Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 16.04.2024, 11:32:24 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Andrzejek  (Przeczytany 10944 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Andrzejek
« Odpowiedź #30 dnia: 28.09.2013, 16:10:46 pm »
Do dobrze! :)
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Andrzejek
« Odpowiedź #31 dnia: 14.10.2013, 21:57:32 pm »
Spóźnione witajcie na forum. :) Cieszy bardzo, że tak się starasz ulepszyć Andrzejkowi warunki. A żółwik z bliska tylko zyskuje. Skorupę ma rzeczywiście dość jasną, ale również interesujące ubarwienie skóry, trochę jakby w cętki. Mam nadzieję, że problemy z oczkami minęły. I jak z aktywnością, rozkręcił się już trochę? Pozdrawiam:)
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline vic11

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Andrzejek
« Odpowiedź #32 dnia: 15.10.2013, 21:48:40 pm »
Dziękuje za przywitanie. Andrzejek jest bardzo aktywny.

Niestety dzisiaj stała się mała katastrofa :(
Jakiś czas temu przeprowadziła się do mnie dziewczyna. Zabrała ze sobą swojego ulubieńca, a mianowicie fretkę. Dzisiaj, wychodząc z domu nie zamknąłem jej kratki i trochę narozrabiała w domu pod naszą nieobecność. Bałagan to nie problem, ale dostała się do terrarium mojej małej pociechy :(( Bardzo je rozkopała. Po przyjściu widać było, że żółwik się tym zestresował, bo bardzo syczał przy wyciąganiu go. Na szczęście nie widać żądnych ran po ugryzieniu. Jednak najbardziej martwi mnie czy nie mógł się czymś od niej zarazić albo ona od niego.

Wiem, że to było bardzo nieodpowiedzialne i bardzo mi przykro z tego powodu. Jutro postaram się mu wymienić podłoże i dokładnie umyć terrarium.

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Andrzejek
« Odpowiedź #33 dnia: 16.10.2013, 15:08:59 pm »
O ile się orientuję, to zwierzaki mogłyby się nawzajem wymienić bakteriami salmonelli lub co najwyżej zewnętrznymi pasożytami. Jeśli nikt nie został pogryziony to skończyło się pewnie tylko na strachu.
« Ostatnia zmiana: 16.10.2013, 15:10:30 pm wysłana przez semiramida »
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM