Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 24.04.2024, 02:16:54 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Czas się pokazać ;)  (Przeczytany 21336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chroman91

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 3
Czas się pokazać ;)
« dnia: 04.06.2012, 17:25:37 pm »
Witam
Na wasze forum już zaglądam  lat 5 a może i nawet więcej . Należę do ludzi chyba którzy nie lubią być w centrum uwagi . Zaglądałem tu poszerzania swojej wiedzy na temat żółwi która się tu miedzy sobą dzieliliscie ;) Na mój temat więcej nie trzeba w końcu to forum o żółwiach wiec przejdę do nich ;)
Posiadam 4 żółwie stepowe 1 samczyk 3 samiczki . Historia każdego z nich jest zapewne długa i trudna dla nich no i nie znana dla mnie ... Jeden żółwik nie ma części przedniej lapki po wygladzie skorupy domyslam sie ze to robota psa... Ja staram sie zapewnic najlepsze warunki jakie tylko jestem w stanie . Większosc pory letniej spedzaja na wybiegu chyba ze na to pogoda nie pozwala to zabieram je do terrarium .W ten weekend planuje zrobic im budke która postawie u nich na wybiegu w ktorej nawet  w zimne i deszczowe dni beda mialy cieplo , zamiast dachu wstawie szybe badz plexe by  robilo to po czesci za szklarenke ;) Terrarium nie bede sie chwalil bo nie ma czym ;p wym terrarium to 1,8 na 0,8 m . ziemia wymieszana z glina oraz pod zarowkami kamienie .
Zapraszam do oglądania

Offline wanilia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 540
  • Reputacja: 14
Odp: Czas się pokazać ;)
« Odpowiedź #1 dnia: 04.06.2012, 17:59:14 pm »
Wybieg fajny, ale stepki potrzebują miejsca z samą ziemią żeby mogły kopać  ;) Wytnij kawałek trawnika albo przenieś część kamieni i będzie super. A mają tam dostęp do wody? Bo nie widzę żadnego naczynia.
Fajnie że zaopiekowałeś się tymi żółwiami  ;)

Offline chroman91

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 3
Odp: Czas się pokazać ;)
« Odpowiedź #2 dnia: 04.06.2012, 18:04:40 pm »
Na zdjeciach moze nie widac bo trawa wysoka ale wzdloz ogrodzenia wszedzie jest ziemia i wokol jednej z kryjowek tez jest sama ziemia ;)Chodz one przewaznie tylko kryjowki rozkopuja :P Pojemnik na wode to da duza wielka donica w ktorej sa kamienie . Wylozylem ja folia wlozylem kamieni i leje tam wode jak sie woda zabrudzi badz duzo w niej piachu to wymieniam na nowa ;)

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Czas się pokazać ;)
« Odpowiedź #3 dnia: 04.06.2012, 18:08:23 pm »
Wybieg bardzo fajny!  :)
Tylko mam pewne zastrzeżenie. Czy żółwiki na wybiegu są na pewno bezpieczne ?
Przydałaby się pewnie jakaś siatka ochronna  bo już same ptaki są zagrożeniem dla żółwika.
Wybieg ogólnie baardzo mi się podoba :)
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline wanilia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 540
  • Reputacja: 14
Odp: Czas się pokazać ;)
« Odpowiedź #4 dnia: 04.06.2012, 18:10:19 pm »
Ja bym jednak dała więcej ziemi  :)
Tak to bardzo fajnie, ale siatka by się przydała, inne zwierzęta mogą stwarzać zagrożenie dla żółwi  ;)
 

Dodano 04.06.2012, 18:11:28 pm
Oliwka mnie wyprzedziła z tą siatką, tu wszyscy się garną do pomocy  :D

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: Czas się pokazać ;)
« Odpowiedź #5 dnia: 04.06.2012, 18:11:49 pm »
Gratuluję gromadki.
Wybieg całkiem całkiem.
Teraz oficjalnie można przywitać Twoje żółwie :D
Fajnie, że w końcu się nimi z nami podzieliłeś.
Tu wszyscy uwielbiają zdjęcia żółwi więc wrzucaj ich jak najwięcej ;)
A co jest z żółwikiem ze zdj 6? On ma takie białe plamy na skorupie?
Posiadam dwa żółwie stepowe:D

TomaszW

  • Gość
Odp: Czas się pokazać ;)
« Odpowiedź #6 dnia: 04.06.2012, 19:13:00 pm »
Oj nie marudźcie (co niektórzy)! ;)

Wybieg jest bardzo fajny i widać, że nasz nowy kolega włożył dużo pracy w jego urządzenie. :)
Należy to docenić, a nie zaraz krytykować.Tak jak każdy z nas próbuje wielu rzeczy w urządzeniu wybiegu.Niektóre się sprawdzają, a niektóre nie. :)

Żółwiki wyglądają na szczęśliwe i to jest ważne. ;)

Tyle na początek z mojej strony. :)

I przede wszystkim witam na forum - przede wszystkim żółwiki, bo Ty już jesteś z nami 5 lat. ;D


Offline chroman91

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 3
Odp: Czas się pokazać ;)
« Odpowiedź #7 dnia: 04.06.2012, 19:27:30 pm »
A co jest z żółwikiem ze zdj 6? On ma takie białe plamy na skorupie?
To jest ten właśnie żółw po spotkaniu pierwszego stopnia z psem .... Ale juz jest dobrze i ślady wizualne tylko zostały ;)
Jedynie koty do żółwi czasami wchodzą które razem z żółwiami czasami sie wygrzewają  w słońcu , badź siedzą na płotku i obserwują żółwie ;)
Nad zwiększeniem obszaru ziemi pomyśle jeszcze ale teraz za piorytet mam zrobienie budki by żółwie cały sezon letni mogły spędzić na wybiegu

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: Czas się pokazać ;)
« Odpowiedź #8 dnia: 04.06.2012, 19:31:51 pm »
Gratuluję gromadki i fajnego wybiegu :)
Teraz jak już zacząłeś pokazywać żółwie to będziesz nieustannie molestowany o nowe zdjęcia ;)
Posiadam dwa żółwie stepowe:D

Offline wanilia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 540
  • Reputacja: 14
Odp: Czas się pokazać ;)
« Odpowiedź #9 dnia: 04.06.2012, 19:39:26 pm »
Ja nie krytykuję tylko powiedziałam co sama bym zrobiła  ;)
Wybieg bardzo mi się podoba i żółwie napewno są zadowolone, poprostu czytałam że stepki muszą mieć na wybiegu dużo miejsca do kopania  ;)
A ten pogryziony przez psa to biedaczysko. Dobrze że się nim zaopiekowałeś, nie każdy zdecydowałby się na coś takiego  :)

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Czas się pokazać ;)
« Odpowiedź #10 dnia: 04.06.2012, 19:39:55 pm »
A więc witaj na forum :) stadko masz urocze , tak samo jak wybieg. Długo są już gadzinki u Ciebie? Zimujesz je?

Offline chroman91

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 3
Odp: Czas się pokazać ;)
« Odpowiedź #11 dnia: 04.06.2012, 19:52:18 pm »
Pierwszego żółwika mam od dawien dawna :) Został znaleziony na drodze , prawdopodobnie z imoportu bo jest  wrecz idealnie gladki . Kolejnego mam od dwoch lat a kolejne dwa od jakiegos  pol roku i tej zimy tylko te dwa nie były zimowane.
A co byście jeszcze zmienili na wybiegu poza siatka i wieksza iloscia miejsca do kopania ?
Moze trochę powiem co sie tam znajduję z roślin ;)
Więc tak : mięta melisa malwa fiołki (mnostwo tylko teraz w kiepskim stanie przez glodomory) jakas paprotka w celach bardziej wizualnych anizeli pożytkowych , kilka gat traw jest chodz tez slabo rosna , byly tez bratki i petunie ale zostaly tylko takie krotkie badylki i korzenie :P no i jakies babki tez sie znajda ;)

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Czas się pokazać ;)
« Odpowiedź #12 dnia: 04.06.2012, 20:25:40 pm »
Skoro wybieg sprawdzał się od tylu lat to widocznie nic mu nie brakuje. Mi osobiście się podoba.

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: Czas się pokazać ;)
« Odpowiedź #13 dnia: 04.06.2012, 21:24:17 pm »
Mi też się wydaje, że nie jest źle, a nawet jest dobrze. Można jakieś kolorowe kwiatki posiać, żeby było bardziej żywo na wybiegu, ale to kwestia gustu ;)
Posiadam dwa żółwie stepowe:D

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Czas się pokazać ;)
« Odpowiedź #14 dnia: 04.06.2012, 21:50:12 pm »
Tomasz to nie tyle co krytyka, ale rady, w jaki sposób można jeszcze udoskonalić wybieg, zazwyczaj po to się wstawia fotki na forum, żeby o nich dyskutować.
Wybieg fajny, oczywiście siatka jest bardzo ważna, nawet jak od lat jej nie masz i wszystko jest w porządku to mimo to lepiej założyć żeby coś się do żółwików jednak nie dobrało.
Fajnie że się do nas odezwałeś, rób to jak najczęściej ;)