Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 00:59:57 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Testudo graeca ibera :)  (Przeczytany 40774 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Testudo graeca ibera :)
« Odpowiedź #30 dnia: 18.09.2012, 20:25:30 pm »
spozadzone zostalo pierwsze terro dla malucha.wyszlo niestety male :( przerobilam szafke,ale po przerobieniu doszlam do wniosku,ze duze to to nie jest :( na 2-3 tygodnie (czas zajety praca na pelnej parze) musi wystarczyc.kupimy potem plyte i zrobimy sami.wlasciwie to zolwik malenki wiec 60 na 45 jak na 2 tygodnie chyba jakos zda egzamin :-\ zwidzal mini terra caly dzien :) najdluzej siedzial w baseniku,chyba z pol godz.i caly czas pil.z jedzenia jak na razie najbardziej odpowiada malva i hibiscus :) cala reszta-mlecze,babki itp.na razie go nie obchodza ::)
mam takie male pytanko,bo moje stepki widze ze tak nie robia (chyba ze nie widzialam) ten jak spi,to caly czas rusza przednimi lapkami.nawet wciaga i wyciaga je troche do skorupki.robi takie ruchy:lapki podkulone jak kazdy zolw jak spi,potem je troche wciaga i wyciaga(caly czas podkulone) ::) czy to normalne?
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Testudo graeca ibera :)
« Odpowiedź #31 dnia: 19.09.2012, 09:22:27 am »
Takie odruchy wachlowania łapami i wciągania i wyciągania głowy są jak najbardziej normalne - gadziny tak oddychają..:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Testudo graeca ibera :)
« Odpowiedź #32 dnia: 19.09.2012, 09:27:23 am »
to moja chyba jakas spanikowana,bo bardzo szybko oddycha :laugh: mysle ze to tez zmiana miejsca zamieszkania i kwestia przyzwyczaienia do nowego miejsca :)
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Testudo graeca ibera :)
« Odpowiedź #33 dnia: 19.09.2012, 09:46:27 am »
Czasem tak przyspieszają z oddechem - jeśli to jest incydentalne to nie ma się czym przejmować. Natomiast jak cały czas tak oddycha + są inne objawy (wycieki z nosa, katar) to mogą być problemy z ukł. oddechowym.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Testudo graeca ibera :)
« Odpowiedź #34 dnia: 19.09.2012, 09:55:14 am »
troche kataru to widze ze on ma :( przywiozlam z Polski  Nasivin,teraz nie wiem,czy nadaje sie tylko do inchalacji czy tez mozna jakos bezposrednio zakraplac.jesli tylko do inchalacji ,to do malej miseczki ile kropli dac? i jak czesto w ciagu dnia robic te inchalacje?
musze sie konkretnie za ten katar wziasc :) poza tym widze,ze jest dosc aktywny.wczoraj biegal po terra,jadl i kilka razy siedzial w basenie.rano wstal pierwszy(cala reszta to spiochy) i wygrzewa sie pod lampa :)
 

Dodano 19.09.2012, 09:58:14 am
aha mam jeszcze z polski Naturalny Olejek Eukaliptusowy.nie wiem czy do czegos on sie tu moze przydac?
« Ostatnia zmiana: 19.09.2012, 09:58:14 am wysłana przez margherita »
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Testudo graeca ibera :)
« Odpowiedź #35 dnia: 19.09.2012, 10:12:16 am »
Nasivin to zakrop do noska, ze 2 razy dziennie, a  olejek eukaliptusowy to do inhalacji jest świetny. Wkładasz żółwia do pudła, dajesz tam miseczke z gorącą wodą i do niej kilka (5-8) kropel olejku i odgradzasz jakoś żółwia żeby tego wrzątku na sienie nie wylał.

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Testudo graeca ibera :)
« Odpowiedź #36 dnia: 19.09.2012, 10:14:35 am »
aha to fajnie :) a powiedz mi jeszcze Victoria,a ile kropli na tak malego zolwia do nosa?i czy podajac krople mozna robic w tym samym dniu inchalacje?
 

Dodano 19.09.2012, 10:20:29 am
w tej kategori jestem zielona ::) i dlatego pytam:nie mysle zeby babelki z nosa i przyspieszony oddech u gada byly objawem stresu?
« Ostatnia zmiana: 19.09.2012, 10:20:29 am wysłana przez margherita »
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Testudo graeca ibera :)
« Odpowiedź #37 dnia: 19.09.2012, 10:34:48 am »
Jeśli chodzi o krople do nosa to zaczekała bym jeszcze ze dwa dni, może mu minie, może to tylko reakcja tak jak mówisz stresowa, zmiana otoczenia itp.   raz kapiesz do każdej dziurki, w jego przypadku wystarczy jedna kropelka na dwie dziurki bo jest taki mały :) możesz np zakropic nosek po inhalacji, wtedy będzie oczyszczony i łatwiej krople się tam rozejdą

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Testudo graeca ibera :)
« Odpowiedź #38 dnia: 19.09.2012, 15:34:54 pm »
zauwazylam dzisiaj ze zolw otwiera proche pyszczek,nawet jak spi :( cos mi sie tu nie podoba,tak jakby faktycznie byl jakis problem z drogami oddechowymi.moze zaczac jednak nakraplac ten nos?
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Testudo graeca ibera :)
« Odpowiedź #39 dnia: 19.09.2012, 18:22:55 pm »
Żółw ze stresu spowodowanego transportem i zmianą miejsca może i z nosa mieć wyciek. Ja bym mu porobiła inhalacje i ze 2 dni poobserwowała, czy to się nie zmieni. Szczególnie, że jest aktywny i ładnie je. Te krople to w przypadku, gdy zauważysz z nosa gęstą wydzielinę zapychającą nos (rano go obejrzyj i zobacz jak to wygląda po nocy - czy ma zapchane dziurki, czy mokry nos), na wodnistą nie pomoże.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Testudo graeca ibera :)
« Odpowiedź #40 dnia: 19.09.2012, 18:47:36 pm »
to ze ma katarek,to pewne.martwi mnie natomiast to wciaganie lapek i przy tym otwieranie pyszczka.nawet jak biega po terra to nagle staje pociera lapkami oczka,wyciaga troche glowke i otwiera pyszczek,potem widzialam banki z noska.dzisiaj duzo wygrzewal sie pod lampa.pod wieczor poszalam troche i pojadl.zrobilam mu inchalacje z olejku eukaliptusowego i chyba z 10 razy wycieralam nosek.jutro jeszcze mu porobie inchalacje i poobserwuje jak nadal tak bedzie z otwieraniem pyszczka to jade do weta.
no chyba ze one tak potrafia robic jak sie np.wystrasza?
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Testudo graeca ibera :)
« Odpowiedź #41 dnia: 19.09.2012, 18:50:59 pm »
Przyspieszony oddech także jest objawem stresu, tak jak puchnięcie oczu. Z tym, że może nie powinniśmy zwalać wszystkiego nas stres. Skoro ma apetyt i jest aktywny to nie stresuj go póki co wizytami u weterynarza, tylko dbaj o odpowiednią temperaturę, rób te inhalacje, nawet ze 2 razy dziennie i poczekaj jeszcze 2-3 dni. Może w aucie go gdzieś zawiało jak wieźliście go z giełdy?

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Testudo graeca ibera :)
« Odpowiedź #42 dnia: 19.09.2012, 19:01:36 pm »
ok.dzieki :) ja dosc przewrazliwione jestem na zapalenia pluc u gadow.zawsze pamietam jak Pocho w tamtym roku dokladnie w swieta postanowil sie rozchorowac.lepiej bylo dopiero po antybiotyku :)okazalo sie poczatkiem zapalenia pluc :( wyleczyl sie dosc szybko bo to poczatki byly....
ale masz racje moze poprostu go przewialo :( pierwszy dzien jak byl u nas,nie mial zadnych obiaw dopiero od drugiego dnia cos sie zaczelo dziac.moze faktycznie przejdzie bez zbednych wizyt :)bede dajej kontynuowac inchalacje ;)
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Testudo graeca ibera :)
« Odpowiedź #43 dnia: 19.09.2012, 19:07:35 pm »
ok.dzieki :) ja dosc przewrazliwione jestem na zapalenia pluc u gadow.zawsze pamietam jak Pocho w tamtym roku dokladnie w swieta postanowil sie rozchorowac.lepiej bylo dopiero po antybiotyku :)okazalo sie poczatkiem zapalenia pluc :( wyleczyl sie dosc szybko bo to poczatki byly....
ale masz racje moze poprostu go przewialo :( pierwszy dzien jak byl u nas,nie mial zadnych obiaw dopiero od drugiego dnia cos sie zaczelo dziac.moze faktycznie przejdzie bez zbednych wizyt :)bede dajej kontynuowac inchalacje ;)

I dobrze, zawsze lepiej jest dmuchać na zimne, niż nie zwracać na to uwagi. ::)
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Testudo graeca ibera :)
« Odpowiedź #44 dnia: 20.09.2012, 15:08:15 pm »
nowa fotka zakatarzonego lobuza :)
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)