 am »
Witaj na forum :)

Masz śliczne gadzinki. To co napisałeś o tych szczurach jest straszne - zastanawia mnie gdzie poprzedni właściciel trzymał gadzinę, że dobrały sie do niej szczury...

Ogólnie fajnie, że ją przygarnęłeś i teraz ma dobrze. a czy masz dla gadzin wybieg zewnętrzny, czy wypuszczasz je na spacery?
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

Kliknij:
http://www.polskieserce.pl/

Offline zafra.adax

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 3
Odp: Stefania, Hyś, Hip i Hop
« Odpowiedź #4 dnia: 05.08.2012, 12:16:47 pm »
Mam na imię Marta :) tak tylko dla sprostowania. Tak żółwie latem wychodzą na trawkę (nie mam swojej działki, ogrodu więc zostaje mi zabieranie ich na działkę do znajomej lub na ogródki znajomych, ewentualnie w pracy mamy taki ładny teren to chodzą i się wypasają).

A odnośnie Stefki to z tego co wiem to ludzie u których była mieli szczurki w domu i Stefka chodziła czasem u nich po podłodze i może zapomnieli jej włożyć do akwarium w nocy i ją dopadły. Mysle jednak że to jest super silny zółw z charakteru :) przez te lata u mnie nie chorowała jakos specjalnie, kilka wizyt u weta ale ogólnie nic poważnego.

Gorzej z tymi maluchami lamparcimi, od początku coś zawsze nie tak, a to oczy podpuchnięte, potem przedawkowanie wit A, teraz robale... no nic z maluchami trudniej ale to wiedziałam od początku.

Marzy mi się dom z ogórkiem i wielkie wybiegi ..:)

Offline attra

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 587
  • Reputacja: 11
  • Żółw stepowy Rico
Odp: Stefania, Hyś, Hip i Hop
« Odpowiedź #5 dnia: 05.08.2012, 12:30:57 pm »
Ups przepraszam :)

Ja mam stepka Rico - ma wg papierow 2 lata. Też miał już robaki i był odrobaczany. Dodatkowo teraz ponajadal się kamyczkow i je wydala, więc mam stres czy mu nic złego nie zrobią.

Ponoć z maluszkami jest łatwiej o różne choroby itp.

A co do tych szczurów, to mnie dreszcz przeszedł jak o tym pomyslę.
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

Kliknij:
http://www.polskieserce.pl/

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Stefania, Hyś, Hip i Hop
« Odpowiedź #6 dnia: 05.08.2012, 13:03:02 pm »
Witaj na forum Marta!  :D

Masz wspaniałe gadziny, śliczne stepki i cudowne lampartki  :)
Dobrze że już jest ok z Stefanią bo aż serce boli jak się dowiadujesz co się wcześniej działo z skorupą  :(
Uratowałaś ją  :)

Pozdrawiam ! :)
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline zafra.adax

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 3
Odp: Stefania, Hyś, Hip i Hop
« Odpowiedź #7 dnia: 05.08.2012, 15:09:28 pm »
attra, a jak po odrobaczaniu nie było problemów? Potem znów badałaś kał i wyszło czysto? a jeśli mogę wiedzieć jakim preparatem odrobaczałas?

Offline barto_nt

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 5
Odp: Stefania, Hyś, Hip i Hop
« Odpowiedź #8 dnia: 05.08.2012, 15:16:21 pm »
Witaj Marto,

Rico był odrobaczany (nicienie) preparatem Fenbendazol. Dawka raz w tygodniu x 3. Po dwóch, później po trzech tygodniach po kuracji kupsko badane u dwóch wetów i wszystko OK.

Offline attra

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 587
  • Reputacja: 11
  • Żółw stepowy Rico
Odp: Stefania, Hyś, Hip i Hop
« Odpowiedź #9 dnia: 05.08.2012, 15:51:12 pm »
Tak jak pisał Barto - nie było zadnych problemów. lek podawaliśmy na listku zieleninki i zjadal całość dawki. Po tym jak go odrobaczylismy, gadzior stal sie dużo bardziej aktywny, żarłoczny :) Kupa po badaniu u 2 wetów była czysta. Weterynarz stwierdziła tez że po pozbyciu się pasożytów zdecydowanie poprawiło sie trawienie gadziora.

Także jestem pewna, że i Twój gadzior będzie się zdecydowanie lepiej czuł po pozbyciu się robali.

Tylko ważne, żeby po lekarstwo i ustalenie odpowiedniej dawki pójść do weta, który zna sie na gadach.
Poza tym wet tłumaczył, że pasożyty zabierają z pokarmu wszystko co wartościowe gadziorowi nic nie zostaje. Może dlatego Twój lamparcik nie rośnie?
« Ostatnia zmiana: 05.08.2012, 15:53:28 pm wysłana przez attra »
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

Kliknij:
http://www.polskieserce.pl/

Offline zafra.adax

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 3
Odp: Stefania, Hyś, Hip i Hop
« Odpowiedź #10 dnia: 05.08.2012, 16:07:17 pm »
Pewnie masz racje, z tym że zarówno Hip i Hop miały apetyt bardzooo duży. Przez rok jednak bardzo mało urosły, a Hop właściwie nic... choć wcinał wiecej od Stefanii (dużego stepka). Też fenbendazol mam sama im zdecydowałam się podać bo weterynarze nie potafili, wiec też na listku ale skubane wyczuły i nie było tak łatwo jednak zjadły :) dwa dni dostały dawki przeliczone przeze mnie, czyli około 1 milimetra. Troche mnie dziwiło, że tak mało ale skoro tak jest to pewnie zadziała.

Już sobie ich bardziej aktywnych nie wyobrażam. :)
Dzięki za odpowiedzi
 

Dodano 05.08.2012, 16:08:40 pm
attra a wy skąd jesteście ? w sensie jakie miasto?

Offline attra

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 587
  • Reputacja: 11
  • Żółw stepowy Rico
Odp: Stefania, Hyś, Hip i Hop
« Odpowiedź #11 dnia: 05.08.2012, 16:23:09 pm »
Marta, my jesteśmy z Nowego Targu.

A jak wyliczałaś dawkę? Trochę ryzykowne samemu to ustalać, nam wet przeliczyła to względem wagi gadziora. Podawaliśmy raz w tygodniu przez trzy tygodnie.
Czy weterynarz, który rozpoznał pasozyty nie potrafił ustalić dawki?

My do weta od gadów mamy 90 km (do Krakowa), ale co robić - jak trzeba to trzeba.  Kał wysylaliśmy pocztą, a potem telefonicznie weterynarz (po tym jak zważyliśmy gadziora) wyliczyla nam odpowiednią dawkę.
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

Kliknij:
http://www.polskieserce.pl/

Offline zafra.adax

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 3
Odp: Stefania, Hyś, Hip i Hop
« Odpowiedź #12 dnia: 05.08.2012, 20:30:48 pm »
ja sobie zważyłam żółwie, poczytałam w necie i skonsultowałam z wet. z Wrocławia. W Poznaniu to ja sama zleciłam badanie kału więc z wynikiem poszłam do weta i ten nie potrafił sobie poradzić (dał zupełnie inny lek i dał go do zaaplikowania w domu bo chciał im do buzi dać ale sie nie udawało).. Sprawdziłam w domu w necie nazwę tego leku i coś mi nie grało wiec skonsultowałam się telefonicznie z Wrocławiem. Taka historia :) Bywałam też u pani ze starego zoo ale właśnie tam dostawały siłowo i nawet bez nazwy jakieś leki na odrobaczanie ale juz nie chce takich rzeczy robić. Tymbardziej że pani z Poznania z Zoo na wszystko ma receptę" damy witaminki" i miałam potem napuchniętego Hipa od witaminy A w nadmiarze.

Dzięki w ogóle za zainteresowanie moimi żółwiami :)

Offline attra

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 587
  • Reputacja: 11
  • Żółw stepowy Rico
Odp: Stefania, Hyś, Hip i Hop
« Odpowiedź #13 dnia: 05.08.2012, 20:41:26 pm »
Marta tutaj masz listę polecanych wetów od gadów: http://www.terrarium.com.pl/dzial/weterynarze

Super, że sobie poradziłaś. Nam wet który na gadach sie nie zna, ale badania kału robi na miejscu, taką dwakę zalecił, że nasz Rico dziś już by nie żył... Dlatego przewrażliwiona jestem.

A Ty z jakiej miejscowości pchodzisz?

Naszz Rico zjadł 3 razy lek na listku ulubionej zieleniny, chociaż czasem po pół godziny za nim z z tym liściem chodziłam :) Ale najwazniejsze zdrowie gadziny.

Ja ogólnie uwielbiam zółwie, swojego i innych tez, bo to wspaniałe stworzenia... No i w sumie mam żółwiowego świra  ;D
Tu na forum zawsze ktoś pomoże, doradzi.
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

Kliknij:
http://www.polskieserce.pl/

Offline zafra.adax

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 3
Odp: Stefania, Hyś, Hip i Hop
« Odpowiedź #14 dnia: 05.08.2012, 21:27:21 pm »
miło wiedzieć, że są też inni gadolubni na świecie :) listę znam, jestem z Poznania i własnie z listy do pani Grażyny Pabijan chodziłam... ale do końca to nie było to. Konsultacje mam z Wrocławiem z dr. Piaseckim.

Nie mówie, że jakoś super się znam na żółwiach itd ale w wieku 6 lat tata przywiózł pierwszego żółwia i jakoś od dziecka mam sentyment, w domu także dwa akwaria z rybami krewetkami oraz ślimaki afrykańskie i pies :) małe zoo. a Wasz żółwik gdzieś na forum ma zdjęcia ?:)