Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 12:09:35 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Incognito i Gall Anonim :)  (Przeczytany 17177 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline still

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 0
    • SERWIS O ŻÓŁWIACH LĄDOWYCH
Odp: Incognito i Gall Anonim :)
« Odpowiedź #15 dnia: 27.12.2007, 10:42:37 am »
super terrarium i piękne maluchy :)
-życie dostarcza więcej wrażeń niż fikcja-

Offline Ines

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 2
Odp: Incognito i Gall Anonim :)
« Odpowiedź #16 dnia: 28.12.2007, 08:52:55 am »
5. Ponadto jest jeszcze kamień grzewczy i ogólnie utrzymuje się  temperatura w terra 28-30, oraz wilgotność 30-45 (spryskując wodą codziennie podłoże) nie wiem czy to dobry pomysł ale na inny nie wpadłem by zrobić wilgotność odpowiednią  ???

Hej, co do wystroju terrarum uważam, że lepiej byloby gdybyś do terrarium wsadzil kępy darni i je właśnie spryskiwał i poukladał trochę zwilżonego substratu kokosowego przykrytego liśćmi. U takich maluszków to sie sprawdza, oczywiscie ja mam dorosle żółwie ale pisząc to mam na myśli zaprzyjaźnione maluszki. No i ten kamień grzewczy - jakos mi sie wydaje ze wysusza ...

Offline Azazella

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 17
Odp: Incognito i Gall Anonim :)
« Odpowiedź #17 dnia: 28.12.2007, 23:31:47 pm »
Zazdroszczę maluszków...

Zgadzam się z Ines - kamień grzewczy źle mi się kojarzy.

Nie jestem pewna czy mauretańskie powinny mieć obecnie w diecie przewagę suszu czy świeżych, ale:

Jak chodzi o suszki - wybacz kondi, ale jesteś zbyt miękki ;) Trzeba twardszym i bardziej upartszym być niż żółw :) ... Codzienna zmiana suszkow, to przesada - nie psuja sie przeciez. Swoja psychike proponuje przestawiac w ten sposob, by zaczac myslec, ze dla zolwia to gratka - kupka suszu o tej porze roku. Zawsze mozna tez wychodzic z pokoju pod presja "spojrzenia glodnego zolwia" :)

Do odgrzebania "pod śniegiem" : babka, mniszek

Z roślin dostępnych w sklepach: rukola, oregano, cykoria, cukinia, liście rzodkiewki, sałata rzymska

Do pędzenia na parapecie: z korzenia marchew, chrzan, rzepa,

temp 28-30 - cały czas i w kazdym miejscu? Na mauretanskich sie nie znam, ale wydaje mi sie to nieodpowiednie - brak roznicy temp.
« Ostatnia zmiana: 28.12.2007, 23:36:53 pm wysłana przez Azazella »

Offline kondi

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 9
Odp: Incognito i Gall Anonim :)
« Odpowiedź #18 dnia: 29.12.2007, 22:17:22 pm »

Jak chodzi o suszki - wybacz kondi, ale jesteś zbyt miękki ;) Trzeba twardszym i bardziej upartszym być niż żółw :) ... Codzienna zmiana suszkow, to przesada - nie psuja sie przeciez. Swoja psychike proponuje przestawiac w ten sposob, by zaczac myslec, ze dla zolwia to gratka - kupka suszu o tej porze roku. Zawsze mozna tez wychodzic z pokoju pod presja "spojrzenia glodnego zolwia" :)

Do odgrzebania "pod śniegiem" : babka, mniszek

Z roślin dostępnych w sklepach: rukola, oregano, cykoria, cukinia, liście rzodkiewki, sałata rzymska

Do pędzenia na parapecie: z korzenia marchew, chrzan, rzepa,


echh, wróciłem ze Świąt i nic nie było zjedzone, a to prawie 2 tygodnie bez niczego, do tego Kuba markotny jakiś i fukał na mój widok bardzo długo (zmieniłem mieszkanie, wcześniej terrarium było tu gdzie spędzało się cały dzień - przy kompach i łóżku, teraz jest osobno gabinet do pracy i nie ma gdzie postawić terra, więc jest w sypialni - żółw wydaje się być bardziej dziki niż dawniej). pierwsza rzecz, którą zrobiłem to poszedłem po zakupy. nie było cykorii więc kupiłem cukinię, dałem mu 3 plastry, pomieliłem suszone, którym posypałem cukinię. do suszków nawet zasuszyłem specjalnie marchwi, którą Kuba uwielbiał. nie było nic ruszone. dotychczas dawałem całe kawałki marchwi, na której sobie ścierał dziób (oczywiście bardzo rzadko), teraz zastanawiam się nad utarciem jej i wymieszaniem z suchymi, ale marnie to widzę. Może trzeba było dalej głodzić Kubę skoro to trwało już tyle czasu, ale jakoś wolę mu dawać tak jak teraz - po 2, 3 plasterki cukinii, albo 2 liście cykorii wymieszane z suchym raz na 2 dni. mam nadzieję, że w ten sposób sobie trochę odpocznie jego organizm przynajmniej. swoją drogą zauważyłem, że musiałem mu za dużo dawać wcześniej, bo teraz jak nie daję tyle, a wraz zostaje suche to znaczy, że Kuba jakoś sobie daje radę i tyle. Nie zrobił się jakiś wyraźnie chudszy.
may you always hear the whisper of wings

Offline Pomarancza9101

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: Incognito i Gall Anonim :)
« Odpowiedź #19 dnia: 22.03.2008, 12:42:33 pm »
Bardzo ładne żółwiki  ;D Powiedz mi ile mają cm i ile ważą :D Są takie słodkie :-*
Pozdrawiam serdecznie,Pomarancza9101 :)