Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 11:01:40 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Szczepanek [scalony]  (Przeczytany 23958 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mikolaj00

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
Szczepanek [scalony]
« dnia: 25.01.2014, 17:11:56 pm »
Witam. Pod tym linkiem są zdjęcia mojego żółwika - Sczepana. Powiedzcie mi proszę, czy on jest zdrowy ?
By powiększyć zdjęcia wystarczy na nie kliknąć :) .
http://chomikuj.pl/miesny-jez/Galeria/szczepan
Pozdrawiamy Mikołaj i żółw Szczepan :)

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Czy Szczepan jest zdrowy?
« Odpowiedź #1 dnia: 25.01.2014, 17:31:53 pm »
Witaj na forum  :)
Szczepan piękny, dziobek musisz mu podciąć, bo jest bardzo długi, napisz czy Twoja skorupka ma w terro lampę uvb poza grzewczą, bo skorupka jego wydaje się taka blada, jak by nie miał uv-ki.Czym żywisz Szczepana?
« Ostatnia zmiana: 25.01.2014, 17:34:45 pm wysłana przez batusia81 »
Pozdrawiam Beata :)

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Czy Szczepan jest zdrowy?
« Odpowiedź #2 dnia: 25.01.2014, 17:33:42 pm »
Cześć :)
Bardzo okazały samiec. Niestety nie odpowiemy Ci na pytanie z góry, czy jest zdrowy.
Opisz proszę jakie żółw ma warunki, co jada? :) Z tego co widzę ma fajne terro, za podłoże służy ziemia, duży plus. :D
Miał robione badania kupy?

Pozdrawiam :D
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline Mikolaj00

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
Odp: Czy Szczepan jest zdrowy?
« Odpowiedź #3 dnia: 25.01.2014, 18:45:13 pm »
Szczerze wam powiem, że nie miał UV-ki parę miesięcy. .Dziś kupiłem mu nową. W najbliższym czasie idę z nim do weta więc pewnie go też odrobaczę . W tym nowym terrarium z ziemią mieszka od wczoraj :) . Wcześniej mieszkał w małym (dużo za małym) akwarium. Podłożem był piach zmieszany z kokosem. Dotąd żywiony był cykorią(zimą) , mleczem, koniczyną i babką czasem też liśćmi truskawki(latem) .Wiem ,że dotąd nie miał dobrych warunków ale odkąd zacząłem czytać to forum postanowiłem znacznie poprawić jego warunki życia ,zmienić dietę, kupić żarówkę UVB oraz zbudować mieszkanko o wymiarach 102 cm na 52 cm . Od około miesiąca karmię go roszponką, cykorią, bazylią, trzykrotką,suszem, suszoną babką i kiełkami. Teraz jest zima ale latem jego dieta będzie nieco inna ponieważ mam ogród po ,którym on sobie chodzi :)  .Szczepan ma około 8-9 lat . Jeśli mowa o podcinaniu dziobka to nigdy tego nie robiłem. Powiecie mi jak ?
« Ostatnia zmiana: 25.01.2014, 18:48:07 pm wysłana przez Mikolaj00 »
Pozdrawiamy Mikołaj i żółw Szczepan :)

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Czy Szczepan jest zdrowy?
« Odpowiedź #4 dnia: 25.01.2014, 19:05:09 pm »
Uvb jest niezbędna, kupiłeś uvb 10??Mniejsze są dla żółwi za słabe.Fantastycznie że zmieniłeś Szczepanowi warunki, a pokażesz nam zdjęcie całego terrarium?Ma w terro basenik? Najlepiej by stała blisko lampy grzewczej, to nie będzie zimna.Jeśli chodzi o dziobek, to musisz koniecznie podciąć, bo tak długi dziób uniemożliwia mu prawidłowe drobienie pokarmu, czasem niektóre skorupki, w ogóle nie chcą jeść jak maja taki długaśny dziobek, ja zwykle łapię jedną ręką łepek skorupki po bokach, tak by uniemożliwić mu schowanie główki, bo na pewno będzie kombinował by ją schować i podcinam cążkami do paznokc,i a potem pilniczkiem równam, tylko nie używaj  pilniczka metalowego.Na pewno dasz radę, nie zrażaj sie jak bedziesz musiał się parę minut natrudzić, niektóre skorupki dzikuski sie odpychają i nie maja 'ochoty' na kosmetykę  ;)
« Ostatnia zmiana: 25.01.2014, 19:07:14 pm wysłana przez batusia81 »
Pozdrawiam Beata :)

Offline Mikolaj00

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
Odp: Czy Szczepan jest zdrowy?
« Odpowiedź #5 dnia: 25.01.2014, 21:20:42 pm »
Kupiłem żarówkę 13 w. Żółw ma basenik .Jutro wstawię zdjęcia bo żółw już śpi  ^-^
 

Dodano 26.01.2014, 12:36:27 pm
Szczepan już się obudził i wykąpał  ;D . Zrobiłem zdjęcia terrarium. Jest ono jeszcze nieco niedokończone ponieważ będzie tam jeszcze roślinka. Dach domku jest zdejmowany :) . http://chomikuj.pl/miesny-jez/Galeria/terrarium+szczepanka . Podoba wam się ?
« Ostatnia zmiana: 26.01.2014, 12:36:27 pm wysłana przez Mikolaj00 »
Pozdrawiamy Mikołaj i żółw Szczepan :)

Offline Mikolaj00

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
Szczepanek
« Odpowiedź #6 dnia: 26.01.2014, 13:58:33 pm »
Cześć! Od 2007 roku mam mojego żółwika Sczepana . :P .Gdy go kupiłem maił około 1-2 lata. Był sporym żółwikiem. W sklepie nie miał zbyt dobrych warunków tak samo jak i u mnie w tych pierwszych latach :'( .Mieszkał w za małym akwarium. Miał złą dietę. Podłożem w mieszkanku był piasek z kokosem itd. Gdy zacząłem czytać to przemiłe forum oczy wyszły mi na wierzch ze zdumienia w jakich warunkach żyją żółwie forumowiczów a w jakich moja skorupka  :o  .Od razu wziąłem się do roboty. Zmieniłem dietę mojego stepowca, zbudowałem terrarium wielkości 102 na 52 cm, kupiłem nową żarówkę UVB (stara spaliła się jesienią). Podłożem w terrarium jest teraz ziemia :) .Będę się starał zajmować moim żółwiem jak najlepiej się da już na zawsze !!!
Zdjęcia terrarium http://chomikuj.pl/miesny-jez/Galeria/terrarium+szczepanka
Zdjęcia żółwia http://chomikuj.pl/miesny-jez/Galeria/szczepan
Aby powiększyć zdjęcia należy na nie kliknąć :)
Pozdrawiamy Mikołaj i żółw Szczepan :)

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Szczepanek
« Odpowiedź #7 dnia: 26.01.2014, 14:12:40 pm »
Witaj ponownie  :D
Terro bardzo fajne, jedyne do czego sie 'doczepię' to grzewcza i uvb najlepiej by były koło siebie, wtedy żółw ogrzewa sie i jednocześnie  dostarcza skorupce witd3 za jednym zamachem  ;) Aaaa słuchaj, ta grzewcza to jest czerwona?Ona chyba za słaba jest na dzień, wiem że niektórzy forumowicze korzystają z niej na bardzo zimne nocki by troszkę podnieść lub utrzymać temperaturę,natomiast na dzień powinien mieć grzewczą 40w, połóż termometr pod lampą i zobacz jaka w tej chwili ma tam temperaturkę?
Aha i jeszcze jedno żarówki nie powinny znajdować sie tak blisko domku najlepiej ustaw je w przeciwległym rogu, dzieki temu podzielisz terrarium na strefę gorącą, oraz na wilgotną-chłodniejszą.
« Ostatnia zmiana: 26.01.2014, 14:16:17 pm wysłana przez batusia81 »
Pozdrawiam Beata :)

Offline Mikolaj00

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
Odp: Szczepanek [scalony]
« Odpowiedź #8 dnia: 24.08.2014, 16:27:03 pm »
Witam, dawno nic nie pisałem o moim stepowcu Szczepanie. W tym czasie nic niezwykłego się z nim nie działo. W czerwcu zbudowałem mu w ogrodzie letni wybieg. Jest nie wielki ale wydaje mi się że wystarczający. Żółw żyje w nim od połowy czerwca aż do teraz  ^-^. Wydaje mi się że jest mu tam dobrze ponieważ ładnie je, jest żywiutki i w ogóle jakiś radośniejszy niż w domu  ;D Roślinność jest nieco licha ale było po prostu sucho i mimo podlewania wszystko trochę zmarniało :( Tu są jego zdjęcia : http://chomikuj.pl/miesny-jez/Galeria/szczepan/szczepan-+wybieg . Proszę, powiedzcie mi czy wybieg jest dobry i co można w nim zmodyfikować by żółwiowi było lepiej  ;)
Pozdrawiamy Mikołaj i żółw Szczepan :)

Offline lili

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 1
Odp: Szczepanek [scalony]
« Odpowiedź #9 dnia: 25.08.2014, 08:39:15 am »
Wybieg wygląda fajnie, podoba mi się. Ja zrobiłabym większą kryjówkę w ziemi - taką ziemiankę. Moje żółwie wolą się chować głęboko w norce.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Szczepanek [scalony]
« Odpowiedź #10 dnia: 25.08.2014, 10:29:00 am »
A on się nie podkopuje pod tym płotkiem i nie próbuje nawiać? Czy jakby się wydostał to ogród masz tym betonowym płotem ogrodzony i nie masz zwierząt które mogłyby żółwiowi zagrozić?
Przydałaby sie też siatka od góry - choćby taka elastyczna na ptaki.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Mikolaj00

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
Odp: Szczepanek [scalony]
« Odpowiedź #11 dnia: 25.08.2014, 16:07:10 pm »
Nie, nie podkopuje się pod płotek  ;) Szczepan w ogóle mało kopie. Co do siatki nie widziałem by jakiekolwiek ptaki czy zwierzęta interesowały się Szczepanem więc nie sądzę by to było potrzebne. Wybieg jest pod drzewem i tam raczej ptaki nie podlatują. A do ziemianki nie wleje się woda jak będzie padał deszcz? Domek był na początku wkopany w ziemię ale pomyślałem że zaleje mi żółwia jak by padało  :-\
Pozdrawiamy Mikołaj i żółw Szczepan :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Szczepanek [scalony]
« Odpowiedź #12 dnia: 25.08.2014, 21:16:45 pm »
No nie wiem - nie masz w okolicy srok, wron, kruków? One mogą żółwiowi krzywdę zrobić.

Pod ziemiankę to trzeba drenaż zrobić, np. wkopać pojemnik z kamieniami pod dno. Musi tez mieć próg - żeby woda od razu jak po pochylni do środka nie wpadała. Można też spróbować ją zrobić na nasypanej, wyższej części wybiegu.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Mikolaj00

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
Odp: Szczepanek [scalony]
« Odpowiedź #13 dnia: 05.02.2015, 16:45:37 pm »
Cześć. Szczepan spędził na wybiegu całe lato i jesień. Stał się wyraźnie energiczniejszy i zdrowszy więc postanowiłem go zimować. Oczywiście najpierw odpowiednio go do tego przygotowałem. Do lodówki trafił 23 listopada. Musiałem go zakopać bo Szczepan sam nigdy nie kopie. Doglądałem go codziennie i sprawdzałem czy żyje bo to jego pierwsze zimowanie <afro> . Wczoraj podwyższyłem mu temperaturę w lodówce a dziś rano został całkowicie obudzony. Przeżył  ^-^ . Teraz pozostało jeszcze przygotować mu jego terrarium. Podłożem będzie oczywiście ziemia. Podzielę terrarium na strefę suchą i wilgotną itd. ;) Martwi mnie tylko to ,że Szczepan w ogóle nie kopie w ziemi. Czy to normalne? A tu jest dzisiejsze zdjęcie Szczepcia po wybudzeniu http://chomikuj.pl/miesny-jez ^-^
« Ostatnia zmiana: 05.02.2015, 16:47:31 pm wysłana przez Mikolaj00 »
Pozdrawiamy Mikołaj i żółw Szczepan :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Szczepanek [scalony]
« Odpowiedź #14 dnia: 06.02.2015, 12:43:17 pm »
To gratuluję udanego zimowania..:) Fajnie, że gadzior sobie pospał..:)

Stepki zwykle kopią, może Twój jakiś nietypowy. A jaką mu grubość podłoża dawałeś?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ