Żółwie lądowe > Żółwie pustynne

Ej Ty (bezimienna sulcata)

(1/13) > >>

Adamski:
Witam serdecznie.  :)

Mam zaszczyt przedstawić wam malucha Geochelone Sulcata, narazie niestety bezimienny, ale przyjelo się wołanie "Ej, ty!". Zakupiony został w Łodzi 30 sierpnia i z papierów wynika, że urodził się w grudniu 2012 roku.
Żółwik jest bardzo ciekawski i ruchliwy, chociaż lubi też pospać (chyba ma coś po mnie  ;D). Oprócz tego zauważyłem u niego zamiłowanie do akrobacji, maluch pare razy wdrapywał się na swoją kryjówkę i z niej skakał, ale od kiedy nakryłem go na gorącym uczynku, to zastawiłem mu dojście na nią kamieniami.  ;)
Można powiedzieć, że jestem nowy na forum, więc prosiłbym o porady i ewentualną krytykę co do hodowli mojego żółwia.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na kilka pierwszych zdjęć.









Minka:
Zakochałam się! Co za cuuuudo! Jak malowany <3 Nie znam sie na tym gatunku, wiec od tej strony nie pomogę ale terra mi sie bardzo podoba- duże jak na taka pchełeczkę!

Jak będziesz chciał poczytać "achy i ochy" na temat swojego Szkraba to wal do mnie śmiało :D

wege:
Witaj.
Gatunek, który jest moim marzeniem! :) Kiedyś z pewnością sobie sprawię.

Czeka Cię częste zmienianie terrarium i powiększanie wybiegu! :)
Dieta pustynnych jest ciężka. Optymalnie byłoby gdyby jadł głównie różne gatunki traw, bo tym się odżywiają na wolności. To już całkowicie błonnikowe żółwie :) Terrarium bardzo ciekawe. Znam sulcatę, która w wieku 8 lat waży 14kg i ciągle rośnie. Wybieg ma ogromny, a z racji swoich gabarytów ma na nim tylko drzewa ;) Wszystko inne jest zrujnowane.

Mieszkasz w bloku, czy masz działkę? Tutaj wybieg jest podstawą. Ten gatunek rośnie ogromny i zupełnie nie nadaje się do utrzymywania w bloku. Docelowo, kiedy będzie ważyła kilkadziesiąt kilogramów przyda się ogromny wybieg ze szklarnią i z możliwością wejścia do domowego " terrarium" którym będzie pokój. Wybrałeś bardzo, ale to bardzo ciężki w zapewnieniu dobrych warunków i diety gatunek.

To młodzik, istotna jest więc wilgotność. Pamiętaj, by miał stały dostęp do płytkiego naczynka z wodą. Podłoże nie może być zbyt wysuszone. NAzwa tego żółwia może zmylić ;) Na samym piasku nabawi się krzywicy. Przy takim maluchu z wilgotnością trzeba bardzo uważać i pilnować tego, bo pojawią się piramidki. Pamiętaj, że lampy uvb są ok, ale najlepsze jest słonko i świeża trawa. Pod żadnym pozorem mu tego nie odbieraj!

Gratuluję malca i życzę powodzenia :) Kiedyś wykurzy Cię z pokoju! ;)
Witaj na forum! :)

Lulka:
Gratuluję powiększenia rodziny  ;D Widać, że nowicjuszem nie jesteś bo terrarium urządzone jest bardzo ciekawie. Życzę Ci żeby maluszek zdrowo się rozwijał. Prosimy o częstą fotorelację  :) Pozdrawiam

ankan:
Śliczny maluszek..:)

Terro też b. ładnie urządzone. To podłoże to piasek z gliną czy z ziemia z gliną, czy jeszcze jakaś inna kombinacja?

Z takim 'świeżynkiem" to musisz uważać na wilgotność. Młode sulkatki zakopują się na noc w wilgotnym podłożu, wiec musisz zadbać aby w nocy było przynajmniej te 60% albo i więcej i żeby w misjcu gdzie śpi nie było sucho.

I powodzenia w hodowli..:)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej