Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 16.06.2024, 10:00:44 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw lamparci Tuptuś  (Przeczytany 148032 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #285 dnia: 24.07.2013, 09:33:09 am »
Wyszlo fajnie..:) Ubij tylko tą ziemię trochę, bo wydaje mi się być luźna i gadzior będzie jej na łapach sporo nosił do jedzenia i basenu.
Zamiast doniczki lepszy jest domek z patyków na drucie - żółwik przy okazji się będzie po nim wspinał. Jak maluch Ci się zmieści to możesz też mu zrobić schowek z połowki kokosa. Moje póki małe były to bardzo lubiły takie kryjówki.

A co do terra - to ja też uważam, że lepiej zrobić samemu i to wcale nie oznacza, że takie będzie nieestetyczne. Wręcz przeciwnie. Jak się samemu nie umie to można narysowac projekt i dać stolarzowi do wykonania. I przynajmniej się otrzyma to co się chce. Te kupne mają różne wady - poczynając od tego, że sa od góry zamknięte na stałe po różne kiepsko wykonane ze styropianu czy gipsu tła - w których potem żółw dziury drąży.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #286 dnia: 24.07.2013, 23:29:17 pm »
Wczoraj padłam zanim zdołałam przebrnąć przez wszystkie odcinki Tupsonowego pamiętniczka, bo trochę już się zdążył wątek rozrosnąć.
Lulko, współczuję Ci bardzo śmierci drugiego lamparciątka, zrobiłaś co mogłaś.. a tempo poprawy warunków w lokum Tuptusia iście podręcznikowe, tak trzymać i nie oburzać się na dobre rady na żadnym etapie, wszyscy po to tu siedzimy żeby się uczyć i wymieniać doświadczeniami.
Pomysł z zasadzeniem lawendy bardzo mi się podoba i chyba od Ciebie zapożyczę na wybieg;), podobno to wytrzymała na słońce roślinka, a ja mam balkon prosto na południe.
No i strasznie rozpuściłaś Pana Tupsona, że tak z jedzeniem grymasi, mój to nawet podsuszoną babką się dziś rano uraczył.  :o
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #287 dnia: 25.07.2013, 01:04:21 am »
Semi co do lawendy to ja mam wrażenie, że to jak chwast.. u mnie rośnie jak głupia a nie ma najlepszych warunków, szczególnie z kochającym ją deptać Maniem. A mam dwa krzaczki.. u mnie pod blokiem tez posadzili i jest od rana do 15 słońce tam non stop i rośnie jak na drożdżach :)
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #288 dnia: 25.07.2013, 08:25:47 am »
Dziękuję za wszystkie cenne rady  :) Przyjmuję z pokorą i obiecuję, że za rok pojawi się nowe terrarium jak z obrazka  ;D Mam znajomego, który wykona mój projekt a cena będzie rozsądna! Poproszę Was również o akceptację projektu. Zapewne go sobie rozrysuje, puszczę w obieg i naniosę poprawki. Ale to dopiero za parę miesięcy. Tupciowi póki co musi wystarczyć szklane terrarium  :( A myślę, że się do niego przekonał bo chodzi, zwiedza i wącha Nowy wystrój. Teraz ma wybieg balkonowy, a co parę dni jeździ na podwórko do moich rodziców. Macie rację, warunki może nie są idealne, ale nikt by go nie kochał tak bardzo jak ja!

Offline Tomasz!

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Reputacja: 3
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #289 dnia: 25.07.2013, 11:06:13 am »
I super! :)

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #290 dnia: 25.07.2013, 11:09:17 am »
Cokolwiek nie napiszesz I tak Ciebie lubię  :P Taki Twój urok   :laugh:

Offline Tomasz!

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Reputacja: 3
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #291 dnia: 25.07.2013, 11:15:22 am »
Buziaczki!!!! :-*

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #292 dnia: 25.07.2013, 11:52:28 am »
Pomysł z zasadzeniem lawendy bardzo mi się podoba i chyba od Ciebie zapożyczę na wybieg;), podobno to wytrzymała na słońce roślinka, a ja mam balkon prosto na południe.

Ja mam u małego Tusia na wybiegu lawendę, słońce jest od rana do wieczora, czasami jest ponad 40* w słonku przy lawendzie... Daje radę i rosnie jak szalona :) Naprawdę fajny pomysł. Na wybiegu w szczerym słońcu rośnie jeszcze majeranek i bazylia ;) Też dają wspaniale radę.
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #293 dnia: 25.07.2013, 11:55:19 am »
Wielkie dzięki.  Js kupiłam dwie bazylię, jedną wkopalam w terra, druga pójdzie zatem na wybieg  :P

Offline Tomasz!

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Reputacja: 3
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #294 dnia: 25.07.2013, 12:45:11 pm »
Rozmaryn też się sprawdza.Ma podobne wymagania jak lawenda, choć lepiej wygląda, gdy ma więcej wilgoci.

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #295 dnia: 25.07.2013, 13:02:14 pm »
 :laugh:
 

Dodano 25.07.2013, 13:03:57 pm
GDZIE DIABEŁ NIE MOŻE TAM TUPSONA POŚLE  :laugh:
« Ostatnia zmiana: 25.07.2013, 13:03:57 pm wysłana przez Lulka »

Offline Tomasz!

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Reputacja: 3
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #296 dnia: 25.07.2013, 13:06:29 pm »
Tak to z żółwiami jest.
Niby takie niezgraby, a wszędzie wejdą. ;) :D ;D

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #297 dnia: 25.07.2013, 13:16:22 pm »
a jak mu ladnie z zielonym :P no faktycznie szczegolnie te maluchy wszedzie wleza :D
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #298 dnia: 25.07.2013, 13:20:48 pm »
No dobra... trochę pocudowałam i pozmieniałam. Idealnie nie będzie, efekt całości psuje szklane terrarium.  :'(
Okleiłam szyby tapetą. Dodałam dodatkową kryjówkę (doniczkę ceramiczną). Szklarenkę okleiłam a wnętrze wyścieliłam drewienkami jodłowymi. Zmieniłam też miejsce lawendy. Tup bez problemu się po niej wspinał, a że wyjęłam szyby na okres letni, to o nieszczęście było nietrudno  :( No niestety ta inteligentna bestia wpędzi mnie kiedyś do grobu. Jak z małym dzieckiem ciągle na oku  :P
Dodałam nową roślinkę - fuksję :P
Jutro jedziemy na wieś z Tupsonkiem i zamierzam przywieść trochę darni. Wkopię ją w malutkich doniczkach, tak żeby maluch mógł ją skubać.
Zamówiłam również matę z patyków, bo Szanowny Pan Tupson uwielbia wspinaczkę: http://www.zoofaktor.pl/mata-z-patykow-s-domek-dla-malych-zwierzat-do-samodzielnego-formowania.html
No nie wiem co jeszcze mogę dla niego zrobić?
Przedstawiam zdjęcia po zmianach...
A na koniec mały bonus - mój mały łepek  :P

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #299 dnia: 25.07.2013, 13:36:43 pm »
ale ty go rozpieszczasz Lulka ;) rezydecja pierwsza klasa ;) ladnie jest,estetycznie tez :) teraz poczekaj tylko na efekty:Tup+przemeblowanie po swojemu :D
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)