Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 19:49:12 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Mój Wikuś :)  (Przeczytany 32363 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Mój Wikuś :)
« Odpowiedź #15 dnia: 13.08.2012, 15:51:39 pm »
Cześć Ariano, żółw piękny! Jeśli był takich rozmiarów już 17 lat temu, można stwierdzić że ma co najmniej ok. 30 lat. Wrzuć zdjęcia skorupy od spodu, z tyłu (oba takie, żeby był też ogon) i zbliżenie głowy, a może uda się coś powiedzieć o gatunku i płci. Na moje jak na razie to żółw iberyjski.
Warunki wcale nie są takie złe - miejscem żółwia jest przede wszystkim wybieg a nie terrarium. Ale łażenie po podłodze zimą to totalne nieporozumienie.
Co prawda chyba nie zdołało Wikusiowi wyrządzić krzywdy, ale pewnie głównie dzięki temu, że trafił do Was jako dorosły osobnik, a zimą zwalniał z metabolizmem. Podłoga jest czystym złem dla żółwi nie tylko ze względu na deformacje stawów, przeciągi, wdychanie oparów, zjadanie dziwnych paproszków i niebezpieczeństwo nadepnięcia - także dlatego, że nie zapewnia odpowiedniej temperatury i wilgotności dla żółwiej skóry, oczu oraz dla prawidłowej pracy gadzich płucek i kiszek, ewolucyjnie mało wydolnych. Cały ten skomplikowany mikroklimat zapewni podlewana gleba i darń.


Co do artykułu o panu profesorze, to słabo się robi. I ten gość jeszcze te żółwie rozmnaża?!  I wydłubuje maluszki z jajek?! >:(
« Ostatnia zmiana: 15.08.2012, 15:17:17 pm wysłana przez semiramida »
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline rumek

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 6
Odp: Mój Wikuś :)
« Odpowiedź #16 dnia: 13.08.2012, 15:55:05 pm »
hahaha...przyznam że dopiero teraz zauważyłem link do fotki :P
Mylić się to rzecz ludzka , nie słuchać rad to głupota.