Żółwie lądowe > Żółwie mauretańskie

Emona

<< < (2/21) > >>

TomaszW:
Temperaturą się nie martw.Bardziej szkodliwe dla żółwia jest przenoszenie go non stop z domu na wybieg niż trzymanie na zewnątrz.Ja moje trzymam na wybiegach cały czas od końca kwietnia do końca października.I tak już wiele lat.Polecam.

A podgatunek?Z tym nie powinno być problemu, skoro wiesz że jest z Bułgarii.Uważam, że jest to gatunek zimujący.Wskazuje na to miejsce pochodzenia oraz zachowanie w okresie jesień - zima.

Twój żółw to prawdopodobnie Testudo graeca ibera.

Olghina:
Na Bułgarię stawiam w 80%, jej zachowanie w okresie jesienno - zimowym też podobno nie jest jednoznaczne - no jakoś nie potrafię podjąć tego ryzyka :( chciałabym się jakoś zbliżyć z pewnością do setki procent...

Co do zostawienia jej na wybiegu, nie mam jeszcze siatki, boję się wizyt jakichś kotów w czasie mojej nieobecności. A jak powinna wyglądać kryjówka, jeżeli temperatura w nocy potrafi spaść nawet do 10 stopni? Emona przyzwyczajona do minimum 18. Musi być to nora? Przyznam, że myślałam o kupnie ocieplonej budy dla małego pieska  :D

TomaszW:
Możesz użyć dużej doniczki lub zbudować budkę z desek.
Jeśli boisz się skoków temperatury to możesz też wstawić małą szklarenkę, w której żółwik będzie mógł się dogrzać.

batusia81:
Piękna żółwinka i jaka duuuża :o Cudowna :-*
Warto na zimne nocki kupić na wymiar kawałek plexy i przykryć, a ocieplana budka to dobra rzecz  ;)

oliwka660:

--- Cytat: Olghina w 18.05.2013, 15:46:10 pm ---Na Bułgarię stawiam w 80%, jej zachowanie w okresie jesienno - zimowym też podobno nie jest jednoznaczne - no jakoś nie potrafię podjąć tego ryzyka :( chciałabym się jakoś zbliżyć z pewnością do setki procent...

Co do zostawienia jej na wybiegu, nie mam jeszcze siatki, boję się wizyt jakichś kotów w czasie mojej nieobecności. A jak powinna wyglądać kryjówka, jeżeli temperatura w nocy potrafi spaść nawet do 10 stopni? Emona przyzwyczajona do minimum 18. Musi być to nora? Przyznam, że myślałam o kupnie ocieplonej budy dla małego pieska  :D

--- Koniec cytatu ---

 Budkę możesz zrobić sama ocieplic ją styropianem folia itp :) albo kupic mała szklarnie :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej