Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 23.06.2024, 21:57:35 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw lamparci Tuptuś  (Przeczytany 149103 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #615 dnia: 21.03.2014, 10:34:45 am »
Pełno jest tego zielska u mnie pod blokiem. Roślina rośnie w towarzystwie, większymi stadami.

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #616 dnia: 22.03.2014, 15:31:55 pm »
Ale piękna niespodzianka, gratuluję powiększenia gromadki żółwiowej :)

Co do inwazji pierwotniaków - wg żółwiej biblii McArthura, na Eimeria spp. działają sulfonamidy, stosuje się też Baycox (preparat zawierający toltrazuril). Leczy się to długo i w trakcie kuracji trzeba zachować ultra ścisłą higienę - codziennie zmieniać podłoże, a samo terrarium i wszystkie sprzęty dezynfekować (np. octem). Stąd też najlepiej na czas kuracji przejść na terrarium tymczasowe. Dobry wątek przybliżający ten temat (choć dotyczy agamy, tu też będzie miał zastosowanie) znalazłam na tcp --> http://www.terrarium.pl/topic/269972-kokcydia-b-liczne-eimeria-sp-prosze-o-pomoc/?hl=eimeria.

Jeśli chodzi o roślinkę, to jak dla mnie może to być tasznik. Dla porównania, podobne kwiatki rozpoznane na bio-forum jako tasznikowe --> http://www.bio-forum.pl/messages/3280/84542.html
Aby dokładnie zidentyfikować roślinkę, potrzebne by były lepsze zdjęcia detali i całego pokroju rośliny.

« Ostatnia zmiana: 22.03.2014, 15:33:50 pm wysłana przez semiramida »
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #617 dnia: 27.03.2014, 10:15:24 am »
Ostatnie dni lenistwa w terrarium. Wykryto u lampków kokcydioze. Podobnie jak Neo przenoszę żółwie do kastry. Ankan użyczy mi pojemnik na czas odrobaczania. Sytuacja jest dla mnie dość trudna bo przy małym dziecku wyjątkowo trudno będzie dezynfekować codziennie wszystkie elementy. Podobnie z kąpielami w sodiazocie. Zrobię co tylko będzie możliwe.
Póki co zapanował w Tupsolandii błogi spokój. Żółwie nieświadome nadchodzących zmian zażywają kąpieli słonecznych i jedzą aż uszy się trzęsą :P
Dodatkowo proszę o identyfikację dwóch roślinek...
Czy to fiołek polny i gwiazdnica?

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #619 dnia: 05.04.2014, 11:17:37 am »
Żółwie czekają na odrobaczenie. Nic się nie składa... dziś dopiero odbieram Baycox. Bardzo się martwię bo nie mam zaufania do lekarzy z przychodni Cztery Łapy. Mam nadzieję, że dobrze odmierzą dawkę! Napiszę jeszcze do naszej dr Marciniak, tak dla pewności.
U żółwi dobrze. Duża już mnie zaakceptowała i co rano biegnie pierwsza do basenu z cieplutką wodą. Jest bardzo ruchliwa. Biega po terrarium jak szalona. Tup za to przesiedziałby cały dzień w misce z jedzeniem. Zrobił się przy Hopci straszny żarłok. Zresztą sami zobaczcie...

Offline sunlela

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 3
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #620 dnia: 05.04.2014, 12:22:16 pm »
Piękne te Twoje żółwiki  :)
Pozdrawiam Ania

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #621 dnia: 05.04.2014, 13:10:36 pm »
Oh cudowne te Twoje gadziory  :-* Apetyty to chyba oboje maja niezłe :)
A co do weterynarza, to czemu wybrałaś przych. Cztery Łapy??Tam jest w ogóle spec od gadów??Ja chodzę do pJóźwiaka do Zwierzętarni na Al Włókniarzy i jestem zadowolona, super pobrał krew z ogonka Erniemu i to za pierwszym wkłóciem, jak będzie stabilna pogoda wybiorę się też z mauretanami na oględziny i może bad krwi, bo kału na pewno.Polecam tego weta!!!
Pozdrawiam Beata :)

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #622 dnia: 05.04.2014, 14:24:16 pm »
Załamałam się psychicznie  :'( nie ma baycox u pomimo iż prosiłam ich o zamówienie. Dzwonię do zwierzętarni!

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #623 dnia: 05.04.2014, 15:01:07 pm »
Ale olewactwo w tej klinice ;(Oni to chyba głównie specjalizują sie w leczeniu piesków...DZwoń do zwierzętarni, tylko nie jestem pewna czy p Jóźwik w soboty przyjmuje...
Pozdrawiam Beata :)

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #624 dnia: 05.04.2014, 15:37:56 pm »
W weekend zwierzętarnia nie pracuje. Muszę czekać do poniedziałku. Może mój mąż zlituje się nade mną i podjedzie po środek na odrobaczani. Gdybym wiedziała, że tak mnie potraktuje załoga z czterech łap to od razu uderzyłabym do zwierzętarni :-( tym bardziej, że mąż miał wolne w tygodniu. Jestem zalamana. Dałam ciala. Żółwiory czekają, kokcydia atakują a ja jestem bezradna!
 

Dodano 05.04.2014, 15:44:40 pm
W ramach wyjaśnienia : W czterech łapach nie ma specjalistów od gadów. Prosiłam jedynie o zamówienie Baycoxu. Miał być na piątek po 14. Pojechałam dla pewności w sobotę a tu taka niespodzianka. Skierowali mnie do zwierzętarni. Mogli to zrobić tydzień temu! To się nazywa brak profesjonalizmu!
« Ostatnia zmiana: 05.04.2014, 15:44:40 pm wysłana przez Lulka »

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #625 dnia: 05.04.2014, 16:50:44 pm »
Zwierzętarnia jest czynna w tygodniu do 20 to mąż może po pracy podjechać po ten lek i już.
Pozdrawiam Beata :)

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #626 dnia: 05.04.2014, 21:48:11 pm »
Lulko spokojnie, przecież Twoje żółwie nie mają żadnych galopujących objawów infekcji tymi pierwotniakami - biegunki, braku apetytu czy zmniejszonej aktywności - więc myślę że parę dni zwłoki nie ma w tej chwili wielkiego znaczenia.
 
U Tupsona widać już w całej okazałości piękny jasny przyrost, gładki i równy, pogratulować! A jego spojrzenie na trzecim i czwartym zdjęciu po prostu kapitalne ;D
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #627 dnia: 07.04.2014, 14:04:28 pm »
Też chodzę do p. Juźwika. Niestety nie udało mu się pobrać krwi z ogonka Frani, wkłuwał się chyba z 8 raz.  ::)
Ale to nie zmienia faktu, że to bardzo dobry weterynarz. Jedynym minusem jest chyba to, ze przychodnia jest czynna tylko w tygodniu i to do 20  :-\
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline natalijka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 211
  • Reputacja: 9
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #628 dnia: 19.05.2014, 19:37:09 pm »
Lulka, co tam słychać u Twoich żołwi? Jak idzie walka z nicieniami? Gady nadal siedzą w "więzieniu"?

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #629 dnia: 20.05.2014, 08:54:00 am »
Witam po dłuższej nieobecności. Pozdrawiam żółwiomaniaków, a Tobie NATALIJKA dziękuję za zainteresowanie tematem!  :) Żółwie w dalszym ciągu przebywają w więziennej kastrze. Nicieni było tak dużo, że lekarz zalecił aż czterotygodniową kwarantannę. W najbliższą sobotę będzie powtórka z odrobaczenia a po niej kolejne dwa tygodnie przymusowego przebywania w pojemniku tymczasowym. Staram się jak mogę aby zachować sterylną czystość, ale niestety nie zawsze mi to wychodzi. Nie mogę przecież pilnować moich rozbójników 24 h/dobę. Czasami bywa tak, że przychodzę ze spaceru a kupa jest rozniesiona po całej powierzchni zbiornika. Zauważyłam, że w dalszym ciągu kał jest wodnisty, co może wskazywać, że robale nie zostały wytępione! Wcale by mnie to nie zdziwiło bowiem moje żółwie pluły na potęgę pomimo, iż cała zawartość pasty wylądowała w gardle. Podsumowując moją wypowiedz żółwie począwszy od dnia 9 kwietnia są w izolatce, co daje nam łącznie 1,5 miesiąca!