Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 22:42:51 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Ej Ty (bezimienna sulcata)  (Przeczytany 29556 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Ej Ty (bezimienna sulcata)
« Odpowiedź #60 dnia: 12.12.2013, 14:07:36 pm »
o mamo :) wystraszyłam się, że będziesz pytał o to, że żólwiowi język nie chce się schować :) Myślę podobnie jak poprzednicy, że to po prostu skóra mu schodzi naturalnie.

PS. staraj się nie podnosić żółwia jak je :)

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Ej Ty (bezimienna sulcata)
« Odpowiedź #61 dnia: 29.12.2013, 02:34:25 am »
Napisz do Semiramidy, Semi ma sporo materiałów o nowej linii chowu takich gatunków. Wg tej linii młode żólwiki powinny być trzymane w większej wilgotności. W związku z tym, wstrzymaj się z piaskiem i najpierw poczytaj. To może być bardzo fajny patent na młodziaki :)

nie wiem czy to sie nie odnosi tylko do lampartów?

Z tego co ja czytałem, również do sulcat. ;)

Zgadza się, a co więcej, od sulkatek się to zaczęło - jako że rosną w naprawdę błyskawicznym tempie i przy użyciu starych metod hodowli dotąd strasznie się krzywiły. Materiały są w necie, nie trzymam zamkniętych w szufladzie. ;D
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Ej Ty (bezimienna sulcata)
« Odpowiedź #62 dnia: 11.11.2014, 16:09:08 pm »
Jestem bardzo ciekawa, jak maluch podrósł przez ten rok praktycznie. Adamski, jeśli jeszcze zaglądasz na forum, to proszę zamieść jakieś fotki malucha :)

Offline Adamski

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 1
Odp: Ej Ty (bezimienna sulcata)
« Odpowiedź #63 dnia: 27.11.2014, 12:17:26 pm »
Hej. Jestem na razie w trakcie przeprowadzki, ale jak tylko wszystko się skończy to wrzucę parę zdjęć żółwiastego. Powiem tylko, że ten basenik na pierwszych zdjęciach to już przeżytek.  :P

Po drodze miał jeszcze wypadek z psem, ale już wszystko w porządku dzięki pomocy wege i weterynarza z salwetu, od 3 dni tylko zrobił się grymaśny. Nic tylko by spał, jeść też nie chce tyle co zwykle, tylko odrobinie skubnie i wraca spać, ale może po przeprowadzce mu się poprawi, szykuje się prawie cały pokój dla niego oddzielny. :D