Żółwie lądowe > Żółwie obrzeżone

Kubuś - 90 letni żółwik ;)

(1/15) > >>

natalijka:
Chciałabym przedstawić Kubusia -  żółwia pewnej starszej Pani mieszkającej niedaleko mnie. Pani Basia to już leciwa starsza osoba. Niestety nie wie ile dokładnie żółw ma lat ale pamięta, że był w jej rodzinie od zawsze i mówiono jej, że trafił do nich wcześniej niż się ona urodziła - a ma już 88lat. Ja sama pamiętam, że jak byłam mała to odwiedzałam "Panią od żółwia"( jakieś 22-23 lata temu)



Niestety nie umiem rozpoznać tego gatunku i tu prosiłabym o pomoc  ;)






A tu takie porównanie wielkości skorupki z dekielkiem obiektywu o śr 55mm


No i moja stopa (duża, bo rozmiar 41  ;))







Żółw od zawsze był Kubusiem, a mi się wydaje, że to samiczka. A co wy powiecie o "jego" płci ??


Kubuś waży ok. 10kg i z racji swojej wielkości nie ma terrarium  ;) Lato spędza na wybiegu zajadając się mleczami, babką, krwawnikiem itp. Zimy przesypia  w rogu kuchni (daleko od kaloryfera).
Napiszcie, proszę jak się wam podoba Kubuś - ja jestem nim zauroczona. Zależy mi też na określeniu jego gatunku i płci.

an_na:
Ja to Ci nie pomogę, na fachowców poczekaj. Może obrzeżony? Mi wygląda na samiczkę. Pod wrażeniem jestem. Perełka na naszym forum wręcz!

Fausto:
Ależ nieprawdopodobny żółw, po prostu zachwycający. To samiec marginata?

TomaszW:
Ale żółw!!!! :o :o :o :)
Moim zdaniem to samiec t.marginata, czyli żółw obrzeżony.Bardzo jasny kolor pancerza.

Ciekawe jak jest żywiony?Z tym zimowaniem to tak nie za bardzo..... :(

an_na:
Po czym wnosicie ,że to samiec? Nigdy się chyba nie nauczę sztuki odróżniania gadzin! Ale chyba te tak mają, że trochę pośpią, budzą się i znów zasypiają. Widocznie jej pasowało skoro prawie setki dożyła!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej